Autor Wątek: Stabilizator do łuku bloczkowego BOWTECH 60#  (Przeczytany 14321 razy)

White_Eagle

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 267
Stabilizator do łuku bloczkowego BOWTECH 60#
« dnia: Listopad 06, 2008, 04:33:55 pm »
Witam serdecznie.
Strzelam z HW100Tqf LONG i TwinMaster SPORT.
Od zeszłego roku strzelam również z łuku bloczkowego BOWTECH DUALLY PATRIOT o naciągu cięciwy 60#. Łuk ustawiony jest obecnie na maksymalną siłę.
Ponieważ oddałem już ponad 20 tys strzał. Liczę każdą wystrzeloną strzałę.
Tyle wstępu.
Obecnie dojrzałem do opcji stabilizatora.
Miałem założony stabilizator myśliwski, stabilizator 1/2 i stabilizator pełnej długości.
Zauważyłem różnicę i już wiem, że łuk stabilniej stoi z zamontowanym stabilizatorem długim.
Tutaj jest moje pytanie. Na rynku jest bardzo dużo stabilizatorów od kwoty 80zł do 750. Zapoznałem się z wypowiedzią Kol. AdamC1 o roli stabilizatora http://frontwschodni.org/phpBB2/viewtopic.php?t=737
Proszę mi pomóc z wyborze stabilizatora. Czym mam się kierować przy zakupie oprócz ceny?
Strzelam dla siebie i nie jeżdżę po zawodach. Lubię strzelać na wszystkich odległościach, nawet i tych 90m.
Widziałem stabilizatory rurkowe, jak również stabilizatory prętowe. Nie wiem czy to jest prawidłowa nazwa.
Byłem w Łuksporcie i tam mają tylko stabilizator za 80zł. Inne ściągają na zamówienie, ze względu na małą sprzedaż. Wiadomo, że taki stabilizator kupuje się raz i już.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
Łuk Bloczkowy Bowtech PATRIOT DUALLY
Celownik Shibuya
Optyka Las Vegas SCODE + 0,50
Strzały EASTON POWER FLIGHT 400
HW100Tqf LONG
FWB 300S Universal
TWINMASTER SPORT + LUNETKA 2X20 WALTHER
ŁUCZNIK 1970
GG 3176262

piotr el

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Stabilizator do łuku bloczkowego BOWTECH 60#
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 06, 2008, 06:14:56 pm »
Witam kolegę!
Co mogę poradzić skromnie to: jeżeli latasz po krzaczorach to wybierz jak najkrótszy, jeżeli srzelasz tarczówkę to dłuuuuuuugi. To w skrócie. Co do sabilizatorów rurowych, czy prętowych - jest to kwestią bardzo indywidualną. Trochę info o stabilizatorach znajdziesz na stronie archery3d(jeżeli się nie mylę). Bardzo pomocny i uczciwy w doradzaniu oraz ocenie jest Lucjan Socha z Jaworza "Archery Center"(namiary w wyszukiwarce), sam też strzela i to dobrze. W sklepie ma ciut więcej niz jeden stabilizator. Pewnie krzywo będą na mnie patrzeć za reklamę na forum, ja nic z tego nie mam. Po prostu facet jest rzetelny i mi pomógł. W Łuksporcie sądzę , że tez ci dobrze doradzą. Poczekasz trochę i tyle.

Pioter

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 347
Odp: Stabilizator do łuku bloczkowego BOWTECH 60#
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 09, 2008, 01:20:44 pm »
Najlepiej jakbyś popróbował z różnymi stabilizatorami. Pożycz, postrzelaj, poczujesz, z którym jest najlepiej.
Pozdro.
SŁ "GRYF" Szczecin. Noł chojt, noł siurlok
Piszę poprawnie po polsku

