Autor Wątek: Kłopoty z prawidłowym kotwiczeniem  (Przeczytany 8576 razy)

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Kłopoty z prawidłowym kotwiczeniem
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 30, 2015, 02:14:51 pm »
Ale jaja,stosując się do Waszych wskazówek i wykonując ćwiczenia na pamięć mięśniową zaordynowane mi przez Kolegę Robsona(wielkie dzięki Robert), nagle sytuacja zaczyna się klarować w ten sposób,że może będę musiał przedłużać naciąg o te 0.5" . Bo cos robi się za krótko i po zakotwiczeniu czuję,że nie jestem tak do końca rozciągniety w barkach. A ściana już jest i troszke brakuje w długości naciągu.
Na razie jeszcze nic nie zmieniam,poobserwuje spokojnie jak to bedzie sie układało z nowym spustem. Postrzelam  nim pare dni i zobaczymy ,czy trzeba będzie trochę regulować długość.
Ale to naprawdę dziwne,jak zajęcie innej pozycji moze zmienic odczucia podczas składania się do strzału. Jeszcze niedawno wydawało mi się,że muszę naciąg skrócic o 1", a tu teraz wszystko idzie w drugą stronę. Ale to chyba zawsze taka hustawka u początkującego.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Robson

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 720
Odp: Kłopoty z prawidłowym kotwiczeniem
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 30, 2015, 03:13:56 pm »
Fajnie że mogłem pomóc,,Wiedziałem  i pisałem, że nie ma tak, byś sobie w końcu nie poradził ...  8)
Hoyt Pro Elite  XT 3000 ,carter chocolate,,, , superlite acc

majdanek66

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 340
Odp: Kłopoty z prawidłowym kotwiczeniem
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 30, 2015, 08:41:52 pm »
Witajcie, każdy ma indywidualny rozstaw ramion, taka anatomia, te 2,5, to tylko punkt wyjściowy i nie bierzcie go na serio, resztę możemy skorygować pętelką a mianowicie jej długością, pewne jest że ramiona powinny być rozstawione maksymalnie i prawidłowo, pamiętajcie że naciągamy mięśniami barku a nie dwugłowym przedramienia, bo cios w zęby gwarantowany, a ręka łuczna powinna być lekko ugięta, nie wyprostowana na maksa.Pozdrawiam Robsona.
Hoyt redline-55#,28"--XX75,30".2213. alu.

Robson

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 720
Odp: Kłopoty z prawidłowym kotwiczeniem
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 30, 2015, 09:36:40 pm »
Siemka Michał ..Widziałem kiedyś na filmiku jak  Koreanka chyba ,,strzela z bloczka uginając dość mocno ramię i szło Jej dobrze jak całej reszcie  ..I się zastanawiałem ,,,czy tak chciała czy musiała ???. Z pewnością wiedziała co robi ..Więc wychodzi że powtarzalność skutkuje również pozytywnie.. 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2015, 10:41:35 pm wysłana przez Robson »
Hoyt Pro Elite  XT 3000 ,carter chocolate,,, , superlite acc

majdanek66

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 340
Odp: Kłopoty z prawidłowym kotwiczeniem
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 30, 2015, 10:36:40 pm »
Tak Robercie, powtarzalność dopracowuje się latami i litrami potu, widziałem też filmik jak gość nie mal z wyglądu jak kłazimodo, a skupienie miał super, tak nie celność a skupienie i powtarzalność się liczy, do pracy koledzy, ja na razie odpuszczam po złamaniu ręki. :-[, tylko do wiosny.
Hoyt redline-55#,28"--XX75,30".2213. alu.

Robson

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 720
Odp: Kłopoty z prawidłowym kotwiczeniem
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 30, 2015, 10:44:49 pm »
Fajnie by było się spotkać  i strzałom dać pofruwać...Liczę ,że zakupisz coś dobrego i wtedy będzie... Mam nadzieję, Panie Michale ;) ;) A rączkę  bardzo oszczędzaj...  :D
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2015, 11:11:50 pm wysłana przez Robson »
Hoyt Pro Elite  XT 3000 ,carter chocolate,,, , superlite acc

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Kłopoty z prawidłowym kotwiczeniem
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 31, 2015, 12:23:26 am »
Właśnie w poradniku zalecają mniej więcej taką pozycję stóp, poprawia ona stabilność, choć i tak zmodyfikujesz to ciut indywidualnie pod siebie ;)
Ja strzelam jak mi wygodnie poniekąd, do tego dorabiałem elementy techniki,

