Autor Wątek: Cięcie strzał Easton Inspire  (Przeczytany 2341 razy)

m1858

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Cięcie strzał Easton Inspire
« dnia: Wrzesień 23, 2015, 05:19:35 pm »
Posiadam od niedawna łuk Samick Polaris 40# Mój naciąg 27" dostałem za długie strzały 32" parametr 570. Pytanie z jakiego parametru uciąć strzały, 570 czy 630 aby strzały miały odpowiedni Spin? Zlecić ścięcie na 28" czy 29"?

Munin

  • Gość
Odp: Cięcie strzał Easton Inspire
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 23, 2015, 06:46:34 pm »
Promienie strzały mają z góry narzucony statyczny parametr ugięcia zwany spine. Tnąc nie zmienisz tego parametru. Musisz dobrać go do mocy łuku przy swojej długości naciagu i kilku innych zmiennych.

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Cięcie strzał Easton Inspire
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 24, 2015, 08:43:03 pm »
Spine to ugięcie strzały gdy jest ona podparta w dwóch dowolnych punktach na promieniu oddalonych o 26". Spine'u nie zmienisz chyba że przytniesz promień tak że będzie krótszy niż 26".
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2015, 08:50:22 pm wysłana przez Waldorf »
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Munin

  • Gość
Odp: Cięcie strzał Easton Inspire
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 24, 2015, 09:55:04 pm »
Karbony i alusy podpiera się na 28" ale to akurat detal jest.
Nawet jak przytniesz na 10 cali to statyczny parametr ugięcia promienia się nie zmieni bo nadal to będzie 500-ka czy tam 340-ka tyle że krótsza, zmieni się jego parametr dynamiczny.

Solon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Cięcie strzał Easton Inspire
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 25, 2015, 01:24:47 pm »
Jeśli dopiero uczysz się strzelać nie ciać ich w ogóle jeśli w tej chwili latają dobrze.

Jak kolega zauważył interesuje Cie spin dynamiczny w necie powinien być dostępny Easton Saft selector lub jego katalog tam są tabelki z których można wróżyć sobie jaki parametr wybrać do długości i mocy.

Nie mniej w przypadku początkujących łuczników to jest trudne.
Na spin dynamiczny ma wpływ technika, trzymanie łuku, a także co najważniejsze moment strzału.
Do tego oczywiście charakterystyka pracy łuku, oraz ustawienie buttonu czy grubość cięciwy.

Wydaje mi się ze jak na mało dynamiczne polarisy strzały jakie masz w tej długości są w odpowiednim parametrze.



W&W AXT, W&W Inno Power 70"/38#
Carbon Express Nano X-treme 600
Cięciwa BCY - 8190

m1858

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Cięcie strzał Easton Inspire
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 25, 2015, 06:22:41 pm »
Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi. Wszystko teraz dla mnie jasne :)

Munin

  • Gość
Odp: Cięcie strzał Easton Inspire
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 25, 2015, 08:49:09 pm »
Zazdroszczę tej jasności :)
Od kilku lat składam i robię strzały i im więcej wiem tym częściej mnie potrafi coś zaskoczyć czy zdziwić :D
Do Polarisa 40# @ 28" naciąganego na 27" te 570 o długości 32" są dość dobrze spinem dynamicznym do "dynamiki łuku" dobrane. Skrócenie ich o 1" utwardzi je znacznie i mogą zacząć tłuc o majdan w czasie strzału.