Autor Wątek: Chciałabym kupić łuk  (Przeczytany 2280 razy)

olix13

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Chciałabym kupić łuk
« dnia: Grudzień 01, 2015, 07:11:52 pm »
Cześć!

Otóż potrzebuję pomocy. Chcę kupić łuk, ale nie mam pojęcia jaki. Mam 14 lat (taka małolata ze mnie ;)) i ok 160 cm wzrostu. Nie jestem też zbyt silna i kompletnie nie mam pojęcia co i jak w wyborze sprzętu. Doświadczenie nijakie (strzelanie z drewnianych łuków z bazarku chyba się nie liczy), ale na obozach itp. miałam zajęcia z łucznictwa. Nie mam żadnego modelu na oku, bo jak wspominałam, nie znam się na tym, ale dobrze by było, gdyby cena ograniczyła się do 500 złotych. Interesują mnie głównie łuki bloczkowe, ale inne też mogą być. I czy macie może jakieś rady co do tego, czy to w ogóle ma sens itd.?

Z góry dziękuję ;D

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Chciałabym kupić łuk
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 01, 2015, 07:51:53 pm »
Najlepiej wejść w kontakt w RL z ludźmi którzy strzelają lub zwrócić się do sklepu łuczniczego o pomoc w doborze sprzętu. Łuk bloczkowy za 500zł odpada. Za tą kwotę kupisz tani łuk klasyczny z osprzętem lub tradycyjny. Sama musisz wiedzieć jaka forma łucznictwa najbardziej Cię interesuje.

Poczytaj sobie to forum. Przynajmniej kilka razy w miesiącu ludzie zadają to samo pytanie co Ty teraz. Odpowiedzi już są...wystarczy po nie sięgnąć.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

TreQ

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 265
    • XMS Multigaming
Odp: Chciałabym kupić łuk
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 01, 2015, 08:35:44 pm »
AyE!

Zacznij od określenia miejsca z którego piszesz. A nóż, jak pisze Tomasz jest ktoś pod ręką kto mógłby pozwolić zapoznać się ze sprzętem. Kryterium ceny jest dość wyśrubowane, za te pieniądze dostaniesz Samicka Polarisa / Jandao / KAP'a czyli coś z czym można spokojnie zacząć :) Jednak to nie bloczki. Na bloczek trzeba przeznaczyć co najmniej 1300 - 1500 zł. 

Pozdrawiam!
Ludzie kiedyś byli bliżsi sobie... Musieli. Broń nie niosła tak daleko.
Dzidownica: Samick Polaris 30# 70" Dzidy: Easton Inspire 630
FB: Grupa Łucznicza "Sagittarius"
www.lucznicy.dl.pl - Mapka łuczników

Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: Chciałabym kupić łuk
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 03, 2015, 03:24:07 pm »
Jak chce się tanio złożyć łuk to myślę że to jest dobra opcja... http://sklepluczniczy.pl/uki-klasyczne-zestawy/2283-kap-pilot.html
Wymiar i siłę do każdego idzie dopasować. Dołożyć celownik np http://sklepluczniczy.pl/recurve/754-cartel-22350-championship.html ochraniacze na przedramię i palce to ok 35zł idzie zmieścić jakiś cel sobie lepiej wykonać samemu , i jeszcze 8 strzałek http://sklepluczniczy.pl/strzay-karbonowe/2021-easton-inspire.html i w 500zł się zmieściło... Lecz trzeba zdecydować czy napewno łuk klasyczny...
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

olix13

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Chciałabym kupić łuk
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 03, 2015, 03:35:37 pm »
Piszę z Warszawy :)

Munin

  • Gość
Odp: Chciałabym kupić łuk
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 03, 2015, 04:33:31 pm »
To masz w okolicy kilka sklepów i "komplet łuczników" o jakich może jedynie pomarzyć większa część z nas :D
Umów się z dziewczynami i chłopakami z Siekierek czy Marymontu, podejdź i dowiesz się wielu rzeczy z pierwszej ręki.