Autor Wątek: Film z łukiem  (Przeczytany 52948 razy)

kissielec

  • Gość
Odp: Film z łukiem
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 28, 2010, 10:28:21 pm »
...drugi

...scenka z niedźwiedziem grizli - face to face! :o

N

  • Gość
Odp: Film z łukiem
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 31, 2010, 12:07:43 am »
Nigdy nie byłem miłośnikiem kina azjatyckiego, ale trzeba przyznać że mimo niejednokrotnie karykaturalnego i zabawnego -z punktu widzenia zachodniego widza- podejścia, rozmach z jakim kręcone są sceny jest naprawdę imponujący.

Jedna ze scen chińskiego filmu "Hero" może być tego najlepszym dowodem.
Jeśli przymknie się oko na fakt że niekończący się deszcz strzał (które bez jakiejkolwiek rotacji lecą "w ciasnym szyku") przebijający wszystko na swojej drodze mimo strasznego dystansu dzielącego pkt A od punktu B i parę innych jeszcze rzeczy, to całość wypada całkiem efektownie.

Warto zwrócić uwagę na widoczny na początku oddział strzelający z leżenia(niczym H. Drake)

Pierwszy link jest w oryginale a drugi...w języku tureckim ;)


 

kissielec

  • Gość
Odp: Film z łukiem
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 31, 2010, 12:28:12 am »
Chyba to kiedyś widziałem. Rzeczywiście - wykreowali legendarny świat w którym rządzą swoiste prawa fizyki... :D.

Maciekosw

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Film z łukiem
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 31, 2010, 12:20:50 pm »
Co do filmów z łukiem to z tego co pamiętam w filmie "Elektra" zagrał łuk bloczkowy...niestety żadnego zdjęcia nie mogłem znaleźć...ale polecam wam oglądnąć ten film  ;)http://www.youtube.com/watch?v=9gDFuxzQSkI[/url] trailer

lucznikruda

  • Gość
Odp: Film z łukiem
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 31, 2010, 05:12:55 pm »
Co do filmów z łukiem to z tego co pamiętam w filmie "Elektra" zagrał łuk bloczkowy...niestety żadnego zdjęcia nie mogłem znaleźć...ale polecam wam oglądnąć ten film  ;)http://www.youtube.com/watch?v=9gDFuxzQSkI[/url] trailer

Na tym trailerze można ten łuk zobaczyć w 1:05 minucie. Ale niestety nie wiem jaki to model. ??? :-[

zgaszony

  • Gość
Odp: Film z łukiem
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 31, 2010, 05:28:54 pm »
Elektra z łukiem

« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2010, 05:42:31 pm wysłana przez zgaszony »

zgaszony

  • Gość
Odp: Film z łukiem
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 31, 2010, 07:03:32 pm »
Szukałem na Ebayu coś jeszcze z tych łuków można znaleźć aktualnie jest model
ARCHERY RESEARCH AR-31 cena na teraz 20$ link do aukcji
http://cgi.ebay.com/ARCHERY-RESEARCH-AR-31_W0QQitemZ220548944312QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item3359bdd1b8
To tak jako ciekawostka :)
http://www.archeryresearch.com




« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2010, 07:26:45 pm wysłana przez zgaszony »

kissielec

  • Gość
Odp: Film z łukiem
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 31, 2010, 10:01:18 pm »
Swego czasu te łuki były dość silnie reklamowane przez zespół myśliwski Primos Team, zanim ten nie związał się z Bear'em, przez udział w projekcie Truth2. Muszę przyznać, że łuki dość efektowne, mimo, że jeśli chodzi o osiagi - siłą rzeczy zostały już wyprzedzone. Pomysł na wytrzymały i lekki majdan "skrzynkowy" wydaje mi się ciekawy.

arkadio

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 234
  • Bowhunting! I love this game!
Odp: Film z łukiem
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 07, 2010, 08:56:06 pm »
witam.
odświeżę trochę wątek ponieważ ostatnio wpadł mi w ręce a dokładniej w oko :D film o tytule "Condemned" gdzie jeden z czołowych bohaterów filmu "szaleje na wyspie z bloczkiem.
z wyglądu to chyba Hoyt albo Reflex nie jestem pewien.
dodaję parę zrzutów poniżej i oczywiście polecam obejrzeć bo fajne kino akcji jest.
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2010, 09:07:50 pm wysłana przez arkadio »
łuk: PSE X-Force 6 GX 72#, PSE X-FORCE 6 HF 70#
podstawka: Ripcord Code Red
celownik: Viper Predator MICRO 5PIN
stabilizator: SVL S-COIL XL 7"
kołczan: Bohning Lynx 6
spust: T.R.U BALL Copperhead Xtra
strzały: Beman ICS Hunter 300
dalmierz: Leupold

N

  • Gość
Odp: Film z łukiem
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 07, 2010, 09:08:10 pm »
Jedna rzecz jest zastanawiająca- w zasadzie w każdym filmie w którym pojawia się łuk bloczkowy- jego użytkownik strzela z ...palców ;)

