Autor Wątek: Łuk dla początkującego wielkiego chłopa  (Przeczytany 3182 razy)

TaxMan

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
Łuk dla początkującego wielkiego chłopa
« dnia: Październik 21, 2015, 01:53:40 pm »
Drodzy Panowie, i Panie

Koledzy ze strony forum poświęconej łukom bloczkowym powiedzieli żeby zapytać tutaj.
Pozwoliłem sobie zatem skopiować tamten post edytując go jedynie o rzeczy które już zrozumiałem :)

poczytałem w sieci sporo odnośnie zakupu pierwszego łuku i....

No właśnie niewiele jestem mądrzejszy. Przeszkodę w zakupie pierwszego sprzętu stanowi dla mnie nieznajomość (tak myślę) właściwych sklepów z łukami. Patrzyłem na allegro, patrzyłem na kilku serwisach wyskakujących w porównywarkach i niestety informacje są niekompletne. W opisach brak jest siły naciągu czy jego długości.

Czego potrzebuję.
Chciał bym prosić was o polecenie łuku dla faceta 193cm wzrostu, silny, nie ma pojęcia o łucznictwie.
Nie zależy mi na highendowych łukach, poproszę o coś taniego żebym mógł sprawdzić czy "czuję łucznictwo". Jeśli padnie po roku. Nic s ie nie stanie, jak mi się spodoba wrócę z prośba o poradę w wyborze porządnego sprzętu.
Wiem ze powinienem dobrać łuk +/-10cm do swojego wzrostu :( 2 metrowy łuk nijak nie zmieszczę do auta. Czy jesteście mi wstanie pomóc w znalezieniu czegoś mniejszego ?

Przedział cenowy UP2 500PLN. Im mniej tym lepiej.

Był bym bardziej niż zobowiązany za odpowiedzi w formie linków do konkretnych modeli.

Jeśli to możliwe prosił bym również o informację jakie utensylia (strzały/ ochraniacze) i jakiego typu powinienem nabyć na początek.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
TaxMan

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Łuk dla początkującego wielkiego chłopa
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 21, 2015, 02:09:27 pm »
Polecam łuk samick polaris ja za swój zapłaciłem 600 zł z celownikiem podstawką ochraniaczem na przedramie skórka na palce i strzałami easton inspire polecam ten zestaw na początek jak masz mniej kasy Możesz kupić mniej strzałek bo ja kupiłem 12 ale jak kupisz 7-8 to będzie akurat 500 zl
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

TaxMan

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Łuk dla początkującego wielkiego chłopa
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 21, 2015, 02:13:16 pm »
OK. Gdzie szukać takiego łuku i jakie dobrać dla siebie ustawienia. Wielkość, siłę naciągu ITP. ?

TreQ

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 265
    • XMS Multigaming
Odp: Łuk dla początkującego wielkiego chłopa
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 21, 2015, 02:22:49 pm »
AyE!

Czy czujesz łucznictwo? No to najlepszym w stosunku cena / jakość będzie Samick Polaris (tutaj w zestawie z celownikiem) do tego strzały Easton Inspire Do końca miesiąca w promocyjnej cenie.
Dodatkowo potrzebujesz ochraniacza na rękę i skórki / rękawiczki na palce. I oczywiście celu do którego będziesz strzelał.

A parametry łuku - przy Twoim wzroście odpowiednie będzie 68 - 70 cali i 22 - 24 funty naciągu. (ja przy 186cm wzrostu używam 70" i jest OK.) Kolejny parametr to długość naciągu - mierzy się odcinek pomiędzy czubkami palców środkowych na rozstawionych ramionach i podstawia do wzoru: (rozp. ramion w cm : 2,5) : 2,54 = DN (na początek lepiej jest wziąć strzały o 1 - 1.5" dłuższe dla wygody i bezpieczeństwa)

