Autor Wątek: Długość łuku bloczkowego  (Przeczytany 13031 razy)

bołhónter

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Długość łuku bloczkowego
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 11, 2015, 04:38:20 pm »
moim zdaniem to sęk w prawidłowym doborze strzały względem łuku (camy,#) i grotu do odpowiedniej zwierzyny. Ale ja też nie poluję więc nie chcę się tu mądrzyc.
To to jest podstawa Forlorn bez której nie powinno sie nawet strzaly na cieciwe zakladać  ;D

W sensie, chcesz powiedzieć ze przy poprawnym strzale z 60# ciężko coś powalić ??. Z powodzeniem widziałem jak dzieci w usa walą sarny i jelonki z mniej niż 40# bez żadnego problemu przy prawidłowym strzale. Z dobrej szybkiej myśliwskiej 60, naprawdę można walić 90-95% zwierzyny na którą się poluje, choć nie mówię, że nie można używać 70# bo można jak najbardziej, co nie zmienia faktu że z 50-60 Przez grubą świnię strzała lecąca na komory leci na wylot bez specjalnego PIERDNIĘCIA ...


pzdr.Łukasz
Jak poprawie strzelisz to i z 20-funciaka padnie ale niestety wiekszosc strzałów nie jest tak kolorowych jak jutube.com to przedstawia, a wtedy 70 daje wieksze szanse a co za tym idzie zwierzyna mniej cierpi.
A juz strzelanie do zwierzat 60-tka dla wygody - bo mi sie takim łukiem lepiej strzela nacodzien to jest chore


Przepraszam jeżeli niektorym naruszylem swiatopoglad wziety z youtube i archery talk  8)
Ale internet to jedno a rzeczywistosc to drugie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2015, 04:47:26 pm wysłana przez bołhónter »

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Długość łuku bloczkowego
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 11, 2015, 05:31:51 pm »
Nie ma co dyskutować , przy tak innej filozofi uzywania łuku. Kolega bołhónter,który tak martwi się o nasz światopogląd, sam przyznał że oddaje w roku maks 300 strzałów. Myślę,ze spora liczba z nas potafi oddać tyle strzałów w kilka dni. A niektórzy na zawodach pewnie i w jeden dzień. Więc o czym my tu mówimy. To zupełnie dwie różne sposoby korzystania z łuku.Ciekawe jakby się czuł zawodnik,który by musiał strzelać 200-300 razy z łuku 80".
A co do czerpania wiedzy z youtube na temat myslistwa za pomocą łuku to rozumiem,ze tylko swoimi wrażeniami dzielą się strzelający z łuków 60" ?
Trochę dziwny ten lekceważący ton.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

bołhónter

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Długość łuku bloczkowego
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 11, 2015, 06:17:12 pm »
Nie ma co dyskutować , przy tak innej filozofi uzywania łuku. Kolega bołhónter,który tak martwi się o nasz światopogląd, sam przyznał że oddaje w roku maks 300 strzałów. Myślę,ze spora liczba z nas potafi oddać tyle strzałów w kilka dni. A niektórzy na zawodach pewnie i w jeden dzień. Więc o czym my tu mówimy. To zupełnie dwie różne sposoby korzystania z łuku.Ciekawe jakby się czuł zawodnik,który by musiał strzelać 200-300 razy z łuku 80".
A co do czerpania wiedzy z youtube na temat myslistwa za pomocą łuku to rozumiem,ze tylko swoimi wrażeniami dzielą się strzelający z łuków 60" ?
Trochę dziwny ten lekceważący ton.
Na youtube znajdziesz wszystko, sa takze polowania z 70, 80 to chyba wy tylko polowania z 60# oglądacie  :-*
Mialem jednak nadzieje ze ludzie podnoszący temat bołhhantingu mają jakies wieksze doświadczenie poza YT i AT :) skoro radzą innym jaki łuk jest idealny pod hunting.
Co do strzenia zawodów 80lbs to nie wypowiadam bo nie mam wogóle doswiadczenia z zawodami tarczowymi.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Długość łuku bloczkowego
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 11, 2015, 06:38:43 pm »
Ok widocznie na AT piszą wirtualne byty ;) Ciekawe zatem dlaczego na stronach zajmujących się bowhuntingiem są tabelki sugerujące konkretne funtaże do polowania na konkretną zwierzynę.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Długość łuku bloczkowego
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 11, 2015, 06:42:22 pm »
Nie ma czegoś takiego jak idealny luk pod bowhunting :-) tak jak nie ma idealnego łuku na tarczę czy 3D :-) bowhunter - nie do końca rozumiem co złego jest w korzystaniu z wiedzy z AT, przecież opisują tam swoje polowania ludzie którzy polują :-) rozumiem że masz doświadczenie, chwała Ci za to ale chyba troche zbyt krytycznie do tematu podchodzisz.
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

maciej6619

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 197
Odp: Długość łuku bloczkowego
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 11, 2015, 07:02:19 pm »
Jaco w jednej z "rozmówek" był ten temat, To znaczy specjalizacja. Sugerowałem wtedy że nie ma potrzeby tachania działa jak chcemy ustrzelić wróbelka, ale nie. Zostałem oświecony że w każdej chwili można trafić na odyńca i trzeba mieć 80# na podorędziu. Ale nie chciałem pisać o tym, łucznictwo ma moim zdaniem sprawiać frajdę czyli przyjemność. Jeśli kolegom sprawia przyjemność katowanie się 80# to proszę bardzo. Mnie sprawia przyjemność jak trafię w żółteczko, po miękkim przyjemnym naciągnięciu bez trzęsawki z wysiłku. A, abstrahując jak mnie pamięć nie myli to łuków o naciągu 80# jest nie za wiele i cena też jest nie mała. Marzeniem jest mieć kilka łuków przeznaczonych do różnych form, ale cóż musimy ratować się uniwersalnością czyli tarczówką do polowania, Huntera do tarczówki itd... Ważne że to lubimy i tak niech zostanie  ;D
Mathews Apex 7
celownik CBE 3D
Shibuya Ultima
carbon one 500

