Autor Wątek: Warsztaty TUNINGOWE  (Przeczytany 3312 razy)

kissielec

  • Gość
Warsztaty TUNINGOWE
« dnia: Listopad 05, 2008, 09:37:14 am »
Temat jest przeniesiony z samoistnie wynikłej dyskusji na temat zorganizowania dla łuczniczej braci - tuningowych warsztatów (wg pomysłu Hassassin'a), gdzie byłaby możliwość skorzystania z profesjonalnego sprzętu tuningowo-pomiarowego.
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2008, 09:43:25 am wysłana przez kissielec »

kissielec

  • Gość
Odp: Warsztaty TUNINGOWE
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 05, 2008, 10:12:01 am »
Przez długi czas w zwiazku ze startami mojego starszego syna w skokach przez przeszkody ocierałem się o sport jeździecki (jest to również sport niszowy, podobnie jak łucznictwo, więc posłużę się tym przykładem).
Tam każdym zawodom, nawet tym najniższej rangi - towarzyszy wręcz "miasteczko" straganów ze sprzętem, gdzie swoje produkty wystawiają przede wszyskim sklepy a czasem przy ważniejszych imprezach - nawet firmowe stoiska producentów. Jest to sprzęt niewiarygodnie drogi, jego sprzedaż na takich zawodach jest śladowa, a mimo to opłaca się sklepom jeździć po kraju to tu to tam i wystawiać się przy okazji organizowanych imprez.
Szkoda, że w naszej dyscyplinie taki zwyczaj się nie przyjął. Oprócz powiedzmy stoiska z osprzętem - przydałby się przykładowo namiocik z solidnym stołem, specjalnym imadłem i powiedzmy laserkiem do korekty ustawienia podstawki, lub statyw z ramką i papierem do sprawdzenia zachowania strzał, nie mówiąc już o chronometrze. Nie uwierzę, że takich przyrządów nie mają w posiadaniu sklepy łucznicze lub kluby. Sądze, ze gdyby coś takiego pojawiło się na zawodach, problem byłby z kolejką chętnych.
Pozdrawiam,
Piotr     
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2008, 12:34:44 pm wysłana przez kissielec »

Hassassin

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 343
Odp: Warsztaty TUNINGOWE
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 05, 2008, 12:02:31 pm »
Ja sam chetnie udostepnie nastepujace przyrzady:
- bow-vis (imadło regulowane we wszystkich osiach)
- laser do regulowania ustawien podstawki
- poziomice (kat podstawki)
- akcesoria klejaco-mocujace wszelakie
- zaciski, klucze, obcazki do nock-pointow i inne ;)

To i tak pewnie zestaw survivalowy przy sprzecie jaki maja inni. Faktycznie dobry pomysl, by namowic nasz rodzime sklepy lucznicze do wystawienia swoich stoisk i specow w ramach autoreklamy i sprzedazy swoich wyrobow (zreszta sami sie wypowiedzcie, drodzy biznesmeni).

A moze ktos ma na tyle dobre kontakty, by namowic przedstawicieli producentow do odwiedzin takiej imprezy?
Łucznik wart jest tyle, co jego zapasowa cięciwa.

Bowtech Sentinel 60#
Barnett Ghost 410 185#

eryk

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Warsztaty TUNINGOWE
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 05, 2008, 04:19:23 pm »
Proponowałbym najpierw znaleźć/ustalic miejsce i czas ew. zlotu.
wiem z doświadczenia ze tak jest najlepiej - chociazby ze wzgledu wlasnie na ew. wystawców, którzy musza sobie taki event zaplanowac w terminarzu.

Jestem z Lublina i wiem ze tutejsze targi w dn. 16-17 maja 2009 organizuja jakas impreze targowa pod tytułem PASJE - bedzie to o wzystkich "dyscyplinach" outdoorowych.

Moge porozmawiac z zarzadem targow (a mam taka mozliwosc  ;) )czy niechcieli by odrazu wlaczyc w to ogolnopolskiego zlotu łuczniczego (zawsze to jakas egida).

Targi polozone sa na terenie parku wiec mozna by rozegrac zawody 3D bez problemu.

pozdr
eryk
Samik SKB 50 at 60#
BEAR Carnage at 70#
W odwodzie armaty czarnoprochowe www.navivat.pl

Pioter

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 347
Odp: Warsztaty TUNINGOWE
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 05, 2008, 06:43:52 pm »
HMPS w Rzeszowie: duży obiekt, organizatorzy bardzo sympatyczni.
SŁ "GRYF" Szczecin. Noł chojt, noł siurlok
Piszę poprawnie po polsku