Autor Wątek: Podstawka blaszkowa  (Przeczytany 11329 razy)

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Podstawka blaszkowa
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 22, 2016, 09:29:50 am »
Wyglada na to ze posiadasz podstawkę myśliwska której celem jest rownież podtrzymywanie strzały w trakcie przemieszczania się w terenie. Jeżeli chodzi o strzelanie tarczowe nie jest to potrzebne. W podstawce blaszkowej do minimum ograniczono kontakt strzały z podstawka. Wada jest taka ze przy nieumiejętnym naciąganiu strzała może się z mórz zsunąć i trzeba ja poprawić. Za to nie zużywają się te włoski jak w myśliwskiej. Stwarza to zapewne dodatkowe opory. Pośrednim typem używanym i do polowań i do tarczy sa podstawki opadające, które po zwolnieniu cięciwy kłada się pozwalając na bezkolizyjne wyjście strzały.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Podstawka blaszkowa
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 22, 2016, 09:42:32 am »
Taką Ci sprzedali, bo pewnie miałeś okrojony budżet a ona jest najtańsza z najtańszych - ok 100 PLN. Można pół roku z niej postrzelać, spadek prędkości jak mierzyłem na chrono w porównaniu do opadającej to ok. 2-3 fps. Niezaprzeczalną zaletą jest to, że łatwo się ją ustawia. Kupując nową odradzałbym blachę, bo jej ustawienie nie jest trywialne i jest sporo zmiennych poza wysokością i położeniom lewo prawo (grubość blachy, kąt), które potrafią uprzykrzyć życie. Najprostsze w ustawieniu, opadające podstawki to te o wyzwalane przez ramię łuku - limbdriven rest. Poczytaj.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

hans18

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Podstawka blaszkowa
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 22, 2016, 01:20:35 pm »
Okrojony?czy ja wiem ,kupiłem stingera w gotowym zestawie za prawie 1800 zl to mój pierwszy łuk ,wiec totalnie sie nie znam ,jesli bede chciał kupić następny pewnie wiekszą wage położe na osprzęt ,narazie nie mam o niczym pojęcia .Postrzelam i zobaczymy ,mam nadzieje że coś od was się naucze .

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Podstawka blaszkowa
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 22, 2016, 02:01:04 pm »
Generlanie powinieneś określić CEL/RODZAJ swojego strzelania, określić budżet, zebrać info i dopiero iść na sklepy ;), masz stingera z najgorszą podstawką na świecie, nadaje sie do strzelania w lesie na polowanie żeby nie martwić sie o układanie strzlay, choć i tak ona może wbić sie w te włoski i na wyjściu z podstawki zmienić ciut swój lot ;). Na tarcze to ciut, w sumie nie ciut to po prostu lipa :)


Co do okrojoności i 1800 to jak poczytasz co ile kosztuje z takiej półki ktorej sie nie zmiania to zrozumiesz ciut, że to kwota na zestaw stabów albo celownik ;)

pzdr. Łukasz
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2016, 02:17:26 pm wysłana przez Łukasz »
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

hans18

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Podstawka blaszkowa
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 22, 2016, 02:32:51 pm »
Wiem wiem kolego na profanacje pieniedzy przyjdzie czas jak mi sie spodoba i bede strzelał regularnie ,chcialem luk myśliwski pomimo że nie strzele nim nigdy do żadnego stworzenia ,80%terenowek nigdy nie widzi bezdroży ,interesuje mnie polowanie 3d ,łuk czytałem że nie jest najgorszy a osprzet moge z czasem zmienić ,potrzebuje tylko wiedzy za ktura z gory dziekuje .

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Podstawka blaszkowa
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 22, 2016, 02:53:05 pm »
generalnie poza prawdziwym polowaniem, to do 3D czy fielda i tak 99% używa tarczówek z osprzętem czysto tarczowym ;)

pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Podstawka blaszkowa
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 22, 2016, 03:16:25 pm »
W Fieldzie tak ale w Polsce na 3D łuki myśliwskie trzymają się mocno i często jest ich więcej. Zależy tez jakie 3D pod WA czy IFAA
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2016, 03:20:08 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Podstawka blaszkowa
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 22, 2016, 03:39:55 pm »
Dobra inaczej :), na świecie i tak wygrywają TARCZOWCE w tych dyscyplinach ;)


pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Podstawka blaszkowa
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 22, 2016, 03:44:00 pm »
Panowie ale wiem w jakim celu przekonujecie Kolegę do łuku tarczowego .Kupił Stingera,który nie raz to tłumaczyliśmy początkującym,jest niezłym łukiem do startu do  łuczniczej przygody.
Teraz tylko Kolego hans18 musisz napisać jakiej porady oczekujesz, bo na razie nigdzie tego nie zobaczyłem.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

hans18

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Podstawka blaszkowa
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 22, 2016, 06:54:22 pm »
Zestaw ktury kupiłem jest na stronce centrum łuczniczego w Jaworzu kolo Bielska, moglibyście sie koledzy odnieść  do tego i doradzic co wywailić w pierwszej kolejnosci i co kupić, byłbym naprawde wdzieczny.