bołhónter

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Długość łuku bloczkowego
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 11, 2015, 07:13:59 pm »
Ok widocznie na AT piszą wirtualne byty ;) Ciekawe zatem dlaczego na stronach zajmujących się bowhuntingiem są tabelki sugerujące konkretne funtaże do polowania na konkretną zwierzynę.
Kazdy kto chociaz raz czy dwa byl na polowaniu z łukiem jest lepszy w temacie od ciebie, mimo ze nawet przeczytasz całe AT i ogladniesz cały YT:D, chyba nie zaprzeczysz. http://cytaty.pl/1669,jeden-gram-praktyki-jest-lepszy-niz-tona-teorii.html
A tabelki są wlaśnie dobre dla teoretyków :D takich jak ty.
Konkretna zasada  - nie znam sie(nie mam doświadczenia) to sie nie wypowiadam a juz napewno nie pouczam innych.
Ja sie naprzykład w strzelanie tarczowe nie wcinam :D choć za niedlugo zaczne bo planuje zakup łuku pod 3D i wy mi w tym pomożecie  8). Do jutra panowie i panie
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2015, 07:18:38 pm wysłana przez bołhónter »

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Długość łuku bloczkowego
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 11, 2015, 07:20:37 pm »
A twierdź se co tam chcesz  ;D
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2015, 07:27:22 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


maciej6619

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 197
Odp: Długość łuku bloczkowego
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 11, 2015, 07:29:14 pm »
Ja czegoś nie rozumiem, może mi ktoś to wyjaśni. Żeby dobrze strzelić w terenie trzeba wiele godzin spędzić na treningu, chyba się nie mylę?Czy panowie Hunterzy zawsze trenują na pełnych obciążeniach ? bo takie mam odczucie czytając wypowiedzi Pana bołhóntera.
Mathews Apex 7
celownik CBE 3D
Shibuya Ultima
carbon one 500

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Długość łuku bloczkowego
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 11, 2015, 07:29:58 pm »
Ja tam sie po prostu nie rozumiem wypowiedzi Kolegi,który stwierdził ze na tym Forum dziwimy się temu ,że do polowania uzywa sie łuków 80#. Bo jeśli juz, to mowa była o bezsensownym używaniu zbyt mocnych łuków 70-80 # do strzelania tarczowego . Ba , podobno nawet uzywanie w ogóle łuków 70# i mocniejszych jest tu powszechnie krytykowane :o.Naprawdę nie wiem ,skąd takie wnioski i dlaczego zostało to podciągnięte pod glos całego Forum.
Kto ma ochotę i parę,niech strzela z łuku 80# do tarczy. Ale wytłumaczyc,że to nie jest delikatnie mówiąc najlepszy pomysł, po prostu trzeba.

PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Tomasz

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Długość łuku bloczkowego
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 11, 2015, 07:56:41 pm »
... Ważne że to lubimy i tak niech zostanie  ;D

No i to powinno być pięknym podsumowaniem =)

A teraz metalowiec idzie na siłkę :D
Samick Polaris 68" #28, #40

Irion

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Długość łuku bloczkowego
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 12, 2015, 12:34:02 am »
Kolego Bołhunter, owszem, poluję, chociaż nie tak długo, jak Ty. (od czerwca zeszłego roku, ale też w ogóle z łuku strzelam od października 2013)I też strzelam z 70#, a nawet trochę więcej (najpierw z Bowtecha 82-nd Airborne, teraz z RPM-a i oba na wadze pokazują ponad 70#). Na razie nie mam żadnych postrzałków, każdą zwierzynę podnosiłem do 50 metrów. Nie zaprzeczam, że większość hunterów strzela z 70 i więcej funtów, ale są też osoby, które strzelają z dużo słabszych łuków i też skutecznie - nawet do największej zwierzyny. Nie mam tu na myśli niedźwiedzi i bizonów, tylko jelenie i dziki - bo ja się do Kanady, czy na Alaskę nie wybieram i po prostu tamtej zwierzyny nie biorę pod uwagę. Słowacja i Ukraina - a to taka sama zwierzyna jak w naszych lasach. Poza tym, jeśli ktoś po prostu nie jest w stanie naciągnąć 70# to co? Zakaz polowania? Jeśli chodzi o "mało kolorowe" strzały, to po prostu wystarczy ich nie oddawać. Przecież moje życie nie zależy od tego, czy upoluję zwierzę, czy nie, więc jak nie jest wszystko idealnie, to nie strzelam i już.
Jeśli o ilość strzałów idzie, to dziś oddałem jakieś 150 strzałów z RPM-a, bo go zgrywam z nowym osprzętem, ale do codziennego strzelania, raczej bym go nie używał.
Bowtech RPM360 70#/28"
Mathews Conquest pro Z4

Irion

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Długość łuku bloczkowego
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 13, 2015, 12:03:05 am »
Bołhunter!!!  ;D 8), muszę Ci się pochwalić osiągnięciem!!! Tobie, bo jesteś jedynym człowiekiem, o którym wiem, że poluje dłużej niż ja. Właśnie wróciłem do domu. Mam pierwszą zwierzynę ustrzeloną z konia. Prawie rok pracowałem z moim ogierkiem, żeby go nauczyć spokoju przy strzelaniu. Kobalt stał jak wmurowany.
Bowtech RPM360 70#/28"
Mathews Conquest pro Z4