Pozdrawiam!
Ludzie kiedyś byli bliżsi sobie... Musieli. Broń nie niosła tak daleko.
Dzidownica: Samick Polaris 30# 70" Dzidy: Easton Inspire 630
FB: Grupa Łucznicza "Sagittarius"
www.lucznicy.dl.pl - Mapka łuczników

Munin

  • Gość
Odp: Łuk dla początkującego wielkiego chłopa
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 21, 2015, 02:31:10 pm »
Zacznijmy od początku.
Chcesz strzelać sportowo (celowniki, podstawki, stabilizatory), intuicyjnie czyli tylko łuk, strzała, cel i Ty,  czy rekreacyjnie czyli metoda kombinowana z dwóch wcześniejszych.
Z racji, że napisałeś w dziale o łucznictwie klasycznym (olimpijskim, sportowym) zakładam, że chcesz łuk sportowy nie tradycyjny.
Dla Ciebie łuk sportowy będzie miał długości 70 cali bo większych się (chyba) nie produkuje, moc dla początkującego to 30 funtów może 35 ale czasem to potrafi zmęczyć, przydałoby się żebyś się gdzieś do łuku złożył.
Przy łuku klasycznym problem za dużego do transportu łuku nie ma znaczenia bo one są rozkładane.
Strzały dobierzesz jak już się zdecydujesz na określony model i moc łuku oraz jak poznamy Twoją długość naciągu.
Sklepy polecam e-luk.pl ; luksport.pl ; sklepluczniczy.pl ; bowhunting.pl ; centrum-lucznicze.pl ; sklep-robinhooda.pl ; polluk.pl - kolejność podawania przypadkowa.

TaxMan

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Łuk dla początkującego wielkiego chłopa
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 21, 2015, 03:46:52 pm »
OK> Długość naciągu 30,4

Co do łuków.

Co myślicie o takim zestawie dla całkowitego świerzaka ?

https://www.e-luk.pl/luk-sportowy-jandao-begginer-z-zestawem,3,3880,5369

TreQ

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 265
    • XMS Multigaming
Odp: Łuk dla początkującego wielkiego chłopa
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 21, 2015, 04:04:24 pm »
AyE!

Prawdopodobnie będzie ok. Jednak nie znam tej firmy. I przed zakupem zadzwoń i dopytaj o odpowiednią długość strzał - przy wyliczonym naciągu 30.4" odpowiednie na początek będą co najmniej 31.5". I na koniec - nie przeginaj z mocą :) lepiej jest wystrzelić więcej strzał ze słabszego łuku i na nim szlifować technikę niż siąść na mocniejszy i nabawić się kontuzji i zniechęcić do sportu.

Pozdrawiam!
Ludzie kiedyś byli bliżsi sobie... Musieli. Broń nie niosła tak daleko.
Dzidownica: Samick Polaris 30# 70" Dzidy: Easton Inspire 630
FB: Grupa Łucznicza "Sagittarius"
www.lucznicy.dl.pl - Mapka łuczników

Munin

  • Gość
Odp: Łuk dla początkującego wielkiego chłopa
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 21, 2015, 04:17:47 pm »
30.4" wyliczyłeś z wzrostu?
Z moich wyliczeń wychodzi, że moja realna długość naciągu do klasyka kotwiczonego jak dla strzelania sportowego jest o cal mniejsza od tej wyliczonej, jak kotwiczę na kości policzkowej jak to robią łucznicy terenowi wtedy jest to mniej więcej zgodne z wyliczonym.
Jandao jest spoko, z tego co gdzieś czytałem jest to noname od PSE czy z ich fabryk czy jakoś tak. Znajomego dzieciak ma takiego i moim zdaniem jest ładniej wykonany niż SF Optimo+ no i jest czarny :D
Zrezygnowałbym z zestawu i wybierał osobno. W tm celowniku saneczki z oczkiem lubią się same od wibracji strzału przestawiać bo mają lipną blokadę, łatka też jest taka se. Trochę bym tam na zmieniał bo to co jest to nawet nie entry lvl