Autor Wątek: pies postrzelony z łuku, 3miasto  (Przeczytany 25138 razy)

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
pies postrzelony z łuku, 3miasto
« dnia: Luty 27, 2015, 08:40:47 pm »
niestety to news z mojego podwórka, łucznicy z Gdyni może kojarzycie takie strzały i ich właściela ?

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Maly-pies-zostal-postrzelony-z-luku-n88141.html
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: pies postrzelony z łuku, 3miasto
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 27, 2015, 09:14:31 pm »
Strzała wygląda na PowerFlighta - pismaki napisały że bez grotu a przecież jest tam grot tarczowy. Wnioskując po penetracji bloczek raczej to nie był. Co ci ludzie maja we łbach, przez takich palantów obrywa później całe środowisko.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: pies postrzelony z łuku, 3miasto
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 27, 2015, 09:17:08 pm »
Przez takich idiotów dojdzie do tego w tym kraju absurdu, że ograniczą dostęp do łuków :/ (żyjemy w takim kraju że nic mnie już nie zaskoczy)  I to samo stwierdziłem co kolega Jaco .  Albo miękki łuk albo komuś przypadkiem strzała uciekła , choć stawiał bym na miękki łuk i idiotę pociągającego za cięciwę :p
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: pies postrzelony z łuku, 3miasto
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 27, 2015, 09:25:24 pm »
Strzała wygląda na PowerFlighta - pismaki napisały że bez grotu a przecież jest tam grot tarczowy. Wnioskując po penetracji bloczek raczej to nie był. Co ci ludzie maja we łbach, przez takich palantów obrywa później całe środowisko.

Albo bardzo duża odległość, (i komuś strzała uciekła i strzelec jest nieświadomy co zrobił i szuka dalej strzały), albo jak piszesz łuk o słabym naciągu. BTW czy te lotki nie są pierzaste?
Samick Polaris 70" 36#

Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: pies postrzelony z łuku, 3miasto
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 27, 2015, 09:29:08 pm »
 
Strzała wygląda na PowerFlighta - pismaki napisały że bez grotu a przecież jest tam grot tarczowy. Wnioskując po penetracji bloczek raczej to nie był. Co ci ludzie maja we łbach, przez takich palantów obrywa później całe środowisko.

Albo bardzo duża odległość, (i komuś strzała uciekła i strzelec jest nieświadomy co zrobił i szuka dalej strzały), albo jak piszesz łuk o słabym naciągu. BTW czy te lotki nie są pierzaste?
myślę że coś w stylu tych te lotki http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/329,amg-3-parabolic-1-szt
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: pies postrzelony z łuku, 3miasto
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 27, 2015, 09:39:44 pm »
Strzała wygląda na PowerFlighta - pismaki napisały że bez grotu a przecież jest tam grot tarczowy. Wnioskując po penetracji bloczek raczej to nie był. Co ci ludzie maja we łbach, przez takich palantów obrywa później całe środowisko.

Albo bardzo duża odległość, (i komuś strzała uciekła i strzelec jest nieświadomy co zrobił i szuka dalej strzały), albo jak piszesz łuk o słabym naciągu. BTW czy te lotki nie są pierzaste?

Tak wyglądają na zwykłe pierzaste shieldy. Obawiam się że szansa na takie przypadkowe trafienie z dużej odległości jest wybitnie mała.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: pies postrzelony z łuku, 3miasto
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 27, 2015, 10:07:34 pm »
Tak wyglądają na zwykłe pierzaste shieldy. Obawiam się że szansa na takie przypadkowe trafienie z dużej odległości jest wybitnie mała.

Masz racje ze prawdopodobieństwo wynosi tyle co trafienie ...... 6 w lotka, ale ...... zdarza się przecież że spusty puszczają więc 1/10000000000000 jest. To jest czysto hipotetyczne podejście.
Samick Polaris 70" 36#

Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: pies postrzelony z łuku, 3miasto
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 27, 2015, 10:40:11 pm »
więc można powiedzieć że zapewne idiota z miękkim łukiem
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: pies postrzelony z łuku, 3miasto
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 27, 2015, 11:02:49 pm »
Ktoś musiał chcieć zrobić krzywdę i się przeliczył.. oby namierzyli.
Na filmach to wygląda inaczej.. a tu zdziwienie.. jak mógł uciec z taką strzałą wystrzeloną z najsilniejszego łuku na allegro??

Szkoda smutnego pieska!
zapalony łucznik

Munin

  • Gość
Odp: pies postrzelony z łuku, 3miasto
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 27, 2015, 11:24:28 pm »
Moim zdaniem wypadek nieszczęśliwy w skutkach.
Ciężko mi uwierzyć z takie zdegenerowanie społeczeństwa.

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: pies postrzelony z łuku, 3miasto
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 28, 2015, 01:13:54 am »
Moim zdaniem wypadek nieszczęśliwy w skutkach.
Ciężko mi uwierzyć z takie zdegenerowanie społeczeństwa.

Niestety społeczeństwo jest tak zdegradowane, a nawet bardziej.
Samick Polaris 70" 36#

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: pies postrzelony z łuku, 3miasto
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 28, 2015, 01:15:06 am »
Ktoś musiał chcieć zrobić krzywdę i się przeliczył.. oby namierzyli.
Na filmach to wygląda inaczej.. a tu zdziwienie.. jak mógł uciec z taką strzałą wystrzeloną z najsilniejszego łuku na allegro??

Szkoda smutnego pieska!


Staram się ogarnąć Twoja wypowiedź i  doszukać się ........ sarkazmu -ale jest chyba za późno, a ja za mało spałem.
Samick Polaris 70" 36#

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: pies postrzelony z łuku, 3miasto
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 28, 2015, 09:54:06 am »
wg mnie miękki łuk i mam nadzieję że to przypadkowe trafienie. Dobrze, że piesek żyje. Jak sie milicja postara to znajdzie sprawcę ale trzeba niestety się postarac  :)
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

FiqsDMX

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: pies postrzelony z łuku, 3miasto
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 28, 2015, 11:19:28 am »
Nie wydaje mi się żeby to było celowe działanie , raczej wypadek , ze względu na to że w PowerFlightach najniższy spin to 500 raczej nie używa sie ich w bardzo słabych łukach , a już z 40sto funtowego łuku psiak przebity był by na wylot , poza tym chcę zachować resztki wiary w ludzi i w głowie nie mieści mi się myśl że ktoś mógł by chcieć zastrzelic psa z łuku.

BALROG

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 533
Odp: pies postrzelony z łuku, 3miasto
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 28, 2015, 11:41:05 am »
500 używa się do strzelania z łuków tradycyjnych i dobrze się sprawdzają.
nie musi być silny łuk.
pozatym do bloczka by nie dawał lotki piórowej, mam nadzieję że to tylko wypadek.