Autor Wątek: Długość łuku bloczkowego  (Przeczytany 13002 razy)

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Długość łuku bloczkowego
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 03, 2015, 07:21:33 pm »
A mówiłem, bierz tarczówkę ;)
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Długość łuku bloczkowego
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 03, 2015, 07:59:44 pm »
Tak było,pamietam jakby to było dzisiaj. No niestety,człowiekowi wydaje się że wie lepiej co dla niego najlepsze.A czasami warto posłuchać mądrych rad.
Na szczęście łuk który kupiłem,też nie jest najgorszy. Ale teraz z tą wiedzą którą posiadłem,kupił bym łuk tarczowy a najpewniej Edge'a czy coś w tym stylu np. Podiuma 37 1/2" czy PSE Dominator  3D.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Długość łuku bloczkowego
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 03, 2015, 08:05:01 pm »
Spoko, u nas w klubie też był na początku szał pał na łuki myśliwskie w camo - teraz powoli się już kończy wielka wymiana na typowe kolorowe tarczówki ;) Chyba tylko jedna osoba zdecydowała się nie zmieniać.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Munin

  • Gość
Odp: Długość łuku bloczkowego
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 03, 2015, 08:09:38 pm »
Tak było,pamietam jakby to było dzisiaj. No niestety,człowiekowi wydaje się że wie lepiej co dla niego najlepsze.A czasami warto posłuchać mądrych rad.
Człowiek przeważnie nie słucha mądrych rad bo inaczej nie uczył by się trwale, tak odczułeś, że ogienek parzy i prądzik razi i wiesz na życie całe :-)

Tomasz

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Długość łuku bloczkowego
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 04, 2015, 11:39:13 am »
Myślę, że raczej w tym roku nie poświęce 3 tysięcy na łuk. A gdybym miał nieco ponad tysiąc to czy warto byłoby oglądać się za czymś tego pokroju: http://allegro.pl/luk-bloczkowy-pse-stinger-x-70-lbs-hit-2015-roku-i5130297210.html ?

Z tego co wyszukałem Axle-to-Axle 32,5. Długi nie jest, ale jakie pieniądze taki łuk :D Mają jeszcze Hoyt ignite, ale to już całkiem maleństwo.

Co do łuków używanych bardzo chętnie, ale nie znam nikogo kto by się znał na łukach bloczkowych i mógł taki łuk sprawdzić czy wszystko z nim ok.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2015, 11:46:10 am wysłana przez Tomasz »
Samick Polaris 68" #28, #40

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Długość łuku bloczkowego
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 04, 2015, 11:49:35 am »
Jak kupujesz od PEWNEJ osoby to raczej nie masz powodu do obaw...

Łuki o których piszesz to podstawowe zabawki :) Łuki o których my piszemy to już wyczynowy sprzęt na lata do walenia rekordów ...


pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Tomasz

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Długość łuku bloczkowego
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 04, 2015, 12:09:03 pm »
Chciałem coś napisać, ale to i tak nie istotne, ponieważ raczej nie wydam 3 tysięcy w tym roku na łuk :)

Najwyżej nie kupię bloczka w tym roku, jeśli nie ma sensu.
Samick Polaris 68" #28, #40

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Długość łuku bloczkowego
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 04, 2015, 01:46:27 pm »
Chciałem coś napisać, ale to i tak nie istotne, ponieważ raczej nie wydam 3 tysięcy w tym roku na łuk :)

Najwyżej nie kupię bloczka w tym roku, jeśli nie ma sensu.
Ten Stinger jest w całkiem niezłej cenie i to jest dość fajny łuk na rozpoczęcie swojej przygody z łucznictwem bloczkowym. Na przykład Kolega Jaco strzelał jakiś czas ze Stingera(starszy model) do tarczy i miał naprawdę dobre wyniki. A do myslistwa też się nadaje. Po roku jakbyś chciał zamienic na cos typowo tarczowego, to przy sprzedaży nie wiele stracisz.
Szkoda czekać rok aż się uzbiera duzo kasy i nie strzelać.
Tylko pamiętaj, sam łuk to dopiero połowa wydatków. Trzeba dokupic sensowny osprzęt,strzały i spust.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Tomasz

