Autor Wątek: Draxter Silver/Blue  (Przeczytany 4243 razy)

omen148

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
Draxter Silver/Blue
« dnia: Październik 28, 2008, 03:18:25 pm »
Witam !
Dosyć przypadkowo nabyłem na allegro łuk bloczkowy i zaczęły się schody. Na aukcji sprzedajacy podał następujące dane :
Regulowana siła naciągu: 40 - 65 lbs
Długość naciągu: 660-787 mm
Waga: 1,8 kg
Prędkość: 80 m/sek.
Wysokość: 1100 mm
Co ciekawe na innych aukcjach ( inni sprzedający )  parametry są inne.
Może ktoś z Forumowiczów zna ten rodzaj łuku ? Nie wiem jakie strzały kupić żeby nie uszkodzić sprzętu , a i sobie kuku nie zrobić.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie , ponieważ jestem w temacie łucznictwa kompletnie zielony.
Pozdrawiam !
Rafał

jaro

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Draxter Silver/Blue
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 28, 2008, 08:03:00 pm »
Witam z tego co mi wiadomo ,długość naciągu regulowana na krzywkach w zależności od twojego wzrostu i rozpiętości ramion w przypadku twojego łuku od 26 cali do 31 cali ,a siła regulowana jak ci na pewno wiadomo śrubami  znajdującymi się na ramionach i nie luzuj ich więcej niż cztery pełne obroty . co do długości naciągu to napisz ile masz wzrostu będzie łatwiej ci doradzić jaką dł. ustawić .Nie napisałeś czy masz  jakąś podstawkę pod strzałę bo niestety jest to dosyć ważny element no i oczywiście celownik jakiś by się przydał być może jakiś masz zainstalowany, postaraj się też o jakiś stabilizator który wyważy łuk i wytłumi drgania powstałe podczas strzelania może to być krótki myśliwski lub dłuższy jakich używają przeważnie łucznicy tarczowi . Strzały polecił bym ci zakupić tu:  http://www.sklepluczniczy.pl/kontakt-1.html   zadzwoń zapytaj ,osobiście polecił bym Easton    black stalker 2117 są tanie i jak na początek powinny być dobre. Będziesz potrzebował tez spustu który przy łuku bloczkowym jest jak najbardziej wskazany.To tak pokrótce myślę że inni też będą mieli coś do dodania. Pozdrawiam.
Reflex Highlander 60#podstawkaNAP QUICKTUNE PRO SERIES 1000,stabilizator NAP SHOCKBLOCKER 1000,celownik TOXONICS STOCK DOG PLUS, strzały Easton Gamegetter   Easton Black Stalker, kołczan BOHNING LYNX, Peep FINE-LINE,spust J.FLETCHER 117V,TRU-FIRE PATRIOT.

omen148

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Draxter Silver/Blue
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 28, 2008, 10:17:47 pm »
Witam !
Bardzo dziękuję za wsparcie i informacje !
Otrzymałem już radę na priva od jednego z szanownych Kolegów. Mam nadzieję , że już niedługo zacznie się moja nowa przygoda.
Jestem kilka dni po operacji kręgosłupa ,  dlatego mogę podać swój wzrost jedynie w przybliżeniu ( może się nie zmienił ) - miałem 183 cm ...
Pozdrawiam WSZYSTKICH !
R.

zigi

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Draxter Silver/Blue
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 12, 2008, 06:03:18 pm »
Hmmmm....to ja podobnie.....też tak jakoś przypadkowo na Allegro takiż łuczek nabyłem....no i już po nabyciu jakichsik informacji chciałem nabyć a tu nikagda!jakieś to no name!(czy jak tam w pogańskich językach brzmi)A żem niewprawiony to  postanowiłem sobie sprawę ułatwić i zgodnie z jakąś tam tabelką do łuku dołączoną zmniejszyć na początek siłę naciągu. No to zdjąłem sobie cięciwę,poprzestawiałem śrubki w bloczkach....ale żadna ....... >:( mi w ulotce nie napisała jak to ponownie założyć (cięciwę).Ale to tylko problem 1.Drugi to wlaśnie jakie strzały do takiego cuda,podstawka pod nie,itd.....żeby można się było pobawić.Przepraszam za całkowitą ignorancję w zakresie łucznictwa ale mam nadzieję,że swoją nieświadomością Was nie zrażę,prosząc o pomoc.A jeżeli ktoś byłby tak dobry.....i łopatologicznie wyłuszczył co i jak....z okolic Katowic to już .....hmmmmm ::)Pozdrawiam

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Draxter Silver/Blue
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 12, 2008, 06:33:26 pm »
Draxter to ten o łuk: http://www.laser-poelang.com.tw/eng/proimages/Bow/CO-005.jpg
Kiepski bo kiepski ale łuk bloczkowy. Siłę reguluje się poprzez odpuszczenie śrub. Cięciwy do tego się nie ściąga.
Aby ją bezpiecznie założyć potrzebujesz prasę do łuku (bowpress) do którego zapewne nie masz dojścia. Tak więc poszukaj na forum kilka osób pisało jak to zrobić za pomocą pasów do ściągania - jest to półśrodek ale powinien pomóc.
Ile cię kosztował ten łuk?

zigi

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Draxter Silver/Blue
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 12, 2008, 06:48:50 pm »
Nooo taki ładny to łun nie jest :)...taki     http://www.allegro.pl/item473969633_luk_bloczkowy_draxter_silver_blue_wart_1150_od1zl.html a kupiłem to to za 400 zł.....a cięciwę zdejmowałem bo inaczej tych bloczków pod naciągiem nie da się regulować.....ale fakt moja niefrasobliwość ....już wyczytałem jak spróbować ominąć prasę...fakt wyszukiwarka...ale jakiś większych informacji na temat "mojego" cuda nie znalazłem.....podejrzewam,że sprzęt to nie pierwszych lotów ale za tę sumę to mam nadzieję,że na początek wystarczy.Jężeli ktoś ma jakieś informacje,doświadczenia,przemyślenia na temat tego tajwańskiego wyrobu łukopodobnego-będę wdzięczny.Pozdrawiam.