Autor Wątek: Klasycznie - pomoc w doborze łuku i strzał  (Przeczytany 16364 razy)

LillyQ

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Klasycznie - pomoc w doborze łuku i strzał
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 29, 2015, 07:41:55 pm »
LillyQ odpuść sobie tego bloczkowego cudaka, za taką samą gotówkę zakupisz dobrej jakości łuk klasyczny (olimpijski) dla początkujących lub niczego sobie łuk tradycyjny, bloczkowego o akceptowalnej jakości i poziomie bezpieczeństwa nawet używanego za tę kwotę nie kupisz. Jeśli kręcą Cię celowniki, strzelanie sportowe poszukaj łuków Samick Polaris lub SF Optimo+ albo Jandao Begginer.
Jak będziesz wybierać łuk klasyczny to Twoja długość naciągu wynosi 25 cali, łuk wielkości 64"-66" o mocy ... 20 funtów, może więcej, może mniej, to już trzeba by Cię do łuku przymierzyć i dać naciągnąć.

OK dzięki wielkie:) Chyba zdecyduje się na Samic Polaris :)

Nikt raczej nie wypowie się o takim "łuczku"(a przynajmniej pozytywnie) Nikt chińszczyzną się tutaj nie interesuje.
Poza tym nie ten dział.
Jak chcesz tylko tyle na łuk wydać to polecam prędzej Samicka Polarisa.

Kasa taka ponieważ nie chcę wydawać więcej na razie ... bo co jeżeli mi się nie uda i okaże się że łucznictwo mimo chęci nie jest dla mnie? :)
Jak nabiorę wprawy i się w tym sprawdzę to wtedy będę inwestować :)

LillyQ

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Klasycznie - pomoc w doborze łuku i strzał
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 29, 2015, 08:28:57 pm »
LillyQ odpuść sobie tego bloczkowego cudaka, za taką samą gotówkę zakupisz dobrej jakości łuk klasyczny (olimpijski) dla początkujących lub niczego sobie łuk tradycyjny, bloczkowego o akceptowalnej jakości i poziomie bezpieczeństwa nawet używanego za tę kwotę nie kupisz. Jeśli kręcą Cię celowniki, strzelanie sportowe poszukaj łuków Samick Polaris lub SF Optimo+ albo Jandao Begginer.
Jak będziesz wybierać łuk klasyczny to Twoja długość naciągu wynosi 25 cali, łuk wielkości 64"-66" o mocy ... 20 funtów, może więcej, może mniej, to już trzeba by Cię do łuku przymierzyć i dać naciągnąć.

A jeszcze zakładając że wybrałam Samic Polaris i parametry które wymieniłeś jakie strzały do tego powinnam zakupić? Zaznaczę że strzelać będę raczej do papierowej tarczy przypiętej do drzewa.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Klasycznie - pomoc w doborze łuku i strzał
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 29, 2015, 08:33:24 pm »
Strzelanie do drzew to bardzo, bardzo zły pomysł ;)
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: Klasycznie - pomoc w doborze łuku i strzał
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 29, 2015, 10:58:30 pm »
Popieram kolege Jaco. Szkoda strzał. ... strzała wbita w drzewo to na 90% strzała którą później się wyrzuci
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

LillyQ

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Klasycznie - pomoc w doborze łuku i strzał
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 30, 2015, 03:31:41 pm »
Popieram kolege Jaco. Szkoda strzał. ... strzała wbita w drzewo to na 90% strzała którą później się wyrzuci


OK, czyli drzewo odpada :) ale pytanie dot. strzał jakie powinnam kupić dla tego łuku :)

Munin

  • Gość
Odp: Klasycznie - pomoc w doborze łuku i strzał
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 30, 2015, 03:41:46 pm »
Parametr ugięcia strzały dobierzemy jak bedzie wiadomo jakiej mocy ramiona wybrałaś. Przy ramionach o mocy 22 lbs i długości naciagu 26" parametr powinien być okolo 750. Strzały na początek bierzesz o cal- dwa cale dłuższe niż długość naciagu.

