Autor Wątek: Wybór "lepszego" łuku myśliwskiego :)  (Przeczytany 20303 razy)

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Wybór "lepszego" łuku myśliwskiego :)
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 06, 2015, 07:17:52 pm »
Jak już Hoyt Faktor to może model 34 ?
Zdecydowanie
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

Mati11

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Wybór "lepszego" łuku myśliwskiego :)
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 07, 2015, 11:26:43 am »
Siemka. Podepnę się do tematu, bo chciałbym się dowiedzieć jakie są wasze propozycje typowo do polowania, żadnego 3d czy tarczy. Gdyby kasa nie grała roli to jaki sprzęt polecacie. Tylko proszę podać konkretne argumenty a nie same nazwy. Z góry dzięki:)

Munin

  • Gość
Odp: Wybór "lepszego" łuku myśliwskiego :)
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 07, 2015, 12:08:32 pm »
Ponieważ lubię tradycyjny wygląd dla mnie jest tylko jeden łuk który się do tego celu nadaje i jest nim Oneida Kestrel.
Ma wszystkie cechy pozwalające na oddanie celnego strzału, długość ponad 40", siła naciągu 50 lbs - 70 lbs oraz długość naciągu 26" - 31". Jakbym wracał do strzelania chwytem śródziemnomorskim to jest jedyny łuk który mnie w chwili obecnej kręci, "rowerki" od dawna mi się nie podobają.

Mati11

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Wybór "lepszego" łuku myśliwskiego :)
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 07, 2015, 12:30:52 pm »
Spoko ale poza tym, że ma 40 ata czyli jest wybaczalny to nic więcej nie napisałeś, a ja chciałem konkrety ,np łuk jest bardzo cichy itp. A z moich odczuć to 40 troche dużo jak czasem się poruszamy po krzakach raczej 35 to max, a o jakieś info proszę zwłaszcza ludzi którzy polują.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2015, 12:38:29 pm wysłana przez Mati11 »

matrix

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 282
Odp: Wybór "lepszego" łuku myśliwskiego :)
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 07, 2015, 12:41:58 pm »
Racja. Łuk mysliwski powinien być poręczny "jak najmniejszy" abysmy mogli wsobodnie  manewrować nim przez krzaczory. Typowy łuk myśliwski (moim zdaniem) nie musi być "wygodny" nie strzelamy nim tyle jak do tarczy, a raz ewentualnie dwa trzy na polowaniu liczy sie przede wszystkim prędkość i akustyka.  ;)
Łuk-  Bowtech RPM 73,2# 28''
Celownik- Viper Predator Micro Realtree 5 pin
Podstawka- Quad HDX
Strzały- Axis N-Fuse 300 26,2''
Stabilizator- Latarka Nitecore CG6 Green
Spust- T.R.U Ball Hornet
Dalmierz- Bushnell Tour V2
Camera Shot Track HD

Mati11

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Wybór "lepszego" łuku myśliwskiego :)
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 07, 2015, 01:38:56 pm »
Mi też się wydaje, że szybkość ma znaczenie bo strzała o tej samej masie wystrzelona z szybszego łuku ma bardziej płaską trajektorię i energię, więc margines błędu się trochę zwiększa a i celowanie przez prześwity w zakrzaczeniach jest łatwiejsze. A jeśli chodzi o reakcje zwierząt to np jeleń za dużo nie przysiądzie nawet jak usłyszy strzał, bo nie będzie miał na tyle czasu:) Mógłbym zrezygnować z kilku fps jeżeli naciąg łuku byłby znacznie łagodniejszy, bo jak będzie tylko trochę kosztem prędkości to gra nie warta świeczki. 

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Wybór "lepszego" łuku myśliwskiego :)
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 07, 2015, 03:37:17 pm »
Na forum widzę pojawiła się opcja ENERGY 32 70", zostaje ogarnąć moduły i jest FULL pro sprzęt do lasu ..


pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Mati11

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Wybór "lepszego" łuku myśliwskiego :)
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 07, 2015, 06:54:55 pm »
A możesz podać konkrety co do tego łuku, tzn w czym jest pro? Bo Jak dla mnie przyzwoite ata i bh, więc wybaczalny i prędkość nawet niezła, a jak z akustyką strzału?
PS. Co to jest centershot w parametrach łuku? Bo wydaje mi się że to odległość podstawki od majdanu?

