Autor Wątek: Pierwszy post - Powitanie  (Przeczytany 7136 razy)

Jan

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: Pierwszy post - Powitanie
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 21, 2015, 12:39:38 pm »
nie no Janek wtedy to już byłaby inna dyscyplina ;), ale tak serio takie instynktowne strzelanie z bloczka to dla mnie mija się trochę z celem szczególnie, że ma się do wyboru  wersję osprzętu tarczowego i hunterskiego, a ten drugi to już dosyć blisko strzelania intuicyjnego, spust to duża wygoda, podstawka i tak jest, a celownik kilku pinowy i peep ... gdyby go zdjąc to wlasciwie masz intuicyjne.
Uwielbiam bloczki za połączenie zaawansowanych materiałów, precyzyjnych procesów technologicznych, myśli inżynierów jak zoptymalizować całe to żelastwo do kupy. To wszystko jest zamknięte w cudownej prostocie formy i kształtu i przeznaczenia - charakterystycznego dla wszystkich łuków. 
Łuk bloczkowy jest skonstruowany do strzelania ze spustu z dwupunktowym sysytemem celowania. Oczywiście można powiedzieć, że cała ta technologia ma na celu zastępowanie umiejętności łucznika ale tak to już jest z technologią. Bez celownika i spustu łuk bloczkowy jest gorszy od zwykłego huntera klasycznego. Nie ta geometria cięciwy głównie...
Pewnie można  ze swoim łukiem zrobić wszystko, bo jak mawia Pietrek z Rancza "kto bogatemu zabroni?!"
Dla mnie takie strzelanie jak na tych filmikach to jak wbijanie gwoździ skrzypcami, bo były akurat pod ręką...
Z resztą Marku, znamy się dobrze i ja wiem , że ty kochasz te wszystkie  gadżety i dłubanie przy ustawieniach prawie tak samo jak ja.
Szanuję bardzo łuczników klasycznych i historycznych strzelających intuicyjnie, sam lubię  tak strzelać z deermstera mojego ojca, choć  efekty moich prób są żałosne. Jest to na pewno szlachetna forma łucznictwa...
Pozdrawiam wszystkich.

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka


Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Pierwszy post - Powitanie
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 21, 2015, 12:52:03 pm »
Zgadzam się z Janem, mam takie samo zdanie. Do tego jeśli później przyjdzie nam ochota postrzelać na zawodach to się okaże że nie mamy najmniejszych szans, bo ludzi strzelających intuicyjnie z bloczka jest bardzo mało i bardzo często nie ma osobnej kategorii CB dla nich. Albo będziemy sami w kategorii co odbiera całą zabawę z rywalizacji.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Munin

  • Gość
Odp: Pierwszy post - Powitanie
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 21, 2015, 02:43:59 pm »
Doskonale Was rozumiem i Wasze stanowisko w tej sprawie nie mniej jednak poza "pragmatycznymi" powodami nie ma żadnych przeciwwskazań do tego jeśli ktoś chce spróbować takiego strzelania i nie widzę powodu do odwodzenia kogoś od realizacji takiego pomysłu bez podawania jakichkolwiek argumentów przemawiających za czy przeciw.

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Pierwszy post - Powitanie
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 21, 2015, 03:05:50 pm »
To,ze się da coś robić inaczej niż 99% ludzi,nie znaczy ze to jest dobre i przyniesie satysfakcje. Po co koledze robić zamęt w głowie na początku jego przygody z łucznictwem.
Chcemy strzelać instynktownie ,to odpuszczamy zakup bloczka i wybieramy inny sprzęt-bo jest do tego przeznaczony.
Chcemy strzelać z bloczka-który jak ktoś tu pięknie napisał jest cudem mysli inżynierskiej , to pogódźmy się z tym,ze potrzebujemy celownika ,podstawki i spustu ,oraz dwupunktowego systemu celowania. Tak łuków bloczkowych używa 99% ich uzytkowników. Kto to zaakceptuje, to będzie mógł się cieszyć celnymi strzałami i czerpać ogromna radochę ze strzelania tym niesamowitym wynalazkiem,jakim jest łuk bloczkowy.
Oryginalność na siłę, naprawdę nie zawsze jest wskazana.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Munin

  • Gość
Odp: Pierwszy post - Powitanie
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 21, 2015, 03:32:20 pm »
Dobrze, że jest ten 1% idący pod prąd bo dzięki nim są wynalazki ;)
I dobrze, że są ludzie idący z prądem, bo jest dla kogo wymyślać nowe rzeczy.

ArtuRRo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Pierwszy post - Powitanie
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 21, 2015, 09:08:09 pm »
Koledzy koledzy.. Mea Culpa...
Tak to jest jak niewtajemniczony używa wyrażenia, które może mieć kilka znaczeń jednak tu kojarzonego z konkretną odmianą łucznictwa... :)
Pisząc o instynktownym strzelaniu z bloczka nie miałem na myśli strzelania "na wyczucie" - bez celowników itp...
Chodziło mi o to, że jak zacznę strzelać z bloczka to tak się wciągnę, że strzelanie z niego będzie dla mnie tak instynktowne jak oddychanie...
Chyba jednak nie należę do tego 1% idącego pod prąd i nie mam zamiaru wymyślać jakiejś nowej, prawdopodobnie niszowej konkurencji... przynajmniej na razie :)
Zamierzam się doczytać bo jak widzę to można kupić łuki bloczkowe już budową nastawione na strzelectwo tarczowe pomijając ewentualne dodatki.. a ja jeszcze nie wiem czy tylko do tarczy będę chciał strzelać.. a może kiedyś zechcę wziąć udział w jakimś spotkaniu i strzelaniu do celów 3D...

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Pierwszy post - Powitanie
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 22, 2015, 12:07:38 am »
Z łuku tarczowego(chodzi mi o bloczka) świetnie się strzela również w konkurencji 3D ,jak i Field. Zakup łuku tarczowego w niczym cię więc nie ogranicza. Wszystkie konkurencje łucznicze stoją przed tobą otwarte,a w niektórych dają sporą przewagę.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Overfield

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Pierwszy post - Powitanie
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 30, 2015, 02:36:57 pm »
Witam Forumowiczów.
Chciałbym się przywitać w szacownym gronie :)
Obecnie mieszkam w pomorskim w Czarnej Wodzie. Od jakiegoś czasu zacząłem zabawę z łukiem bloczkowym. Obecnie wciągnął się również mój syn i razem odwiedzamy ciekawe miejsca w których można poznać innych pasjonatów i przy okazji wspólnie postrzelać. może z którymś z kolegów już miałem przyjemność.

Wszystkich witam i pozdrawiam.

Sebastian
Nitrum 34/Turbo 28" 70#
Spot Hogg Father 1 pin
FMJ 340