Autor Wątek: "Imadło" do bloczka  (Przeczytany 4871 razy)

Tomasz_SB

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
"Imadło" do bloczka
« dnia: Październik 22, 2008, 07:46:58 pm »
Cześć,
Zastanawiałem się ostatnio nad patentem, którym bezpiecznie przypiąłbym łuk do stołu w celu regulacji. Kupowanie takiego imadła za wielką wodą oczywiście wchodzi w rachubę, ale dolar już nie taki tani...

Znalazłem wczoraj przypadkiem w LeroyMerlin takie oto imadło modelarskie z przegubem, które doskonale spełnia swoje zadanie i kosztuje 45 zł.
Polecam!

Tutaj fotki:
http://picasaweb.google.pl/tdykla/Imadlo#

Pioter

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 347
Odp: "Imadło" do bloczka
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 23, 2008, 07:31:11 pm »
Kurcze, ja bym ramionek swojego łuku tak nie łapał szczękami... Te firmowe "trzecie ręki" to zwykle mają śrubę 5/16", którą się wkręca w gniazdo stabilizatora. I chyba lepiej by było na taką śrubę, odpowiednio długą, nakręcić z 2-3 nakrętki, śrubę wkręcić w gniazdo stabilizatora a szczękami złapać za wystającą część śruby czyli te 2-3 nakrętki i jej łeb.
Bo jak sobie niechcący zgnieciesz szczękami ramię i naruszysz jego strukturę.... moze być siwy dym i zupa kuksu!

Pozdrawiam

PS Ja akurat lubię kuksu.
SŁ "GRYF" Szczecin. Noł chojt, noł siurlok
Piszę poprawnie po polsku

kobusz

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: "Imadło" do bloczka
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 23, 2008, 08:40:58 pm »
..oddanie strzału z ramionami w imadle ...raczej zniszczy łuk po jednym strzale... i uszkodzi zawodnika który go naciąga....
...moje zdanie - nierób tego!!!!

 ;D ;D ;D
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2008, 11:12:58 pm wysłana przez kobusz »

kissielec

  • Gość
Odp: "Imadło" do bloczka
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 23, 2008, 09:05:41 pm »
 :o Strzału w imadle ?! do strzelania zwykle wyjmuje sie łuk z imadła, a w trakcie regulacji się go nie naciąga  ;D
A tak na poważnie...
to ja używam takiego samego. Jest bezpieczne. Szczęki mają grube gumowe nakładki także trzeba być bardzo złym na swój łuk by go tym imadłem uszkodzić  :)
Ale są prostsze i szybsze sposoby by wstępnie ustawić łuk - trzymajac go w ręku lub na kolanach, bez drogich imadeł, poziomic, laserów,...
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2008, 09:19:03 pm wysłana przez kissielec »

Tomasz_SB

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: "Imadło" do bloczka
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 24, 2008, 07:43:24 pm »
Koledzy - nie ma zmartwienia ;)
Imadło ma dość grube gumowe osłony i przecież nie ściskam tak aby zgnieść ramię ;)
Szczerze powiedziawszy - prędzej poddałoby się to aluminiowe imadełko - bo za tą cenę to z jakiegoś gównolitu jest zrobione - ale uczciwie - jest to imadło modelarskie do delikatnych zastosowań.
Aha - oczywiście też nie strzelam z tego (nawet by się nie dało) ;)

Służy to tylko (albo aż) ustawieniu podstawki pod strzałę, ewentualnie nocking pointa i spełnia znakomicie swoje zadanie (do tej pory ustawiałem w ręku i wygoda była dużo mniejsza).

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: "Imadło" do bloczka
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 28, 2009, 01:51:04 pm »
grzebałem po forum aż znalazłem....
czy ktoś może dać jakis cynka gdzie można takowe imadełko kupić??
za linka był bym baaardzo wdzięczny:) a może macie już jakieś lepsze narzędzia niż owo imadło??
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

kissielec

  • Gość
Odp: "Imadło" do bloczka
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 28, 2009, 02:25:02 pm »
W Castoramie, w OBI chyba też,...

jacek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: "Imadło" do bloczka
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 01, 2009, 10:23:09 pm »
ja spotkałem takie imadełko w Nomi - całe 49 zł
Mały czarny łuczek ... takie tam ... nic specjalnego ... ma dwa kółka ze sznurkiem ... prawie jak Cobra ..... i jeszcze rurka plujka HW-90