Autor Wątek: Klasycznie - pomoc w doborze łuku i strzał  (Przeczytany 16363 razy)

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Klasycznie - pomoc w doborze łuku i strzał
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 21, 2015, 07:26:47 pm »
Fajne łuki sam będę chciał coś takiego kupić tylko z tego co piszesz ten pierwszy majdan to leworęczny jest
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Osmun

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Klasycznie - pomoc w doborze łuku i strzał
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 21, 2015, 07:51:30 pm »
Dzięki za zwrócenie uwagi to oczywiście pomyłka, powinno być RH jestem praworęczny. Chodzi mi najbardziej o opinię doświadczonych kolegów o modelach z tej półki i ewentualnym osprzęcie, tak żeby to razem sensownie grało.

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Klasycznie - pomoc w doborze łuku i strzał
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 21, 2015, 10:26:57 pm »
Pytałem niedawno o to samo i koledzy polecają tu majdany vision 1 i 2
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Osmun

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Klasycznie - pomoc w doborze łuku i strzał
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 22, 2015, 09:57:51 am »
Jakie opinie ma Samick Vision X? Wart zakupu?

Względnie:
http://luksport.pl/pl/p/Majdan-Sebastian-Flute-PREMIUM-/118  - wydaje mi się dość rozsądnym wyborem do tego w komplecie z buttonem i podstawką

Czy ten celownik w klasie cenowej 300-400 zł to dobry wybór? Może są lepsze propozycje za podobną kwotę?
https://www.e-luk.pl/celownik-sf-velocity-carbon,3,3864,4404

TreQ

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 265
    • XMS Multigaming
Odp: Klasycznie - pomoc w doborze łuku i strzał
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 22, 2015, 03:04:23 pm »
AyE!

@osmun - tak gwoli ścisłości - ty zaczynasz przygodę z łukiem? Bo jeśli tak to pewną starożytną prawdą podzielić się z tobą muszę. Mianowicie: nawet najdroższt sprzęt będzie tylko tak dobry jak dobre są twoje umiejętności.

Pozdrawiam!
Ludzie kiedyś byli bliżsi sobie... Musieli. Broń nie niosła tak daleko.
Dzidownica: Samick Polaris 30# 70" Dzidy: Easton Inspire 630
FB: Grupa Łucznicza "Sagittarius"
www.lucznicy.dl.pl - Mapka łuczników

Osmun

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Klasycznie - pomoc w doborze łuku i strzał
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 22, 2015, 04:49:07 pm »
Dzięki za starożytnej prawdy objawienie :)

Wybrałem jednak zasadę złotego środka, też zresztą starożytną, mianowicie nie kupuję sprzętu najtańszego żeby mieć pewien komfort i nie szukać prędko zmiany jak również nie pożądam najdroższego którego przecież w pełni nie wykorzystam. Podobnie jak dobry łucznik celuję mniej więcej w środek :)

Jestem po prawdzie po kilku treningach, ale bezwzględnie na początku drogi, dlatego wdzięczny będę za każdą poradę dotyczącą wskazanego sprzętu.

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Klasycznie - pomoc w doborze łuku i strzał
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 22, 2015, 06:26:51 pm »
Przydałoby się stabilizator dokupić jeszcze chociażby centralny
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

TreQ

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 265
    • XMS Multigaming
Odp: Klasycznie - pomoc w doborze łuku i strzał
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 22, 2015, 06:26:54 pm »
AyE!

Z całym szacunkiem - nie wydaje mi się żebyś odczuł różnicę pomiędzy którymkolwiek z w/w. Dlaczego - krótko odpowiadając: z braku doświadczania. Te konstrukcje - w zasadzie wszystkie są do siebie bardzo podobne, różnią się tylko niuansami technologi (chociażby mocowanie ramion, czy materiałem z którego wykonana jest cięciwa). Nie bronię, ani nie staram się odwieść Cię od zakupów droższego, i ładniejszego sprzętu. Ale zastanów się - nie lepiej kupić coś tańszego, opanować technikę, wypracować swoje "metody" i wtedy kupić sprzęt z wyższej półki? I od razu na nim zobaczyć poprawę w osiąganych wynikach?

Pozdrawiam!
Ludzie kiedyś byli bliżsi sobie... Musieli. Broń nie niosła tak daleko.
Dzidownica: Samick Polaris 30# 70" Dzidy: Easton Inspire 630
FB: Grupa Łucznicza "Sagittarius"
www.lucznicy.dl.pl - Mapka łuczników

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Klasycznie - pomoc w doborze łuku i strzał
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 22, 2015, 06:50:10 pm »
Ale też bez sensu kupować polarisa jak się ma do wydania 1500 zł dokupi tylko silniejsze ramiona sobie w przyszłości i postrzela kolejny sezon na tym co ma a w razie wymiany na coś lepszego to osprzęt już będzie miał wymieni tylko łuk
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Osmun

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Klasycznie - pomoc w doborze łuku i strzał
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 23, 2015, 09:48:42 am »
@TreQ zgadzam się z tym co napisałeś w zupełności, jednak po kilku rozmowach i treningach doszedłem do wniosku, że kupię coś półkę wyżej od Samik Polaris. Może gdybym był w bardzo młodym wieku i szukał sobie hobby to zapewne wybór byłby jeden - dokładnie taki jak to opisałeś, nic oczywiście nie ujmując młodym ludziom czy producentom tańszego sprzętu.

