Autor Wątek: Prośba o poradę w sprawie zakupu pierwszego łuku.  (Przeczytany 4675 razy)

adam210797

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Prośba o poradę w sprawie zakupu pierwszego łuku.
« dnia: Październik 25, 2015, 05:34:48 pm »
Witam,
Jakiś czas temu zacząłem interesować się łucznictwem i postanowiłem zakupić jakiś niedrogi sprzęt na początek. Chciałbym kupić coś w granicach 250 zł. Wiem, że to nie zbyt duża kwota, lecz więcej nie mam możliwości wydać. Jeśli strzelanie z łuku mnie wciągnie to w przyszłości postaram się kupić coś lepszego, póki co chciałbym się spróbować :).
Z tego co czytałem, to są potrzebne informacje o mnie do doboru łuku:
Wzrost: 175cm
Waga: 70kg
Wiek: 18 lat
Co myślicie o tym łuku? http://olx.pl/oferta/luk-bloczkowy-cobra-CID767-IDb0Vpt.html#dc62b9e252 Nie wiem czy jest to dobry sprzęt, ale myślę że na start by mi wystarczył. Nie jestem specem, więc proszę Was o opinie i porady dotyczące zakupu.
Z góry dzięki i pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2015, 05:39:05 pm wysłana przez adam210797 »

wojo

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 62
Odp: Prośba o poradę w sprawie zakupu pierwszego łuku.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 25, 2015, 06:13:00 pm »
Jestem tu od niedawna ale męczy mnie pisanie o tym samym co widnieje w kilku postach poniżej...
A Koleżeństwo co o tym sądzi?

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Prośba o poradę w sprawie zakupu pierwszego łuku.
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 25, 2015, 06:14:57 pm »
Za ta kase kupisz kiepskiej jakosci luk klasyczny. Jak chcesz strzelac to zobacz sobie samick polaris bo latwo go sprzedac jakby co. Na bloczka z osprzetem 1500 to minimum.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

adam210797

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Prośba o poradę w sprawie zakupu pierwszego łuku.
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 25, 2015, 06:20:59 pm »
Jestem tu od niedawna ale męczy mnie pisanie o tym samym co widnieje w kilku postach poniżej...
A Koleżeństwo co o tym sądzi?
Wybacz, ale wydaje mi się, że każda osoba zadająca podobne pytanie ma inną kwotę na wydanie oraz jest innej postury, więc moim zdaniem nie można napisać na przykładzie jednej osoby jaki łuk powinien być dla wszystkich początkujących...

Za ta kase kupisz kiepskiej jakosci luk klasyczny. Jak chcesz strzelac to zobacz sobie samick polaris bo latwo go sprzedac jakby co. Na bloczka z osprzetem 1500 to minimum.
Niestety wiem, że dobrej jakości łuku nie kupię za takie pieniądze. Jednak tyle mogę wydać żeby rozpoznać się w temacie. Jakieś konkretne opinie na temat łuku zamieszczonego przeze mnie? Wytrzyma jakiś czas amatorskiego strzelania?
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2015, 06:24:12 pm wysłana przez adam210797 »

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Prośba o poradę w sprawie zakupu pierwszego łuku.
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 25, 2015, 06:22:38 pm »
Jestem tu od niedawna ale męczy mnie pisanie o tym samym co widnieje w kilku postach poniżej...
A Koleżeństwo co o tym sądzi?
Szkoda ze na tym forum nie ma podwieszonych wątków np. Mam 1000zl jaki luk na poczatek...albo mam 500zl. Jest kupa pytan które się cyklicznie powtarzają.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Prośba o poradę w sprawie zakupu pierwszego łuku.
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 25, 2015, 06:37:40 pm »
Daruj sobie ten łuk, to jest szmelc. Nie kupisz bloczka nadającego się do strzelania za 250 zł.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


adam210797

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Prośba o poradę w sprawie zakupu pierwszego łuku.
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 25, 2015, 06:42:33 pm »
No dobra. To co kupić?

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Prośba o poradę w sprawie zakupu pierwszego łuku.
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 25, 2015, 06:42:59 pm »
Polaris, Diana itd.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


adam210797

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Prośba o poradę w sprawie zakupu pierwszego łuku.
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 25, 2015, 06:47:23 pm »
Warto kupić używany? Czy postawić na nowy?

