Autor Wątek: Jaki łuk na początek?  (Przeczytany 11584 razy)

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 11, 2015, 07:01:11 pm »
ja kupiłem samicka polarisa ramiona i majdan samick co prawda ze względu na mój wyjazd miałem okazję dopiero dwa razy postrzelać ale polecam jak najbardziej cały zestaw wyniósł mnie 600 zł łuk 12 strzał button podstawka ochraniacz na palce przedramię i celownik jakiś tam zwykły prosty nie wiem jeszcze go nie zamontowałem to nie wiem jak się sprawdza
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 11, 2015, 11:41:34 pm »
szczerze wątpię w to że znajdzie się ktoś kto miał do czynienia z tym Kapem... Najlepiej na początek kupić polarisa a jak się zachce bardziej profesjonalnego łuku to kupisz sobie taki łuk że sam majdan będzie więcej warty od niego... W moich oczach albo polaris albo wyłożyć o wiele więcej i kupić łuczek o standardach ILF albo nawet zaszaleć i Formule :P (o Polarisie naczytałem się już wiele pozytywnych opinii )
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2015, 11:46:35 pm wysłana przez Tomasz_R »
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

Munin

  • Gość
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 12, 2015, 12:34:15 am »
Jeśli chodzi o Polarisa/SF Optimo to pamiętam, że tam współpraca z buttonem była trochę nie bardzo. Tylko teraz nie pamiętam czy półka była za płytka i po założeniu podstawki strzała była już za daleko odsunięta czy otwór na button był jakiś nie bardzo.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 12, 2015, 12:36:31 am »
Raczej to pierwsze.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 15, 2015, 10:11:51 pm »
hmmm to mówicie że button nie bardzo do samicka lepiej zdemontować?
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 16, 2015, 09:52:14 pm »
a jest sens dokupowania do takiego łuku stabilizatora, i czy buttony znacząco się od siebie różnią pytam czy np ten który już mam będzie odpowiedni do następnego łuku klasycznego już z wyższej półki?
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Szumak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Keep Calm and Kill Spider
    • UKS Morświn
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 17, 2015, 08:05:48 am »
To zależy.
Buttonem kompensujesz w pewnym niewielkim zakresie błąd doboru spinu używanych strzał. Zakres regulacji zależy od twardości sprężyn jakie są w komplecie - tańsze mają jedną sprężynę, droższe zwykle trzy.
Innymi słowy zależy od zestawu do jakiego chcesz go przełożyć, więc albo będzie spełniał swoją rolę dobrze, albo mniej dobrze ;)
I jest jeszcze jedna sprawa: button zużywa się w trakcie pracy tak więc musisz ocenić jego stan wizualny.
Riser: Hoyt Formula Excel Pro 25"
Limbs: Hoyt Formula Carbon 720 68" 38#
Shibuya Button DX
Decut Nova Arrow Rest
Spigarelli Carbon 30 Sight with Shibuya Sight Pin Fiber Optic
Cartel Carbon Stabilizer
Easton Carbon One 730 28"

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 19, 2015, 07:39:24 am »
Dzięki za odpowiedź a jeszcze kwestia stabilizatorow warto zainwestować czy w takim łuku raczej nie wiele to zmieni?
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Munin

  • Gość
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 19, 2015, 08:51:04 am »
Moim zdaniem będzie Cię to bardziej rozpraszać niż pomagać, będziesz kombinował z wagą, kątami na V-ce i innymi pierdołami żeby poprawić skupienie i inne cuda. Jeśli jesteś początkujący stań i zacznij strzelać, po wystrzeleniu kilku tysięcy strzał wróć do rozważań wzbogacenia łuku o stabilizator bo wtedy będziesz już wiedział dużo więcej o co w tym chodzi.