Autor Wątek: Luk mysliwski i osprzet  (Przeczytany 2785 razy)

Bmadurski

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Luk mysliwski i osprzet
« dnia: Kwiecień 22, 2015, 04:50:42 pm »
Witam. Bedac w usa mialemprzypadkiem do czynienia z lukiem bloczkowym i bowhuntingiem, duzo strzalalem z bloczka znajomegoo ( hoyt crx 32). Teraz po powrocie do Polski chcialem sobie kupic bloczka typowo mysliwskiego i probowac bowhuntingu w UE. Jednak pojawil sie problem bo model crx jest juz nie dostepny. Wszelkie sugestie co do wyboru luku przyjme bardzo serdecznie  8).  Luk napewno 70lbs i ata maks. 33 .Fajnie by bylo jakbyscie cos doradzili na temat osprzetu , bo wszystko co uzywalem w USA jest po prostu w Polsce nie dostepne :'( a w import nie chce sie bawic. Myslalem na luk z osprzetem wydac maksymalnie 6 tys zl. Pozdrawiam Bartosz

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Luk mysliwski i osprzet
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 22, 2015, 07:30:59 pm »
zaglądnij tu:
www.bowhunter.pl  - tu się sporo dowiesz.
CRX'a znajdziesz na pewno używkę, tu na forum nie dawno był jakiś. Ja Ci polecam łuki Bowtech i Elite oraz Hoyt'y. Tych używałem, używam i bardzo sobie chwalę. Wybór modelu to już od Ciebie najbardziej zależy. P.S. większośc rzeczy raczej jest u nas dostępna, kwesta ceny. Co do sklepów to masz tu parę linków:
www.sklepluczniczy.pl
www.e-luk.pl
www.sklep-robinhooda.pl
P.S. widzę że za oceanem bardzo chwalą Bowtech Prodigy, dla mnie był by idealny - tylko że cena ... echh ten kurs dolara :/

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2015, 07:34:12 pm wysłana przez forlorn »
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

Bmadurski

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Luk mysliwski i osprzet
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 22, 2015, 08:19:06 pm »
Forlorn dzieki za odpowiedz, szczerze mowiac modelu prodigy nawet nie bralem pod uwage, jak narazie mam cztery typy:  ;D hoyt nitrum 30, matthews z2, matthewd creed xs albo bowtech rpm 360 - co bys cie z tego wybrali i dlaczego? Co do tego drugiego forum to tez czytam ale tam chba najlepsze dyskusje sa tylko dla czlonkow tej organizacji. Kolejne pytanie czy warto jest dodac troche pln-ow i kupic celownik z systemem retinalock?

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Luk mysliwski i osprzet
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 22, 2015, 08:27:27 pm »
W dziale kupno sprzedaż jeden z Kolegów sprzedaje nowe: Elite Energy i Prime Alloy . Obydwa 70#
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Luk mysliwski i osprzet
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 22, 2015, 08:47:29 pm »
Kolego jeśli celownik wielopinowy to polecam viper predator jeśli jedno pionowy to hha, mam używam nigdy zaden mnie nie zawiódł. Co do łuków które wymieniasz to ten bowtech jest super ale jest to trudny łuk, mathewsa nie miałem w łapach natomiast ten nitrum ma jak dla mnie bardzo fajne parametry a skoro juz o hoytach to popytaj po sklepach o factora moze bedzie troche tańszy od nitrum'a. Jakie lubisz BH? Skoro lubileś crx'a to może zostań przy hoytach?? Wiesz to jest temat rzeka.
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

Irion

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Luk mysliwski i osprzet
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 22, 2015, 10:40:54 pm »
Mam RPM-a więc mogę coś napisać. Po pierwsze, bez stabilizatora nawet go nie naciągaj. Faktycznie niesamowicie szybki, ale fabryczne dampery nie wystarczają i musisz mieć dobrego staba z pochłaniaczami drgań. Bez tego drgania są takie, że odkręcają się krzywki na camach. Z dobrym osprzętem mieszczę się w żółtku na 50 metrów. Poza tym szybka podstawka, bo inaczej urywa lotki. Jeśli nie trenowałeś dużo i nie masz naprawdę dobrej statyki to możesz mieć problem z celnością.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2015, 10:43:03 pm wysłana przez Irion »
Bowtech RPM360 70#/28"
Mathews Conquest pro Z4

bołhónter

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Luk mysliwski i osprzet
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 23, 2015, 02:07:37 pm »
Jak to ma byc łuk do polowania to rpm 360 skresl na starcie :) po pierwsze bo to bowtech, po drugie bo to demon predkosci a mega szybki łuk=mega głośny łuk, po trzecie patrz na opinie Iriona powyzej.
Wybierz coś z Hoyta lub Matthewsa, jak umiesz dobrze strzelac i znasz swoją konkretną dlugosc naciagu bierz tego creeda albo z2 a w innym wypadku hoyta.
Co do retiny w celowniku to jak masz kase to jak najbardziej warto