White_Eagle

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 267
Odp: Stabilizator do łuku bloczkowego BOWTECH 60#
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 09, 2008, 05:43:48 pm »
Witam serdecznie
Jak napisałem w pierwszym moim poście, że strzelałem ze stabilizatora, krótkiego, 1/2 dlugości i długiego. Ale to są pojedńcze egzemplarze.
Jestem zdecydowany na zakup długiego stabilizatora i tak, jak pisałem wyżej, że cena ich zaczyna się od 80zł wzwyż. Jest ich bardzo wiele. I jak pisałem wyżej, z Łuksporcie mają tylko jeden, ten za 80zł a każdy inny mogą mi ściągnąć na zamówienie.
Ponieważ nie wiem czym się różnią międzysobą, stąd też powstanie tego wątku.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
Łuk Bloczkowy Bowtech PATRIOT DUALLY
Celownik Shibuya
Optyka Las Vegas SCODE + 0,50
Strzały EASTON POWER FLIGHT 400
HW100Tqf LONG
FWB 300S Universal
TWINMASTER SPORT + LUNETKA 2X20 WALTHER
ŁUCZNIK 1970
GG 3176262

adamc1

  • Gość
Odp: Stabilizator do łuku bloczkowego BOWTECH 60#
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 09, 2008, 05:58:03 pm »
Jeżeli nie mają w sklepie pożycz od przyjaciół .
Pozdrawiam Adam
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2008, 06:47:31 pm wysłana przez adamc1 »

RedPunica

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 116
    • o mnie na Facebooku
Odp: Stabilizator do łuku bloczkowego BOWTECH 60#
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 09, 2008, 06:02:42 pm »
Hi hi hi! Salomonowa odpowiedź...

 ;D

Pioter

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 347
Odp: Stabilizator do łuku bloczkowego BOWTECH 60#
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 09, 2008, 07:46:14 pm »
Ja też uważam, że najlepiej pożyczyć od "współstrzelaczy" i poeksperymentować. Dzięki czterem kolegom mogłem przebadać 4 stabilizatory i 3 "gruchy" - 12 konfiguracji!
Żeby nie drażnić Kolegi Ptaka, napiszę, jaki moim zdaniem jest najlepszy bo sam takiego używam: kupiłem za $20 zestaw składający się z kilku plastikowych pierścieni i 4 strzał karbonowych. Na końcu dokręciłem A-bomb'a i jest OK. Zakładam, że Kolega wie, jaka powinna być długość stabilizatora do strzelania tarczowego.
Pozdrawiam
SŁ "GRYF" Szczecin. Noł chojt, noł siurlok
Piszę poprawnie po polsku

White_Eagle

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 267
Odp: Stabilizator do łuku bloczkowego BOWTECH 60#
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 10, 2008, 08:18:28 am »
Witam serdecznie.
Jeżeli nie mają w sklepie pożycz od przyjaciół .
Pozdrawiam Adam
Szanowny Kol. adamc1 jeśli chodzi o Ciebie, to spodziewałem się bardziej merytorycznej odpowiedzi. Z Twoich wypowiedzi na forum, miałem nadzieję, że masz bardzo dużo wiedzy na temat osprzętu do łuków i o samych łukach.
Na Warszawskich siekierkach strzela trzech Kolegów z łuków bloczkowych, gdzie jeden ma stabilizator myśliwski (krótki), drugi nie ma wcale, a trzeci ma długi.
Pożyczenie od kolegów kilku długich stabilizatorów na próbę jest niemożliwe.
Dlatego też, zwróciłem się tutaj do Kolegów "po strzale", aby mi pomogli i nadal czekam na odpowiedź ale merytoryczną.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
Łuk Bloczkowy Bowtech PATRIOT DUALLY
Celownik Shibuya
Optyka Las Vegas SCODE + 0,50
Strzały EASTON POWER FLIGHT 400
HW100Tqf LONG
FWB 300S Universal
TWINMASTER SPORT + LUNETKA 2X20 WALTHER
ŁUCZNIK 1970
GG 3176262

