Autor Wątek: Pierwszy sprzęt - do zakupu. PROSZĘ O OPINIĘ  (Przeczytany 11947 razy)

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Pierwszy sprzęt - do zakupu. PROSZĘ O OPINIĘ
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 10, 2015, 04:28:06 pm »
Kolego bierz tego Stingera,to naprawdę dobry łuk dla początkującego i do tego cena jest oki. Nie ma porównania do tych łuków co zamieściłes linki. To duzo lepszy łuk.
I taka rada,zamiast zadawać co chwila pytania poczytaj Forum. Jest kilkanaście tematów o wyborze łuku dla początkującego. Naprawdę warto się z nimi zapoznać. Choćby po to aby wiedzieć z czego chcesz strzelać. To Forum jest naprawdę skarbnicą wiedzy i warto poczytać wcześniej o tym co nas interesuje.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Pierwszy sprzęt - do zakupu. PROSZĘ O OPINIĘ
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 10, 2015, 04:29:35 pm »
Moim zdaniem frajdę ogólnie przynosi samo strzelanie i trafienie w cel. Ja też myślałem o bloczku na początek, wiadomo fajnie wyglądają, ale chyba nie o to chodzi. Mój samick kosztował mnie razem z niezbędnymi akcesoriami 600 zł w tym 12 strzałek warto mieć więcej na początek. Teraz już wiem że spodobało mi się łucznictwo planuje zakup nowego łuku za trochę większe pieniądze, a ten nie będzie aż tak trudno odsprzedać bo to dobry łuk polecany początkującym. No i uważam że jest prostszy w obsłudze.
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Pierwszy sprzęt - do zakupu. PROSZĘ O OPINIĘ
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 10, 2015, 04:36:38 pm »
Haribo klasyk jest łukiem zdecydowanie trudniejszym w strzelaniu niż bloczek. One cam to stosowany typ bloczków.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


HARIBO

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Pierwszy sprzęt - do zakupu. PROSZĘ O OPINIĘ
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 10, 2015, 04:37:00 pm »
Decyzja zapadnie na dniach :)
Przeczytałem sporo :) jednak jak coś jest zupełnie nowe to pytania i tak będą. Zbyt szeroki temat aby ich nie zadawać.

Najbardziej co mnie interesuje to czy mając sprzęt ogarnę temat. Bo w sumie samemu bede się uczyć. Chyba że kolega Jan nawiąże bliższy kontakt ;)

HARIBO

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Pierwszy sprzęt - do zakupu. PROSZĘ O OPINIĘ
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 10, 2015, 04:42:34 pm »
Haribo klasyk jest łukiem zdecydowanie trudniejszym w strzelaniu niż bloczek. One cam to stosowany typ bloczków.

Jaco to właśnie wyczytałem i dlatego pomyślałem że bloczek jest właśnie dla mnie :)
Na początek przygody z łucznictwem w sam raz.

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Pierwszy sprzęt - do zakupu. PROSZĘ O OPINIĘ
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 10, 2015, 04:52:10 pm »
Może i trudniejszy w opanowaniu ale łatwiejszy w obsłudze przede wszystkim sam wymieni sobie np cięciwę nie potrzeba mu prasy. Nie ma też kabli zawsze to jednak taniej.
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Pierwszy sprzęt - do zakupu. PROSZĘ O OPINIĘ
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 10, 2015, 04:57:04 pm »
Coś za coś, każdy rodzaj łucznictwa ma swoje plusy i minusy.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


HARIBO

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Pierwszy sprzęt - do zakupu. PROSZĘ O OPINIĘ
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 10, 2015, 05:02:24 pm »
Chłopacy nie wymienię sam cięciwy w bloczku?
Tego nie wiedziałem.

Kto jest w stanje wymienić?
Jaco - czy to duży problem?

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Pierwszy sprzęt - do zakupu. PROSZĘ O OPINIĘ
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 10, 2015, 05:28:28 pm »
Do wymiany cięciwy i kabli potrzeba prasy, można kupić przenośne, albo sobie zrobić. Wysłać łuk do serwisu albo zajechać do kogoś kto ma prasę. Tak wiem że są sposoby na wymianę bez prasy ale ja ich nie polecam.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Munin

  • Gość
Odp: Pierwszy sprzęt - do zakupu. PROSZĘ O OPINIĘ
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 10, 2015, 05:37:29 pm »
Haribo klasyk jest łukiem zdecydowanie trudniejszym w strzelaniu niż bloczek.
Nie no Jaco poszedł bo bardzo dużym uproszczeniu myślowym. Ze wszystkich łuków strzela się tak samo, trzeba założyć strzałę, napiąć łuk, zakotwiczyć, uwolnić strzałę. Łucznicy bloczkowi to technologiczni "chiterzy" są i mają gadżety pomagające w szybszym osiągnięciu zamierzonego celu. Spusty pomagają w czystszym uwolnieniu strzały, dwupunktowy celownik ułatwia celowanie, podstawki opadające schodzą z drogi strzale. Jak każde łucznictwo to również daje dużo frajdy i radochy strzelającemu i tak samo jak każde inne wymaga od uprawiającego treningu bo gadżety tylko pomagają ale żeby osiągnąć mistrzowski poziom wymagane są treningi.

