Autor Wątek: Niestandardowe DL pomoc w wyborze dla nowicjusza  (Przeczytany 3000 razy)

Hegemmon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Niestandardowe DL pomoc w wyborze dla nowicjusza
« dnia: Listopad 09, 2015, 07:41:44 pm »
Witajcie, tak tak wiem temat się przewijał ale piszę dlatego że chyba posiadam "niestandardowe"? wymiary?
Tak sobie przeglądam jaki by to łuk na początek przed wymarzonym bloczkiem za duże pieniądze sprawić i nauczyć sztuki nawet wybrałem model wstępnie:
http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/11,samick-polaris-zestaw-metal-celownik

Ale mój rozstaw ramion wynosi równo 200cm przy wzroście 186cm i wychodzi mi DL 80/31,5 a tam widzę do wyboru tylko 70 maksymalnie... czy to nie będzie za mało? szukać innego łuku na początek? jestem ponad przeciętnie silny jeśli to ma znaczenie.

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Niestandardowe DL pomoc w wyborze dla nowicjusza
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 09, 2015, 08:26:11 pm »
Ja mam długość naciągu 30" i łuk 70" i żyję. Ciężko kupić jedynie strzały o dużym parametrze długie. Pamiętaj przy wyborze ramion że każdy cal więcej naciągu powyżej 28" to #2 więcej siły naciągu.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Hegemmon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Niestandardowe DL pomoc w wyborze dla nowicjusza
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 09, 2015, 08:50:33 pm »
Ja mam długość naciągu 30" i łuk 70" i żyję. Ciężko kupić jedynie strzały o dużym parametrze długie. Pamiętaj przy wyborze ramion że każdy cal więcej naciągu powyżej 28" to #2 więcej siły naciągu.

Czyli co śmiało brać ten łuk 70tkę i 18kg naciągu z tym że jak będę "prawidłowo" do ust dociągał to naciąg się proporcjonalnie zwiększy tak? czy zamiast tego łuku coś innego polecacie?
i strzały drewniane?

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Niestandardowe DL pomoc w wyborze dla nowicjusza
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 09, 2015, 08:50:49 pm »
W sklepluczniczy.pl jest strzała cross x ambition zaraz na pierwszej stronie ma 33" promień i jest spory wybór napewno dobiorą ci odpowiedni spin samicka też tam mają to za wysyłkę zapłacisz tylko raz
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Niestandardowe DL pomoc w wyborze dla nowicjusza
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 09, 2015, 08:57:30 pm »
I przy twoim naciągu nie radzę brać więcej niż 30 funtów naciągu nawet jak jesteś bardzo silny
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Niestandardowe DL pomoc w wyborze dla nowicjusza
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 09, 2015, 09:03:49 pm »
Wszystko zależy od budżetu...ale w drewno nie idź raczej jeżeli chodzi o strzały chyba że interesuje Cię łucznictwo tradycyjne. Przy normalnej budowie ciała spokojnie naciągniesz #26.

Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Hegemmon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Niestandardowe DL pomoc w wyborze dla nowicjusza
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 09, 2015, 09:09:10 pm »
Wszystko zależy od budżetu...ale w drewno nie idź raczej jeżeli chodzi o strzały chyba że interesuje Cię łucznictwo tradycyjne. Przy normalnej budowie ciała spokojnie naciągniesz #26.

Budżet jest nie istotny poniekąd, ale chodzi o to żeby było tanio ale dobrze i żeby mi nie było szkoda, bo ostatecznie w głowie jest bloczek hoyta za sporo kasy ale przed tym chciałbym mieć coś takiego do strzelania a nie patrzenia i pielęgnacji ;d

Co do "budowy" to akurat plecy mam naprawdę mocne, fakt że trochę już mineło ale sporo spędziłem czasu na siłowni plecy to zawsze fundament dla mnie był.

Nie zależy mi na "tradycjonalizmie" raczej jestem z tych którzy lubią wykorzystywać to co nauka i technologia daje, zależy mi na precyzji oddawania strzału i nie szukam zabawki dlatego bloczek od razu odpuściłem bo za cały komplet wydanie 3-5k dla takiego laika jak ja według mnie mija się z celem.

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Niestandardowe DL pomoc w wyborze dla nowicjusza
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 09, 2015, 09:12:29 pm »
Tyle że łucznictwo bloczkowe i klasyczne różni się dość znacznie więc jak chcesz kupić bloczek to bierz bloczek
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Hegemmon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Niestandardowe DL pomoc w wyborze dla nowicjusza
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 09, 2015, 09:14:22 pm »
Tyle że łucznictwo bloczkowe i klasyczne różni się dość znacznie więc jak chcesz kupić bloczek to bierz bloczek

A dam rade się wyrobić z łukiem i akcesoriami do powiedzmy tysiąca na początek? ale wolałbym bliżej 800 albo mniej nawet, wiem że się różni ale jest wiele cech wspólnych. To co w ogóle nadałoby się do przyuczenia na bloczek?

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Niestandardowe DL pomoc w wyborze dla nowicjusza
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 09, 2015, 09:24:37 pm »
Ja samicka ochraniacz na palce i przedramie, celownik, podstawkę magnetyczną, bowstinger i 12 strzał carbonowych zakupiłem za 600 zł więc spokojnie się wyrobisz w swojej kwocie
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Hegemmon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Niestandardowe DL pomoc w wyborze dla nowicjusza
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 09, 2015, 09:25:57 pm »
Ja samicka ochraniacz na palce i przedramie, celownik, podstawkę magnetyczną, bowstinger i 12 strzał carbonowych zakupiłem za 600 zł więc spokojnie się wyrobisz w swojej kwocie

Pytam w tym momencie o bloczek, z tradycyjnym to wiem że sie wyrobie spokojnie.

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Niestandardowe DL pomoc w wyborze dla nowicjusza
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 09, 2015, 09:32:17 pm »
Na pewno wyrobisz sobie mięśnie pleców co przydaje się do strzelania z każdego łuku. Pamiętaj że Let-off odciąża Cię po naciągnięciu bloczka ale naciągasz pełna jego siłę.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Munin

  • Gość
Odp: Niestandardowe DL pomoc w wyborze dla nowicjusza
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 09, 2015, 11:28:36 pm »
Cześć
Tak w ramach wyjaśnienia bo żaden z przedmówców się nie pofatygował.
DL to Draw Lenght w swobodnym tłumaczeniu długość naciągu czyli to co robisz rękoma ze strzałą, natomiast 70 o którym wspominasz to długość łuku w calach.
Całą resztę już Tobie koledzy napisali i zapewne jeszcze napiszą :)

EDIT
A tym potwornym wynikiem 31.5" się nie przejmuj, jak będziesz ciągnął jak każdy klasyk to powinno być krócej o ponad 1 cal, dopiero z tradycyjnym "sposobem" kotwiczenia możesz dojść do swojej wymiarowo wyliczonej długości naciągu.
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2015, 11:32:15 pm wysłana przez Munin »