Marek Pietrusiak

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 491
Odp: Stabilizator do łuku bloczkowego BOWTECH 60#
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 10, 2008, 09:11:01 am »
Witam,
Odpowiedz była jak najbardziej poprawna.
Wskazanie konkretnego typu stabilizatora było by moim zdaniem mocnym nadużyciem.
Ze stabilizatorami jest troche tak jak z fryzurą, każdemu pasuję inny. Kiedyś pisałem o dylematach wyboru stabilizatora i podsumowanie było jedno- trzeba próbować. U nas koledzy mają różne modele i każdy z nich inaczej pracuje i inaczej sie zachowuje łuk. Jest tak, że jeden stabilizator świetnie działa z łukiem o mniejszej wadze a kiepsko z cięższym, co sam sprawdziłem.  Jeśli nie masz możliwości sprawdzenia różnych modeli to pozostaje tylko zakup w ciemno i tu możliwy jest wybór pomiędzy modelami różnych producentów i w różnych cenach. Nawet odrzucony przez Ciebi model za 80 zł wbrew pozorom jest bardzo fajnym stabilizatorem, który wymaga jedynie dołożenia odpowiedniego tłumika.
http://www.luksport.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=951&category_id=132&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=31Strzelałem z nim przez ładny kawałek czasu.
 Jeśli masz zasobniejszy portfel to możesz kupić sprzęt poważniejszy np :
http://www.doinker.com/target/large/CarbonBCEStabilizers.jpg lub http://www.lancasterarchery.com/shop/product_info.php?cPath=41_312&products_id=2547&osCsid=b0ab8854fcc782549f6686e91ddb3e98
ale jaki będzie efekt, tego nikt w ciemno nie powie...


Marek
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2008, 01:06:24 pm wysłana przez cypher »
--------------------------------------------------------------------
PSE Dominator 3D, TT SmackDown, Copper John ANTS, Vibracheck CFX, Fatboy, ACE

adamc1

  • Gość
Odp: Stabilizator do łuku bloczkowego BOWTECH 60#
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 10, 2008, 09:46:20 am »
Ja dodam tylko tyle ze "siekierki" nie są jedynym miejscem w Warszawie gromadzącym łuczników bloczkowych, jeżeli nie znasz ludzi stamtąd możesz umówić się z łucznikami i dojechać do innego miasta. Jeżeli przyjedziesz np do Romanowa to udostępnię Ci do prób 5 rożnych stabilizatorów. Ale jeżeli masz zamiar męczyć jak z wymiarami  tarcz ... .
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2008, 06:10:59 pm wysłana przez adamc1 »

White_Eagle

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 267
Odp: Stabilizator do łuku bloczkowego BOWTECH 60#
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 10, 2008, 05:30:52 pm »
Witam serdecznie.
Dziękuje za odpowiedź. Przy wydaniu jakich kolwiek pieniędzy kieruje się, czy aby na pewno ten towar spełni moje oczekiwania. Dlatego też pytam i drążę temat, aby być przekonanym, że to jest właściwy zakup. Tak było z karabinem, rewolwerm i łukiem. Na strzałach zostałem oszukany - trudno.
Jeśi chodzi o stabilizator, to stabilizator doinker kosztuje 380zł i jak sam widzisz, że jest ich aż 4. Na który za tem należy się zdecydować? Różnią się między sobą wagą i długością. Stabilizator za 80zł to nic innego, jak zwykła rurka z obciążeniem na końcu.

Szanowny Adamc1.
Bardzo dziękuję za zaproszenie do Ciebie do Romanowa, ale do Ustrzyk Dolnych z Warszawy jest bardzo daleko, jak i czasochłonne.

Natomiast w nawiązaniu do tarcz, to chciałem w tamtym wątku, jako młody początkujący łucznik, dowiedzieć się, jakie są wymiary poszczególnych pierścienie na konkretnych tarczach. Z przykrością muszę stwierdzić, że na tyle osób strzelających z łuku do tarcz, nikt mi nie odpowiedział. Obecnie temat wymiarów pierścieni na poszczególnych tarczach, jest już dla mnie nieaktualny.