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Długość łuku bloczkowego
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 04, 2015, 02:35:05 pm »
Tak, tak wiadoma rzecz z osprzętem. Co do niestrzelania, no Polarisem też się da strzelać póki co :D
Samick Polaris 68" #28, #40

maciej6619

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 197
Odp: Długość łuku bloczkowego
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 06, 2015, 09:21:53 pm »
Jeśli mogę coś doradzić, kupować coś na siłę to dwa razy kupować. Jak myślisz poważnie o strzelaniu z bloczka tarczówki, to radze poczekać i kupić coś lepszego ( nie zawsze najdroższego ) wiadomo od czegoś trzeba zacząć może to być sprzęt z drugiej ręki, ale o odpowiedniej klasie i od pewnego sprzedającego. A na razie ćwicz układ na tym co masz, to nigdy nie zaszkodzi.
Mathews Apex 7
celownik CBE 3D
Shibuya Ultima
carbon one 500

Tomasz

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Długość łuku bloczkowego
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 08, 2015, 11:42:45 am »
No myślę, że pozbieram fundusze i jak będę gotowy zakupię Suprę (ewentualnie coś używanego jeśli będzie wówczas coś ciekawego na rynku).

Przy okazji takie pytanko o naciąg. Jakby porównać naciąganie bloczka z 75% letoffem i łuku tradycyjnego. O jakim naciągu łuk tradycyjny musi być, aby trudność jego naciągania była podobna do takiego bloczka 70 funtowego. Wiadomo, że to się trochę różni, ale jakie naciągi tu i tu podobnie dają w kość :) 
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2015, 11:45:11 am wysłana przez Tomasz »
Samick Polaris 68" #28, #40

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Długość łuku bloczkowego
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 08, 2015, 11:52:08 am »
jak masz łuk np 60# a lettoff ma 75% to odejmij sobie 75% od 60 i tyle bedziesz TRZYMAŁ po przeciągnięciu bloczków :)


pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Tomasz

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Długość łuku bloczkowego
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 08, 2015, 11:54:24 am »
No wiem, ale jednak gdzieś w połowie naciągania jest te 60 tak?

Czyli trzeba przyjąć że siły potrzeba tyle samo ale na więcej strzałów jej wystarczy :D

No dobra, to tak biorąc przykład Supry, gdybym kupił 70lbs, ma możliwość zjechania do 55lbs.
Teraz mam 40stkę, więc może dobrym pomysłem byłoby jeszcze wrzucić po drodze jakąś 50tkę tradycyjną :)
Wszak wiadomo im wyższy pułap tym ta sama różnica jest bardziej odczuwalna dla mięśni.
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2015, 12:06:21 pm wysłana przez Tomasz »
Samick Polaris 68" #28, #40

Marcin Borowski

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 664
  • operator bloczka
Odp: Długość łuku bloczkowego
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 08, 2015, 12:30:17 pm »
Naciągałem parę patyków od 30# do 65# i powiem Ci że nie ma porównania z łukami bloczkowymi....
W łuku bloczkowym prawie od razu masz tą siłę zbliżoną do maksymalnej (zależy jaki typu bloczków ale zazwyczaj tak jest) a w patykach z każdym calem masz większą....
Bloczki z 70# nie robią na mnie wrażenia (parę razy naciągałem nawet 85 i tez dupy nie urywał) ale już tradycyjny 65# dał mi po kościach... Na pewno przez to że te 65# trzeba trzymać przy celowaniu - nie ma ledoffu i trochę też przez to że nie miałem skórki ani rękawiczki i palce potem były sine...

Wg mnie jeśli ta 40 Cie nie męczy i komfortowo Ci się z niej strzela to spokojnie 55-60 dasz też rade na bloczku. Dla mnie tradycyjne są komfortowe do 40-45# wszystko co ma więcej już nie daje przyjemności ze strzelania.....

A teraz pytanie! Po grzyba Ci 70# na suprze? Jeśli nie zamierzasz polować to są zbędne funty... na zawodach mogą być problemy bo max co dopuszczone to 60....
TRG7 59# / Strother SX1 70#
Axcel Achive/  accutouch + CBE/x41/x31...
Nap Smartrest /Vapor limb driver
BeeStinger microhex 33",15",12"
"czekulatka" insideoutX
Vap V1 400/ X-buster 400/ eclipse 2315
W wolnych chwilach tradycyjny kijek i bambusy z Aliexpres

Tomasz

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Długość łuku bloczkowego
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 08, 2015, 12:40:34 pm »
Jak się obniży 70 do 60 to i tak jest problem?
Samick Polaris 68" #28, #40