W realnych, bojowych warunkach, w walce na niewielkim dystansie(do 100 metrów)-błyskawicznie zmieniająca się sytuacja, zwykle wymusza równie błyskawiczną reakcję-spust niestety byłby w tym momencie bardziej utrudnieniem niż ułatwieniem...
W ekstremalnych warunkach- przy braku logistycznego zaplecza- zwykle jest tak, że im sprzęt jest prostszy tym bardziej niezawodny...
Tak myślę...

pozdr
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2010, 09:29:22 pm wysłana przez N »

kissielec

  • Gość
Odp: Film z łukiem
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 08, 2010, 11:09:14 am »
Racja,... w walce spust - chyba tylko jako pojedynczy strzał z zaskoczenia, do pojedynczego celu.
Z kolei sukces w walce łukiem z kilkoma przeciwnikami uzbrojonymi w broń palną, byłby możliwy...  :D wg mojej oceny - wyłącznie na filmowym planie.
(Możnaby zrobić paintball'ową próbę: 1 doskonały łucznik z airowgun'em - przeciwko kilku gościom z markerami).

Ale,...na drugiej fotce (en face) bohater napina łuk uchwytem dość dziwnym, jak na silny łuk bloczkowy.
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2010, 11:49:46 am wysłana przez kissielec »

zgaszony

  • Gość
Odp: Film z łukiem
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 08, 2010, 01:12:12 pm »
Na ostatnim zdjęciu wygląda to tak jak jakby cięciwa była z gumki kapeluszowej.

N

  • Gość
Odp: Film z łukiem
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 08, 2010, 08:31:57 pm »
Racja,... w walce spust - chyba tylko jako pojedynczy strzał z zaskoczenia, do pojedynczego celu.
Z kolei sukces w walce łukiem z kilkoma przeciwnikami uzbrojonymi w broń palną, byłby możliwy...  :D wg mojej oceny - wyłącznie na filmowym planie.
(Możnaby zrobić paintball'ową próbę: 1 doskonały łucznik przeciwko kilku gościom z markerami).

W otwartym polu, pojedynczy łucznik byłby "raczej" bez szans w starciu z bronią automatyczną ...
Ale w lesie, w terenie górzystym albo innym trudno dostępnym, gdzie dzięki umiejętnościom maskowania( tudzież deformującym właściwościom ubiorów maskujących-swego czasu kol. Kissielec zamieścił b.interesujące zdjęcia)bardzo łatwo można "zniknąć"- łucznik z ofiary stałby się bardzo skutecznym, niewidzialnym i bezszelestnym(bardzo silny efekt psychologiczny,terror snajperski/ łuczniczy ? ) zabójcą...

Ale,...na drugiej fotce (en face) bohater napina łuk uchwytem dość dziwnym, jak na silny łuk bloczkowy.

Racja-chwyt tego typu stosują m.in. Buszmeni oraz...często dzieci na podwórkach i nieobeznani z tematem dorośli na różnego rodzaju festynach ;)
Niestety można tak strzelać wyłącznie z relatywnie słabych łuków; w przypadku silniejszych ,palce trzeba by było zwierać z siłą bliską imadłu... stąd pewnie ten sardoniczny grymas na twarzy aktora ze zdjęcia ;)
Reżyser filmu podszedł bardzo "luźno" do tematu...tak luźno jak cięciwa...albo strzała w przypadkowym położeniu(lotki względem majdanu)...trudno mu się zresztą dziwić- większość ludzi w kinie nie zwróciłaby nawet na to uwagi...

pozdr

PS
Yumi vs Muszkiet ;)

« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2010, 08:52:16 pm wysłana przez N »

kissielec

  • Gość
Odp: Film z łukiem
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 09, 2010, 01:34:57 pm »
Nie przeczę, że sytuacje do użycia cięciw nawet na współczesnej wojnie - zdarzają się pewnie niekiedy. Fakt, że na wyposażeniu wielu jednostek którym nie wolno strzelać (zwiadowczych), są kusze - świadczyłby o tym...

...a nie wiem czy pamiętacie grad strzał i włóczni - przez który przedzierała się amerykańska łódź patrolowa w "Czasie Apokalipsy"... :)


 
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2010, 08:58:38 am wysłana przez kissielec »

radar1977

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 63
Odp: Film z łukiem
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 09, 2010, 07:03:56 pm »
A ja trochę serialowo:
ZABÓJCZE UMYSŁY
w jednym z odcinków dwóch "bohaterów" używa bloczków do swoistego polowania-(nie używali spustów)
MIASTECZKO TWIN PEAKS
tam Leo Johnson( bodajże tak się zwał) gdy przebudził sie z powypadkowego letargu  używa łuku
Chyba tego nie było jeszcze w wątkach

aha
a czy ktoś wspomianał o jednej z części BLADE?