Pozdrawiam serdecznie
Wbite Eagle
Łuk Bloczkowy Bowtech PATRIOT DUALLY
Celownik Shibuya
Optyka Las Vegas SCODE + 0,50
Strzały EASTON POWER FLIGHT 400
HW100Tqf LONG
FWB 300S Universal
TWINMASTER SPORT + LUNETKA 2X20 WALTHER
ŁUCZNIK 1970
GG 3176262

adamc1

  • Gość
Odp: Stabilizator do łuku bloczkowego BOWTECH 60#
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 10, 2008, 05:48:29 pm »
Tępy jakiś jestem, co mają Ustrzyki do Romanowa ( przynajmniej tego w którym mieszkam ). Natomiast czasochłonność rozumiem, tak na marginesie skoro szanujesz swój czas szanuj również czas innych   "sapienti sat"
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2008, 07:32:09 pm wysłana przez adamc1 »

mgo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 228
Odp: Stabilizator do łuku bloczkowego BOWTECH 60#
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 10, 2008, 11:20:47 pm »
Zastanawiam się po co chcesz dywagowac na temat stabilizatora do strzelania typowo tarczowego skoro nie strzelasz wyczynowo. Moim zdaniem czy kupisz taki za 80 czy 380 roznicy w celnosci nie bedzie (bez urazy) jezeli bedziesz strzelal FITA minimum 1340 to wtedy kombinuj.Wydaje mi sie ze wiem co mowie jezeli nie niech mnie Szanowni Koledzy poprawią. Ja zaczynalem od stabilizatora przerobionego z wędki, pozniej mialem tez własnej konstrukcji multirod, a teraz Doinker i nie widzę specjalnych różnicy na tarczy. Co do długości to z moich doświadczeń max 3/4 długości łuku, i przyzwoity damper na końcu.
P.S.
z tymi ponad 20000 strzałów to chyba troche popłynąłeś :) bo pytania zadajesz jak by to było 20. Mogę się mylić ale taka ilosć strzałów to minimum 4 x wymiana cięciwy i przynajmniej 2x kable w zalezności od modelu, po takim czasie raczej sie już wie jaka jest tarcza i ma sie jakies doświadczenie co do osprzętu.  Ciekawi mnie jak zostałeś oszukany na strzałach?


White_Eagle

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 267
Odp: Stabilizator do łuku bloczkowego BOWTECH 60#
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 10, 2008, 11:49:17 pm »
Witam serdecznie.
Szanowny Adamc1.
Jak wpisałem miejscowość Romanowa w http://www.pilot.pl/ to pokazalo mi, że taka miejscowość jest jedna w PL i to koło Ustrzyk. Uważam, że niepotrzebnie się zirytowałeś, bo z mojej strony nie było i nie ma żadnej złośliwości.

Szanowy MGO.
Strzelam z łuku 4 razy z tygodniu. Ostatnio byłem w łuksporcie i wymienili mi cięciwe. Reszta jest ok. Mam taką widzimisię, że zapisuje sobie ilość dziennie oddanych strzał. Zacząłem to robić, aby sprawdzić ile strzał wytrzyma mój strzałochwyt zrobiony w płyt pilśniowych.
Twoja odpowiedź mi chyba już wszystko wyjaśniała. Kupię sobie stabilizator długi i najtańszy, który, jak wnioskuję z Twoje wypowiedzi, spełni moje oczekiwania.

Ze strzałami było tak, że zapłaciłem drogo za aluminiowe 9mm. Za tą cenę mogłem kupić 2 carbonowe, z których obecnie strzelam.

Dziękuje serdecznie wszystkim za pomoc.
Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2008, 11:51:19 pm wysłana przez White_Eagle »
Łuk Bloczkowy Bowtech PATRIOT DUALLY
Celownik Shibuya
Optyka Las Vegas SCODE + 0,50
Strzały EASTON POWER FLIGHT 400
HW100Tqf LONG
FWB 300S Universal
TWINMASTER SPORT + LUNETKA 2X20 WALTHER
ŁUCZNIK 1970
GG 3176262

Coyot22

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 65
Odp: Stabilizator do łuku bloczkowego BOWTECH 60#
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 11, 2008, 02:20:18 pm »
Witam.

Myślę że nie będziesz rozczarowany tym najtańszym stabilizatorem.
Ja takowy zakupiłem niedawno w łuksporcie i jestem zadowolony z jego współpracy z łukiem.

Pozdrawiam.
Michał.
Reflex Charger 70# @ 30"  284fps
Podstawka:Spot Hogg Whammy
Celownik:King Cobra 1 w 2x/mag
Stabilizator:Black sheep carbon
Spust: Tru fire Judge
Strzały: EASTON Lightspeed 392gr