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Wybór "lepszego" łuku myśliwskiego :)
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 07, 2015, 07:32:39 pm »
Łuk jest zrobiony typowo NA POLOWANIE, a elite tego nie trzeba opisywać to najwyższa półka zabawek, strzelałem ze starszego modelu o podobnych parametrach i ogólnie kultura pracy, naciąg itp bajka...


pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

rafcio

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 126
Odp: Wybór "lepszego" łuku myśliwskiego :)
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 07, 2015, 11:01:42 pm »
Ja mam Elitke typowo tarczową i kultura pracy jest super! Dość cichy(mimo że tarczowka to myślę że jest cichszy od wielu typowych hunterów), delikatny cykl naciągu, no i komfort..

bołhónter

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Wybór "lepszego" łuku myśliwskiego :)
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 09, 2015, 11:56:35 pm »
Za 3 tyś bez osprzetu koledzy :) aby nowy  ;) typy sa dwa: Agenda badz Faktor. Zaznacze ze poszukuje dobrego łuku myśliwskiego 3D aa moze kiedys "polowanie" oczywiscie poza granicami. Wtedy komfort idzie w zapomnienie. Liczy sie predkość i akustyka w oddaniu strzału.  ;)
Napisze coś bo troche juz poluje.
Jak masz wybór pomiędzy Hoytem a Bear-em to nie masz wyboru.
Ogólna zasada bowhunterów: jak łuki to tylko Hoyt, Matthews albo najdroższe modele Bowtecha.

Jak masz faktycznie zamiar polować to bierz Faktora 30. rozmiar ma znaczenie. Większość strzałów na polowaniu oddasz z ambon a te w 95% są przystosowane do strzelców kulowych - czyli mało miejsca wokół , małe okna, mało miejsca na złozenie sie do strzału. Czasami ten cal mniej w ATA jest na wage złota.
Także jeśli nie blokuje cię duży wzrost lub duża długość naciągu bierz łuk jak najmniejszy.
Pamiętaj że zawsze łuk wyciszysz ale już go nie zmniejszysz.
Co do prędkości to nawet  300FPS(ATA) wystarczy na polowanie, więc na prędkość nie patrz.
Co ja bym wybrał na twoim miejscu? Z Hoyta to raczej tylko Faktora - Nitrum też by mógłbym być ale jest droższy.
Z Matthewsa jak sie popytasz po sklepach to moze jeszcze uda ci sie kupić Z7 extreme - kultowy łuk bowhunterów, ewentualnie mozesz sie rozgladnąc za Z9 lub Z2 - to takie ulepszane na siłę Z7 extreme.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2015, 12:02:26 am wysłana przez bołhónter »

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Wybór "lepszego" łuku myśliwskiego :)
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 11, 2015, 09:08:14 am »
Bardzo fajny post ale z tym "najdroższe modele bowtecha" to grubo przesadziłeś :-)
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

bołhónter

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Wybór "lepszego" łuku myśliwskiego :)
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 11, 2015, 03:50:20 pm »
Mówiąc najdroższe modele bowtecha miałem na myśli głownie insanity. Nie często sie zdarza widzieć bowhuntera z bowtechem w ręku, a jak już to tylko z Insanity CPX, strzelałem z niego bardzo fajny łuczek, cichy i szybki.
Bowtech chyba troche olewa bowhunting zauważ że hoyt czy matthews oferują łuki z ramionami 80lbs, hoyt nawet na zamówienie oferuje ramiona 90lbs :), a bowtech 80lbs oferuje tylko w insanity.

matrix

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 282
Odp: Wybór "lepszego" łuku myśliwskiego :)
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 11, 2015, 07:19:17 pm »
Kolego bołhónter masz rację  ;) Z oferty Mathewsa również miałem parę typów :) Miedzy innymi: Mathews Chill (brzydki)  ;D Mathews Xtreme (prędkość nie zachwyca jak na łuk do polowań na np. dziki 100kg, a ta wersja juz ma kilka lat) Mathews z7 Magnum (predkość w porzadku, kusząca propozycja. Tutaj nad tym modelem równiez moglbym sie powaznie zastanowić) Racja, predkość to nie wszystko i dlatego odpuszcze sobie Agendę od Bear'a a głownym powodem jest pękanie ramion, firma od kilku lat ma z tym problem.
Łuk-  Bowtech RPM 73,2# 28''
Celownik- Viper Predator Micro Realtree 5 pin
Podstawka- Quad HDX
Strzały- Axis N-Fuse 300 26,2''
Stabilizator- Latarka Nitecore CG6 Green
Spust- T.R.U Ball Hornet
Dalmierz- Bushnell Tour V2
Camera Shot Track HD

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Wybór "lepszego" łuku myśliwskiego :)
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 11, 2015, 08:25:51 pm »
A mathews creed,bardzo często wystepuje na filmach o łucznictwie myśliwskim.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500