Wysyłane z HTC za pomocą Tapatalk 2


LillyQ

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Klasycznie - pomoc w doborze łuku i strzał
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 30, 2015, 06:38:05 pm »
Parametr ugięcia strzały dobierzemy jak bedzie wiadomo jakiej mocy ramiona wybrałaś. Przy ramionach o mocy 22 lbs i długości naciagu 26" parametr powinien być okolo 750. Strzały na początek bierzesz o cal- dwa cale dłuższe niż długość naciagu.

Wysyłane z HTC za pomocą Tapatalk 2

Czyli podsumowując:

Łuk:
Długość naciągu: 26"
Długość łuku: 64"
Siła naciągu: 22 lbs

Strzały:
Długość: 28" (po dodaniu 2 cali do długości naciągu)
Parametr: 750 (tylko czy skoro parametr jest taki to strzała nie powinna mieć długość 30'??)

Sorry, że tak piłuje ale chcę być pewna, że sprzęt będzie odpowiedni:)

Munin

  • Gość
Odp: Klasycznie - pomoc w doborze łuku i strzał
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 30, 2015, 07:04:53 pm »
Sklep strzały dotnie na żądaną długość. Jeśli Twój rozstaw łapek jest 157 mierzone od czubka palca środkowego do czubka palca środkowego to Twoja długość naciągu jest 157 : 2.5 : 2.54 -> 24.75".
Przepraszam za poprzedni post i 26", Twoja długość naciągu to 25", a jak 25" to przy mocy ramion 22# daje parametr 900. Teoretycznie sklep powinien prawidłowo dobrać długość strzał i ich parametr jeśli podasz wszystkie dane.

Infernus_PL

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Klasycznie - pomoc w doborze łuku i strzał
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 26, 2015, 04:20:20 pm »
Witam ponownie,

Trochę już poćwiczyłem z łukiem i idzie mi coraz lepiej. Straciłem przy tym kilka strzał gubiąc je lub niszcząc.
Mam zamiar dokupić kolejne strzały, ale oprócz tych podstawowych Beman Carbon Flash chciałbym przetestować inne, teoretycznie lepsze. Czy moglibyście mi jakieś doradzić z poniższej strony? Oprócz modelu interesowałyby mnie też ich parametry, bo niezbyt się w tym orientuję.

http://www.centrum-lucznicze.pl/strzaly-karbonowe

Powtarzam swoje parametry:
Samick Polaris
Łuk dla leworęcznych (LH)
Długość łuku: 68"
Długość naciągu: 29"
Siła naciągu: 30 lbs
Pierwsze strzały: Beman Carbon Flash, parametr 630 (długość strzały 31)
wzrost: 178 cm
rozpiętość ramion: ok. 177 cm
subiektywna sprawność fizyczna: przeciętna
leworęczny
oko dominujące: lewe




Infernus_PL

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Klasycznie - pomoc w doborze łuku i strzał
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 01, 2015, 07:03:37 pm »
Ponawiam pytanie, czy ktoś mógłby mi pomóc w wyborze?

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Klasycznie - pomoc w doborze łuku i strzał
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 01, 2015, 07:32:51 pm »
Może się mylę niech mnie ktoś poprawi ale moim skromnym zdaniem dopóki nie trafiasz praktycznie każda strzała w cel to chyba nie ma sensu kupować lepszych strzał mniej boli jednak zostawić w trawie 17 zł niż 40
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Klasycznie - pomoc w doborze łuku i strzał
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 01, 2015, 08:14:36 pm »
Dla początkującego łucznika różnica na tarczy między strzałą Easton Inspire a X10 gubi się w rozrzucie wynikającym z braku powtarzalności. Ale oczywiście każdy ma prawo eksperymentowac bo w końcu to Twoja kasa. Na stronie Eastona jest shaft selector: http://www.eastonarchery.com/products/selector/T5

Poza tym w klasyku jest cały szereg regulacji / np. button....podstawka...tillery... / które zlekceważone mogą dużo bardziej Ci psuć skupienie aniżeli tania strzała karbonowa renomowanej marki.