Jak angielska to nie trudna język :) to opłać sobie za 6$ https://vimeo.com/ondemand/shootingform dostęp na tydzien i jedziesz z koksem ;), kiedyś oglądałem i bardzo fajny i klarowny materiał.

pzdr. Łukasz
Świetny film,naprawdę można się sporo dowiedzieć. Dzieki za link.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Robson

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 720
Odp: Kłopoty z prawidłowym kotwiczeniem
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 31, 2015, 12:41:22 am »
Już kiedyś widziałem ten filmik i zamarzyłem sobie taką białą koszulkę z logo Easton ..Pytałem po różnych sklepach Ale d...pa nigdzie i nić ...Wiec wpadłem  na pomysł , zrobienia logo,więc wykonałem sam no i mam ...Filmik niezły motywujący  ..Wyraźna estetyka...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2015, 01:54:23 pm wysłana przez Robson »
Hoyt Pro Elite  XT 3000 ,carter chocolate,,, , superlite acc

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Kłopoty z prawidłowym kotwiczeniem
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 07, 2015, 01:27:38 pm »
Panowie to jak to jest z tą ręką luczną  ? Kolega majdanek66 pisze, że ma być ugięta, Łukasz twierdzi, że ma być wyprostowana . Na tym filmie instruktażowym Coussinsa, on i ten drugi strzelec profi twierdzą, że ma być prosta.
Czy jest na to jakiś wzorzec, czy każdy robi jak mu wygodnie, aby było powtarzalnie.
W zasadzie to nie bardzo mam pomysł, po co ta ręka ma się uginac. To nie palna, żeby amortyzowala kopniecie broni.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Kłopoty z prawidłowym kotwiczeniem
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 07, 2015, 01:30:20 pm »
IMO nie ma wzorca, jednym pasuje ugięta drugim wyprostowana. Ja strzelam z lekko ugiętej. Zresztą w łucznictwie jest pełno teorii, każdy zawodnik i trener ma swoją słuszną drogę którą promuje. Każdy z nas też jest inny i co jednemu pasuje nie będzie pasować drugiemu. Także ja bym radził wypróbować oba sposoby i zostać przy tym przy którym ci wygodniej i masz lepsze wyniki.
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2015, 01:35:47 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Kłopoty z prawidłowym kotwiczeniem
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 07, 2015, 01:44:57 pm »
No i wszystko jasne, ale Jacku w czym Ci pomaga ta ugięta ręka? Czy to po prostu nawyk, dobrze Ci się tak strzela i nie ma potrzeby zmieniać tego.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Kłopoty z prawidłowym kotwiczeniem
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 07, 2015, 02:04:42 pm »
Co kto woli :) jak bedziesz walił same dychy ;) to nie ważne czy z ręką ugiętą czy prostą ;), ja stwierdzam, że mi zdecydowanie bardziej pasuje reka prosta, z powodu wiekszej sztywnosci układu, i podczas wypierania nie mam dwóch "zawiasów" tzn łokieć i bark, tylko generalnie całość jest sztywna a jedyne co pracuje to bark.


pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Kłopoty z prawidłowym kotwiczeniem
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 07, 2015, 02:29:44 pm »
Tak się nauczyłem, tak mi wygodniej, nie potrzebuję ochraniacza. Ale te ugięcie jest niewielkie.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Robson

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 720
Odp: Kłopoty z prawidłowym kotwiczeniem
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 07, 2015, 02:46:49 pm »
Paweł ,,  każdy na początku chciał i chciałby wiedzieć co dla niego jest najbardziej trafne ,i od razu ruszyć w najlepsze ...I można sugerować się najlepszymi ,jest to w dużym stopniu pomocne ..Ale wszystko trzeba na sobie wypróbować ,strzelając jakby bez końca,,by sposób i swój własny styl  w końcu,wypracować... 
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2015, 02:56:11 pm wysłana przez Robson »
Hoyt Pro Elite  XT 3000 ,carter chocolate,,, , superlite acc

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Kłopoty z prawidłowym kotwiczeniem
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 07, 2015, 04:56:00 pm »
Przy stosunkowo statycznym "luźnym strzelaniu zgięta ręka może się sprawdzić w jakimś stopniu, niektórzy dają radę tak robić bdb wyniki, ale znaczna większość tych robiących jednak ma prostą rękę ;), ja mimo parcia i prostej ręki też nie uderzam się w przedramię, choć był czas, że zdarzało się i nosiłem ochraniacz ;)

pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350