HARIBO

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Pierwszy sprzęt - do zakupu. PROSZĘ O OPINIĘ
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 10, 2015, 05:47:45 pm »
Jaco, Munin myślę że każdy z was ma rację.
Moja pierwsza myśl to łuk bloczkowy, później sobie pomyślałem jak go opanuję to pójdę w klask.
Co wy na to?

Tomasz Szybalski (Sonix)

  • Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 573
Odp: Pierwszy sprzęt - do zakupu. PROSZĘ O OPINIĘ
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 10, 2015, 05:52:54 pm »
Jak każde łucznictwo to również daje dużo frajdy i radochy strzelającemu

Nie zgodzę się z Tobą ponieważ wszystko zależy od preferencji danej osoby. Pierwsze moje próby strzelania były z łuku klasycznego i reakcja ppffff strzelanie jak za dziecka nic ciekawego. Tego samego dnia tylko że parę godzin później miałem okazję strzelać z bloczka, moja reakcja wwwwwooooooowwwwww to jest to co chcę robić w przeciągu tygodnia nabyłem sprzęt i tak właśnie strzelam od 2009r. Gdybym nie spróbował strzelać z bloczka pewnie do dziś bym nawet tu nie zaglądał.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2015, 05:55:00 pm wysłana przez Tomasz Szybalski (Sonix) »

HARIBO

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Pierwszy sprzęt - do zakupu. PROSZĘ O OPINIĘ
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 10, 2015, 06:01:40 pm »
Jak każde łucznictwo to również daje dużo frajdy i radochy strzelającemu

Nie zgodzę się z Tobą ponieważ wszystko zależy od preferencji danej osoby. Pierwsze moje próby strzelania były z łuku klasycznego i reakcja ppffff strzelanie jak za dziecka nic ciekawego. Tego samego dnia tylko że parę godzin później miałem okazję strzelać z bloczka, moja reakcja wwwwwooooooowwwwww to jest to co chcę robić w przeciągu tygodnia nabyłem sprzęt i tak właśnie strzelam od 2009r. Gdybym nie spróbował strzelać z bloczka pewnie do dziś bym nawet tu nie zaglądał.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Tomek - mam nadzieję, że będę miał tak samo :)
Oby jak najszybciej.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Pierwszy sprzęt - do zakupu. PROSZĘ O OPINIĘ
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 10, 2015, 06:03:00 pm »
Haribo, no a co my mamy na to powiedzieć? Strzelaj z czego ci przyjemnie, bloczek nie jest żadną przepustką do klasyka ani odwrotnie. Skontaktuj się z ludźmi którzy maja łuki postrzelaj z tego i z tego, i wybierz to co ci bardziej pasuje. Kupowanie bloczka po to aby finalnie strzelać z klasyka jest bez sensu. Mnie klasyk nie urzekł a z bloczkiem jakoś od razu poczułem bluesa ;) Ktoś inny będzie miał odwrotnie.

Munin pisząc o "łatwości" bloczka miałem na myśli to że nim dużo łatwiej i szybciej dobić do w miarę przyzwoitych wyników. Oczywiście tylko znikomemu procentowi będzie dane strzelać jak Reo Wilde ;) W bloczku mogę sobie np pozwolić na odłożenie łuku i na miesiąc, a powrót do formy zajmie mi zaledwie 2-3 treningi. Zresztą zobaczcie kto wygrał ostatnie MP w bloczkach i ile ten zawodnik miał do czynienia z bloczkiem ;)
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2015, 06:06:47 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


HARIBO

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Pierwszy sprzęt - do zakupu. PROSZĘ O OPINIĘ
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 10, 2015, 06:13:39 pm »
Jaco masz rację.
Kolega Jan zaproponował oby wypaliło.

Powiedzcie ilu z was uczyło się samemu?
Bez niczyjej pomocy.
Jeśli był ktoś taki to ile to mu zajęło czasu.



Może ktoś wysłać mi testową wiadomość na priv.