Jak dla mnie Easton Inspire [ odpowiednik Twojego Bemana ] to dobra strzała. Mam ją w parametrze 630 i jest niezwykle wytrzymała /już ją kilka razy wyciągałem wbitą z porotermu na poddaszu/.
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2015, 08:28:11 pm wysłana przez Waldorf »
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Klasycznie - pomoc w doborze łuku i strzał
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 01, 2015, 08:25:37 pm »
Popieram ja też mam inspire 750 spin i jak narazie wytrzymują wiele polecam
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Munin

  • Gość
Odp: Klasycznie - pomoc w doborze łuku i strzał
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 01, 2015, 09:17:31 pm »
177 cm rozstawu łapek daje 27,75" długości naciągu.
Przy łuku 30# naciąganym na 28" myślę że parametr 750 powinien być wystarczający. Bemana selektor mówi co prawda o 630 a z wyliczenia spinu dynamicznego wychodzi coś koło 900. Te po środku powinny być spoko.

Osmun

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Klasycznie - pomoc w doborze łuku i strzał
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 21, 2015, 03:40:07 pm »
To mój pierwszy post na forum, więc chciałbym się przywitać ze wszystkimi użytkownikami :)

Podobnie jak większość nowych zaczynam od pytania o sprzęt. Dokonałem zgrubnego wyboru i proszę o jakiekolwiek sugestie, za każdą oczywiście z góry dziękuję.
Chciałbym strzelać tarczowo, szlifować technikę, robić wyniki i oczywiście brać udział w zawodach.
Sprzęt dobrałem dość ekonomicznie  z założeniem treningu na nim przez najbliższe 2 lata, później jak opanuję trochę technikę, poznam swoje preferencji  itp. mogę kupić sprzęt wyższej klasy.

Moje parametry:
- wzrost – 182 cm
- rozpiętość ramion – 187,5 cm
- długość naciągu (zmierzona) – 29,5"
- od wielu lat uprawiam sport więc z siłą, kondycją i koordynacją nie mam problemu.

Biorę pod uwagę poniższy sprzęt:

MAJDAN
SAMICK VISION-2 LH 25" model Samick 2 lub CORE Archery model SPARK VISION 1 RH 25" lub SF PREMIUM Plus 25" RH Sebastian FLUTE Premium+ (button i podstawka w zestawie)
Który będzie najlepszy?  Może coś innego w podobnej klasie cenowej?

RAMIONA - SF PREMIUM PLUS Fiber Wood Sebastien Flute Limbs – 68” (70”) – 30#
Ramiona na początek 30#, żeby skupić się na technice i nie walczyć z łukiem, po kilku miesiącach pewnie wymiana na mocniejsze.  Na mój wzrost wychodzi długość 68’’, jednak spotkałem się z opinią, że przy swoim naciągu – 29,5’’ lepiej będzie mi się strzelało z 70’’. Czy to ma sens?

CELOWNIK - VELOCITY Carbon SF Sebastien Flute Recurve 8-32"
Może coś lepszego w podobnej klasie cenowej?

PODSTAWKA - CARTEL X-Pert Rest magnetic

BUTTON - SF PREMIUM Cushion Plunger

Cięciwę I strzały (carbon) powinni dobrać mi w sklepie jednak i tu wdzięczy będę za sugestię.
Czy jest sens zakupu na początek tłumików, stabilizatorów i klikiera, czy lepiej poćwiczyć na powyższym zestawie a później ewentualnie dokupić?
Nie mam ograniczonego budżetu, ale oczywiście nie chcę przepłacać, jeśli jednak dołożenie jakiejś kwoty poprawi znacznie zestaw to nie będzie z tym problemu.