Autor Wątek: Po raz kolejny Samick Polaris a SF Optimo  (Przeczytany 9625 razy)

Bartoliomeus

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Po raz kolejny Samick Polaris a SF Optimo
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 17, 2015, 03:29:20 pm »
Hej jak już jesteśmy przy parametrze strzał, żeby nie zakładać nowego tematu, mam teraz ramiona do Polarisa 24 funty, powoli myślę o mocniejszych - waham się pomiędzy 28, a 30 funtów i tutaj następuje moje pytanie, czy będę musiał wymieniać strzały, używam teraz karbonowych Easton Inspire parametr 750, długości nie zmieniałem, więc podejrzewam, że 29,5 cala - bo taka długość jest w tabeli sklepowej.
Dzięki i pozdro

TreQ

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 265
    • XMS Multigaming
Odp: Po raz kolejny Samick Polaris a SF Optimo
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 17, 2015, 05:18:20 pm »
AyE!

Powinny sobie poradzić, nawet z 30# ramionami.

Pozdrawiam!
Ludzie kiedyś byli bliżsi sobie... Musieli. Broń nie niosła tak daleko.
Dzidownica: Samick Polaris 30# 70" Dzidy: Easton Inspire 630
FB: Grupa Łucznicza "Sagittarius"
www.lucznicy.dl.pl - Mapka łuczników

aro89aro

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Po raz kolejny Samick Polaris a SF Optimo
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 17, 2015, 06:13:34 pm »
Witam Panowie; ] Widzę że dyskusja rozgorzała, a tym czasem kurier przywiózł mi prezent kiedy mnie nie było w domu. Podjarany wróciłem do domu i zrobiłem sesje zdjęciową z unbox'ingu mojego nowego nabytku:

Paczka przyszła zabezpieczona czarnym streczem w kartonowym pudełku. Dodatkowo każdy z elementów był w osobnym kartonowym pudelku i folii. Uważam że zapakowany i zabezpieczony wystarczająco żeby przetrwać kurierskie przygody.

Zamieszczam link do zdjęć na moim google dysku, gdyz nie wiem jak wstawić fotki aby się wyświetlały poprawnie miniatury.:

https://drive.google.com/folderview?id=0B5aH8_4CU9HqU0xXSFhiemppNEk&usp=sharing Jest kilka fotek. Można przewijać w prawo/lewo ;]
Poprawiłem link. Już można obejrzeć galerie.

Ogólnie w zestawie przyszło wszystko co zostało zamówione, wraz z paragonem. Paczka doszła w 2 dni od zamówieniu przy czym opóźnił dostarczenie kurier o 1 dzień. Jestem zadowolony z zakupu.

Niestety nie obeszło się bez drobnej niedoróbki ze strony producenta. W miejscu klejenia warstw na majdanie widać niedoszpachlowany rowek lub wykruszony fragment kleju. Psuje to ogólnie wygląd majdanu w tym miejscu, ale jako że jestem modelarzem to coś z tym zapewne zrobię ;] Jestem świadomy że za te pieniążki nie maco się spodziewać igiełki. To tylko drobna skaza. W każdym innym miejscu łuk wygląda na dopracowany.
Ten fragment:
https://drive.google.com/file/d/0B5aH8_4CU9HqQVNUUlk2Qm9RS28/view?usp=sharing

Jako że to mój pierwszy łuk nie obeszło się bez problemów z założeniem cięciwy. Bardzo się bałem żeby nie skosić łuku podczas naciągania i po obejrzeniu chyba 20 filmików na yt i kilku próbach nagięcia udało się założyć cięciwę. Kwestia bardziej techniki niż siły.
Po nałożeniu cięciwy nadszedł czas na pierwsze złożenie się do luku i okazało się że 14 kg to wcale nie mało ;] Chciałbym w tym miejscu podziękować zarówno Wam tutaj na forum jak i sprzedawcy ze sklepu http://sklepluczniczy.pl, którzy doradzili dobrze że 32 to na początek wystarczająco. Muszę trochę potrenować, aby naciąganie nie sprawiało problemów. W najbliższym czasie wrzucę zdjęcia ze strzelania jeśli tylko praca i pogoda pozwoli.
Polecam wszystkim ten sklep. Szybko, miło i profesjonalnie. :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2015, 09:15:00 pm wysłana przez aro89aro »

Vigen

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Po raz kolejny Samick Polaris a SF Optimo
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 17, 2015, 09:41:31 pm »
Witam, z tego miejsca chciałem się przywitać.
Niecały miesiąc temu kupiłem sobie Polarisa 70" 32#, 10 strzał Easton Inspire 630 30". Świetna zabawa, chciałbym móc poćwiczyć technikę z osobą wprawioną w strzelanie, ale myślę, że kiedyś nadarzy się okazja :)

aro89aro

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Po raz kolejny Samick Polaris a SF Optimo
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 17, 2015, 11:59:13 pm »
Witamy Vigen ;] Sam jestem Świeżak ;] Masz temat do przywitania w dziale powitalnia ;] Mimo wszystko witamy Cię i tutaj ; ] Powiedz jak Ci idzie po miesiącu ? ;]

sx_

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 62
Odp: Po raz kolejny Samick Polaris a SF Optimo
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 18, 2015, 01:56:35 pm »
Cytuj
Niestety nie obeszło się bez drobnej niedoróbki ze strony producenta. W miejscu klejenia warstw na majdanie widać niedoszpachlowany rowek lub wykruszony fragment kleju. Psuje to ogólnie wygląd majdanu w tym miejscu, ale jako że jestem modelarzem to coś z tym zapewne zrobię ;] Jestem świadomy że za te pieniążki nie maco się spodziewać igiełki. To tylko drobna skaza. W każdym innym miejscu łuk wygląda na dopracowany.

Może warto spróbować to odesłać na koszt sklepu i w ramach reklamacji wymienić.
Ragim Impala 62" 45#
15x PowerFlight .500 + grot 125 + lotki plastik 2,6"

aro89aro

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Po raz kolejny Samick Polaris a SF Optimo
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 18, 2015, 02:06:43 pm »
Hm... może rzeczywiście spróbuje. Kolega mówił żeby nie próbować naprawiać tego na własną rękę.

Napisałem do sklepu. Dostałem odpowiedź że jeśli uda im sie znaleźć coś bez skazy to wymienią.
Bardzo dobry kontakt ze sklepem. Mam nadzieje że uda sie postrzelać przed wigilią ; ]

Sklep zgodził się na wymiane. Czekam na nowy majdan.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2015, 06:03:31 pm wysłana przez aro89aro »