matrix

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 282
Odp: Prośba o poradę w sprawie zakupu pierwszego łuku.
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 25, 2015, 06:48:24 pm »
Odniose sie do siebie i mnie np. Cobra jako pierwszy łuk wciagnela :) pozniej niedosyt i Stinger a nastepnie CRX  :) hmm no jasne ze kazdy poleci lepszy DROZSZY sprzęt ale jak sie nie ma mozliwości dołozyc to MUSI wystarczyć ile sie ma zwłaszcza dla MLODZIKA bo przecież jest masę innych wydatków...  :-\
Łuk-  Bowtech RPM 73,2# 28''
Celownik- Viper Predator Micro Realtree 5 pin
Podstawka- Quad HDX
Strzały- Axis N-Fuse 300 26,2''
Stabilizator- Latarka Nitecore CG6 Green
Spust- T.R.U Ball Hornet
Dalmierz- Bushnell Tour V2
Camera Shot Track HD

adam210797

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Prośba o poradę w sprawie zakupu pierwszego łuku.
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 25, 2015, 06:59:13 pm »
Odniose sie do siebie i mnie np. Cobra jako pierwszy łuk wciagnela :) pozniej niedosyt i Stinger a nastepnie CRX  :) hmm no jasne ze kazdy poleci lepszy DROZSZY sprzęt ale jak sie nie ma mozliwości dołozyc to MUSI wystarczyć ile sie ma zwłaszcza dla MLODZIKA bo przecież jest masę innych wydatków...  :-\
No jest dokładnie tak jak mówisz :) tylko też nie chciałbym żeby łuk rozwalił się po kilku dniach. Jeśli tak miałaby wyglądać moja przygoda z Cobrą to podziękuję i tak jak pisał Jaco, kupię łuk Polaris lub Diana. Jednak ciągnie mnie do bloczka :/

matrix

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 282
Odp: Prośba o poradę w sprawie zakupu pierwszego łuku.
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 25, 2015, 07:07:55 pm »
Mi Cobra służyła chyba rok i pozniej stalowy kabel sie urwał tam gdzie taka "kowticzka" po wymianie calego zestawu (kable, cięciwa) bylo wszytsko ok...jak za te pieniądze to hohoho warto bylo... ale to WYSTARCZYŁO aby mnie zarazic i zbierac na nastepny łuk czyli Stinger  70# :)
Łuk-  Bowtech RPM 73,2# 28''
Celownik- Viper Predator Micro Realtree 5 pin
Podstawka- Quad HDX
Strzały- Axis N-Fuse 300 26,2''
Stabilizator- Latarka Nitecore CG6 Green
Spust- T.R.U Ball Hornet
Dalmierz- Bushnell Tour V2
Camera Shot Track HD

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Prośba o poradę w sprawie zakupu pierwszego łuku.
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 25, 2015, 07:12:14 pm »
Jak ciągnie Cie do bloczka to zbieraj na bloczka. Kupisz klasyka to będziesz miał 250zł dalej do celu który znasz. Ja kupiłem niedawno PSE Stinger 3g przez wielu Kolegów z forum uważany za najlepszą nisko budżetówkę na początek (entry class) za 800zł...czyli 1/2 ceny nowego.

Jestem tu niedługo ale moja rada jest taka: zbieraj kasę i obserwuj forumową giełdę. Biednych ludzi nie stać na kupowanie szmelcu - a do takich się zaliczam. Jak już kupować to sprawdzone modele polecane na forum. Raz że nie wtopisz...a dwa że zawsze się znajdzie ktoś w Twoim obecnym położeniu, komu bez problemu sprzedaż łuk polecany przez większość.

Reasumując do PSE Stinger brakuje Ci 550zł.....jak kupisz klasyka to Ci będzie brakowało 800. Osprzęt na start kupisz za drugie tyle. Jak skończysz wydawać 1500zł to zaczniesz strzelać z czegoś co już nie jest zabawką.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

adam210797

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Prośba o poradę w sprawie zakupu pierwszego łuku.
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 25, 2015, 07:17:20 pm »
To muszę się jeszcze zastanowić. Może ktoś jeszcze wyrazi opinię, bo na razie to widzę że zdania są podzielone ;) Poczytam jeszcze trochę i wtedy podejmę decyzję. Dzięki za dotychczasowe rady!

Munin

  • Gość
Odp: Prośba o poradę w sprawie zakupu pierwszego łuku.
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 25, 2015, 08:37:24 pm »
Jako strzelający z tradycyjnych łuków wschodnich zaserwuję stare japońskie przysłowie -Jeżeli chcesz się napić wody musisz to zrobić sam, albowiem żadne wyobrażenie jej ci nie zastąpi. Jak chcesz strzelać z bloczka zbieraj na tani dobry bloczek, kupowanie czegoś co z założenia nie trzyma parametrów i jest ciężko ustawne może Cię tylko doprowadzić do frustracji o zniechęcić. Strzelanie z klasyka czy tradycyjnego też daje radochę ale jest to zdecydowanie inne strzelanie niż z bloczka zwłaszcza jak sięchce strzelać z bloczka. Podstawy te same ale diabeł tkwi w szczegółach i tymi właśnie szczegółami miedzy sobą różnią się te rodzaje łucznictwa i raczej nie da się napisać, ze wiedzę i nawyki techniczne wyniesione z klasyka/tradycyjnego zastosujesz przy strzelaniu z bloczka.