Na zakup mogę przeznaczyć kwotę w granicach 1500 - 2000 zł i chciałbym przede wszystkim kupić w miarę dobry majdan i celownik, resztę o ile będzie potrzeba zawszę mogę wymienić/dokupić. Chciałbym na takim sprzęcie poćwiczyć przynajmniej ze 2 lata a później ewentualnie wymienić na coś z górej półki.

Skoro jak piszesz nie ma większej różnicy w majdanach, które wymieniłem pozostanę chyba przy SF Premium z buttonem i podstawką w komplecie, chyba, że można dołożyć kilka złotych i mieć coś zdecydownie lepszego? (kiedyś w końcu tę różnicę odczuję :)

Pozostaje kwestia celownika, wskazałem na SF Velocity Carbon ewentualnie to samo tylko w wersji Pro. Opinie są dobre, czy możecie zarekomendować ten sprzęt? Nie chciałbym walczyć z ciągle z odkręcającymi się śrubkami czy innymi przypadłościami.


KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Klasycznie - pomoc w doborze łuku i strzał
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 24, 2015, 12:06:31 pm »
Velocity to o ile się nie mylę flagowy celownik sf nie sądzę aby coś się tam rozkręcało czy luzowało
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Witołd

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Klasycznie - pomoc w doborze łuku i strzał
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 24, 2015, 02:27:45 pm »
Hej.

Sprawdźcie proszę czy prawidłowo knuję

Moje parametry:
Waga: 75kg
Wzrost: 188cm
Rozpiętość ramion: 182cm (to nie pomyłka, mam nieproporcjonalnie długie nogi, stąd mała rozpiętość do wzrostu)
Naciąg (Test trzymania "strzały" przyciśniętej do mostka) = 71cm = 28"
Wiek: dorosły
Doświadczenie łucznicze: 0
Ogólna sprawność fizyczna: trudno powiedzieć. Uprawiam sport regularnie, ale raczej wytrzymałościowy, a nie siłowy(bieganie 5km, 10km, półmaratony, maratony, dodatkowo rower szosowy i rower crossowy, zimą rower stacjonarny, do tego ogólnorozwojówka ale bez ciężarów, czyli pompki, brzuszki, itp).

Tyle o mnie, teraz łuk:

Chciałbym nabyć standardowo: Samick Polaris albo SF Optimo (zależy mi na rozkładalności sprzętu, do najbliższego miejsca gdzie mogę postrzelać mam 2km i będę tam chodził pieszo).

Długość łuku: 68' (czy 70' ?) jeśli jestem pomiędzy tymi wymiarami wolę mniejszy, będzie dynamiczniejszy i bardziej pakowny do przenoszenia.

Siła naciągu: tu mam największą zagwozdkę. Przeczytałem na ten temat pół internetu i nadal nie wiem, ludzie polecają rozmaite wartości od 22# aż po 40#. Wiem że najlepiej wziąć łuki w ręce i popróbować, ale nie mam takiej możliwości (w moich bliższych i dalszych okolicach nie ma sklepów ani klubów łuczniczych). Czytałem że lepiej na początek mniej, żeby wyćwiczyć technikę, ale ile to jest mniej? 22# czy może 32# ?

Strzały: Beman Flash?

Cel: mata zbyt kłopotliwa do noszenia, myślę o worku wypchanym folią / szmatami mam zamiar owijać go folią i zostawiać schowany w lesie, żeby nie musieć za każdym razem przenosić.

Pozdrawiam.

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Klasycznie - pomoc w doborze łuku i strzał
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 24, 2015, 06:48:32 pm »
Raczej długość 70" dobre strzałki easton inspire. Ja kupiłem 32 # ale troszkę ćwicze siłowo w wolnych chwilach polecam kupić ci max 28# po co się siłować lepiej później kupić silniejsze kup jeszcze sobie skórkę na palce i ochraniacz na przedramię
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Witołd

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Klasycznie - pomoc w doborze łuku i strzał
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 24, 2015, 08:15:19 pm »
Dzięki !

Oczywiście karwasz kupię, skórkę też (może nawet taką fajną trójpalczastą rękawiczkę)

Dzięki za polecenie easton inspire

Przy rozpiętości ramion 182cm lepsze będzie 70" ?

Podstawkę jakąś jeszcze moglibyście polecić, wolałbym tanią, ale metalową, plastik jakoś mi nie leży, podobnie celownik
Nie wiem jeszcze czy wolę strzelać z celownikiem, czy bez (intuicyjnie) ale chciałbym spróbować obie metody.

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Klasycznie - pomoc w doborze łuku i strzał
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 24, 2015, 09:19:32 pm »
wszystko zależy jaka kwotą dysponujesz. Ja mam taką podstawkę http://sklep-robinhooda.pl/podstawka-magnetyczna-cartel-x-pert-rest-magnetic.html i taki celownik http://sklep-robinhooda.pl/celownik-mlodziezowy-sf-sebastien-flute-axiom-long-recurve-aluminium.html ale na razie miałem go na jednym treningu na pewno lepszy niż miałem wcześniej, a miałem taki http://sklep-robinhooda.pl/celownik-mlodziezowy-cartel-junior-midi-extension-alu.html miał tendencje do rozkręcania się po kliku dziesięciu strzałach więc lepiej kilka złotych dołożyć i mieć spokój.
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos