Autor Wątek: futerko pod strzale  (Przeczytany 3214 razy)

NorbiBxl

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
futerko pod strzale
« dnia: Sierpień 13, 2015, 02:38:23 pm »
Planuje "przerobic" samicka polarisa (zdemontowac wszystki podstawki, buttony itd) i strzelac z tzw "golasa"
Aby do tego doszlo musze kupic fierko i okleic nim podstawke pod strzale - pytanie (moze glupie), ale gdzie kupujecie tego typu dodatki do swoich tradycyjnych sprzetow?
Znajomy ma fajnie oklejone od strony cieciwy ramiona luku (po kilka cm) czyms w rodzaju skory co zabezpiecza je przed wycieraniem sie - niestety nie udalo mi sie spytac skad je ma.

[Falco Trophy Vintage #38]

sx_

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 62
Odp: futerko pod strzale
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 13, 2015, 03:47:30 pm »
Ja w mojej Impali przykleiłem po kilka cm filcu od rzepa samoklejącego (w kolorze czarnym) zakupionego w zwykłym sklepie z materiałami krawieckimi (za grosze) - ładnie się trzyma od bardzo długiego czasu. Chodzi tu o wyciszenie cięciwy. Do oklejenia półki pod strzałę proponuje użyć tego samego materiału chociaż ja używam czarnej plastikowej podstawki.
Do Polarisa ramiona są białe więc pewnie przyjdzie czas na pomalowanie ich na czarno no chyba, że już są pomalowane ;)
Ragim Impala 62" 45#
15x PowerFlight .500 + grot 125 + lotki plastik 2,6"

spite

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 216

Munin

  • Gość
Odp: futerko pod strzale
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 13, 2015, 06:07:35 pm »
Zawsze możesz odwiedzić kuśnierza i poprosić o kawałek futra z lisa, na półkę wystarczy 7 cm na 1.5 cm, do tego pasek o długości 10 cm i szerokości 0.5 cm na tłumiki na cieciwę a kawałek skórki za bok półki to juz z paska ze spodni albo od rymarza :)

Na jednym łuku mam fiuterko z Freda Beara to co jest u robinhooda za 18 zł, sprawdza się rewelacyjnie.
Edit
Przy strzelaniu z półki musisz uzbroić strzały w lotki naturalne.

Wysyłane z HTC za pomocą Tapatalk 2

« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2015, 09:01:13 pm wysłana przez Munin »

NorbiBxl

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: futerko pod strzale
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 14, 2015, 09:34:12 am »
Niestety tu gdzie mieszkam takie zawody i warsztaty jak kusnierz i kaletnik poprostu nie istnieja :/ wiec ten pomysl odrzucilem juz na samym poczatku choc jest najlepszy i gdybym mieszkal w Pl to oczywiscie od nich bym zaczal :)

W robinhoodzie nie maja tych ktorych szukam czyli id Freda wiec zamowilem z ebaya za 10-12 dni powinienem juz miec :)

Chwilowo lotki beda silikonowe, ale docelowo nastapi wymiana strzal na drewniane z pierzastymi lotkami jak przyleci moj Vintage Trophy z Falco :)

dzieki za feedback panowie
[Falco Trophy Vintage #38]

spite

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 216
Odp: futerko pod strzale
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 14, 2015, 01:30:13 pm »
W tym sklepie jeśli czegoś nie ma to trzeba do nich napisać. 2-3 dni i mają.
Nie sprawdzi się strzelanie z gumowych lotek przy takich podstawkach. Do łuków tradycyjnych TYLKO lotki pierzaste, natomiast promienie polecam karbonowe, no chyba że bawisz się w jakieś rekonstrukcje i wszystko chcesz mieć jak w średniowieczu.

NorbiBxl

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: futerko pod strzale
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 14, 2015, 02:02:23 pm »
hehehe oczywiscie, ze promienie beda karbonowe :) z rozpedu glupoty pisze bo strzelalem z drewna ostatnio i bylem bardzo mile zaskoczony fakt, ze strzaly 1sza liga od pana Stryczuli :)
a rekonstrukcje mnie kompletnie nie interesuja :)
[Falco Trophy Vintage #38]

NorbiBxl

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: futerko pod strzale
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 24, 2015, 02:36:17 pm »
Futro od "Fred Bear" przyklejone - daje rade, ale szczerze mowiac liczylem na cos lepszego niz cos co wyglada jak kawalek "wykladziny" dywanowej no, ale jest jak jest :)
[Falco Trophy Vintage #38]