Autor Wątek: Wysokość cięciwy BT Cougar  (Przeczytany 1706 razy)

wesolek87

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
Wysokość cięciwy BT Cougar
« dnia: Wrzesień 28, 2015, 05:25:33 pm »
Witam wszystkich. To mój debiut na tym forum.
Do założenia wątku "zmusił" mnie mój nowy nabytek - Buck Trail Cougar.
Strzelam od niedawna, przygodę zacząłem z Polarisem, jednak dość szybko doszedłem do wniosku, że potrzebuję spróbować się w czymś innym.
I tak zakochałem się w łukach polowych/myśliwskich. Miesiąc oczekiwania na Cougara został wreszcie wynagrodzony. Łuk jest świetny, nieduży, zgrabny, dynamiczny i celny.
Mam jednak dylemat na jakiej wysokości ustawić cięciwę.
Sugerowałem się tablicami Ragima, Samicka i kilku amerykańskich firm, których nazw nie pamiętam, jednak trudno to odnieść do tego konkretnego łuku. Nie jestem na tyle doświadczony, żeby stwierdzić czy łuk strzela np. ciszej/głośniej na danej wysokości, dla mnie poziom hałasu jest porównywalny i dosyć niski. Z celnością raczej nie mam problemu (być może trafiłem w odpowiednią wysokość cięciwy).
Przeszukałem polskie i zagraniczne fora, sklepy internetowe - nigdzie nie znalazłem informacji na temat ustawień tego łuku.
Dlatego proszę, jeśli ktoś ma Cougara lub orientuje się na tyle dobrze w hunterach - podajcie zakres wysokości cięciwy, bo spać przez to nie mogę  ;)

Konfiguracja łuku - 60", 40#. Pierwsze strzelania na wysokości cięciwy 7 3/4", obecnie 7 1/2".
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2015, 08:11:26 am wysłana przez wesolek87 »

Munin

  • Gość
Odp: Wysokość cięciwy BT Cougar
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 29, 2015, 10:27:18 am »
tu twierdzą http://archery.ixpesports.nl/contents/nl/p10099.html , że wysokość cięciwy wynośić powinna 7"1/8 ~ 8"1/4

wesolek87

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Wysokość cięciwy BT Cougar
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 29, 2015, 10:32:53 am »
Pięknie dziękuję.
A czy długość łuku będzie miała w tym przypadku znaczenie? W tym sklepie podają wysokość dla 62", mój to 60-ka.