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Podstawka blaszkowa
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 22, 2016, 06:57:15 pm »
Po prostu strzelaj i się nie przejmuj niczym. Stopniowo wymieniać możesz po kolei wszystko...często na giełdzie forumowej jest osprzęt w bardzo przystępnych pieniądzach. Czytać....obserwować....czekać na okazję. Nawet jakbyś kiedyś zmieniał łuk to sobie go wtedy przełożysz.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Podstawka blaszkowa
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 22, 2016, 07:27:33 pm »
Zestaw ktury kupiłem jest na stronce centrum łuczniczego w Jaworzu kolo Bielska, moglibyście sie koledzy odnieść  do tego i doradzic co wywailić w pierwszej kolejnosci i co kupić, byłbym naprawde wdzieczny.


szczerze to wywalić wszystko zostawić łuk ;) i nie nie żartuje


pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Podstawka blaszkowa
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 30, 2016, 08:25:43 pm »
Nareszcie ,po zawirowaniach rodzinnych miałem dziś okazję postrzelać z mojego nowego łuczku,ale też (czego się chyba bardziej obawiałem) zobaczyć jak będę sobie dawał radę po przejsciu na nową podstawką-tym razem blaszkową: Spot Hogg Edge. Na początek wybrałem opcję chyba łatwiejszą do opanowania. Mianowicie załozyłem blaszkę 0.12 i strzelałem z grubasków X-buster.
Na szczęście okazało się,że nie jest z tym moim naciąganiem tak źle i robię to w miarę spokojnie i bez przekrzywiania łuku. Oprócz tego naciąganie Xpressiona to przyjemność.Żaden z moich łuków nie naciągał się tak płynnie.Na pewno pomogło mi też to,ze siła naciągu mojego łuku to 50#.
W każdym razie strzała na 30 strzałów ani razu mi nie spadła.
Podstawkę mam chyba w miarę dobrze ustawioną i wyglada ,że lotki podczas wychodzenia o nic nie haczą a strzałki wbijały się w matę równiutko . Jednak dopiero jak zrobię odpowiedni stojak i przeprowadzę test papierowy,to będę wiedział czy wstępne ustawienie z laserem było prawidłowe.
Wracając jeszcze do podstawki,jutro strzelę VAP-ami ,korzystając z blaszki 0.10. Tak na chłopski rozum,może być trudniej i strzałki chyba mogą łatwiej spadać.Czy to potwierdzacie ze swojego doswiadczenia ?
Jeszcze co do łuku,strzela bardzo przyjemnie. Nie odczułem żadnych drgań czy kopnięcia przy strzale. Ściana jest super,ale i tak wymienię fabryczny string stop na ten od Bomar-a(który juz do mnie leci). Wkrótce powinny dojść również nowe  limb dampery(na rok 2016) PSE,które jeszcze wyciszą łuk i uczynią cykl strzału jeszcze przyjemniejszym.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Tomasz Szybalski (Sonix)

  • Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 573
Odp: Podstawka blaszkowa
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 30, 2016, 10:21:14 pm »
Jednak dopiero jak zrobię odpowiedni stojak i przeprowadzę test papierowy,to będę wiedział czy wstępne ustawienie z laserem było prawidłowe.

Proponuję jeszcze test na odchodzenie.


Wracając jeszcze do podstawki,jutro strzelę VAP-ami ,korzystając z blaszki 0.10. Tak na chłopski rozum,może być trudniej i strzałki chyba mogą łatwiej spadać.Czy to potwierdzacie ze swojego doswiadczenia ?


W moim przypadku jest dokładnie na odwrót.

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Podstawka blaszkowa
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 31, 2016, 12:55:41 pm »
Oczywiście, wiadomo że test na odchodzenie to podstawa, ale wykonam go jak będzie lepsza pogoda.
A co do łatwości spadania strzał z podstawki, to może Tomku używasz zarówno do grubaskow jak i cienkich strzał, blaszki 0.10 ? Tak podobno robi sporo osób.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2016, 02:08:35 pm wysłana przez sipap248 »
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500