Autor Wątek: Drugi łuk - klasyczny drewno-kompozyt do 800zł  (Przeczytany 6608 razy)

Munin

  • Gość
Odp: Drugi łuk - tradycyjny drewno-kompozyt do 800zł
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 04, 2015, 09:22:47 am »
Nigdy nie spotkałem się z informacją o połamanym drewnianym majdanie. Owszem były jakieś historie o powyrywanych gniazdach, pozrywanych gwintach drobnozwojowych i innych cudach ale większość tych uszkodzeń była zrobiona przez właścicieli łuku bo coś chcieli poprawić na własną rękę nie bardzo mając pojęcie co robią.

Mam trochę nowoczesnych laminowanych łuków tradycyjnych i poza Koreańskim Windfighterem są to konstrukcje bardzo solidne. Winda co kwartał do półroku wymieniam w ramach gwarancji bo pękają ramiona, nie wytrzymuje intensywności pracy a że jest moim łukiem do codziennego użytku i "chodzi ze mną" wszędzie to nie ma łatwego życia. Czekam aż sprzedawca się znudzi i mi zaproponuje zwrot gotówki wtedy zamówię inny łuk Koreański do mordowania.

Mogę prosić o przeniesienie tematu do działu łucznictwa tradycyjnego?
Ponieważ tu mowa o łukach tradycyjnych jest a nie klasycznych.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2015, 09:24:56 am wysłana przez Munin »

Tomasz

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Drugi łuk - klasyczny drewno-kompozyt do 800zł
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 04, 2015, 10:41:02 am »
Śledząc różne tematy widziałem kilka razy jak ktoś pisał o łamaniu ramion, ale też mowa była o majdanie i wówczas tak sobie pomyślałem, drewno z czasem traci swoje właściwości, a aluminium raczej dobrze się trzyma, taki majdan na całe życie, stąd taka myśl :P
Samick Polaris 68" #28, #40

Szumak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Keep Calm and Kill Spider
    • UKS Morświn
Odp: Drugi łuk - klasyczny drewno-kompozyt do 800zł
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 04, 2015, 12:35:39 pm »
Jeśli chcesz mocniejszy, który się nie połamie to proponowałbym jednak huntera Samick SHT na przykład - do 60# można kupić.
Riser: Hoyt Formula Excel Pro 25"
Limbs: Hoyt Formula Carbon 720 68" 38#
Shibuya Button DX
Decut Nova Arrow Rest
Spigarelli Carbon 30 Sight with Shibuya Sight Pin Fiber Optic
Cartel Carbon Stabilizer
Easton Carbon One 730 28"

Tomasz

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Drugi łuk - klasyczny drewno-kompozyt do 800zł
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 04, 2015, 02:31:46 pm »
Szczerze mówiąc rozpoczynając cały temat miałem na myśli Ragim Impala i SHT :D Ale nie chciałem nikogo pakować w ograniczone tory myślenia :P Bo szczególnie chodziło mi, czy nie ma nic innego :P A te jeżeli są dobre to i tak się w wątku pojawią.
Samick Polaris 68" #28, #40

scibor1

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
Odp: Drugi łuk - klasyczny drewno-kompozyt do 800zł
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 05, 2015, 09:37:11 am »
To może jeszcze takie kontrowersyjne pytanie, nie ma może łuków myśliwskich niebloczkowych, które miałyby majdan z metalu?

Ja mam taki: http://www.martinarchery.com/2013/sabertd.php , 45#.
Kupiony rok temu u Dawida K. Ciekawostką jest to, że ten sam majdan był używany do wersji bloczkowej. I kosztował właśnie coś koło 800zł.
Martin Saber TD

Tomasz

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Drugi łuk - klasyczny drewno-kompozyt do 800zł
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 05, 2015, 03:19:37 pm »
Jeśli chcesz mocniejszy, który się nie połamie to proponowałbym jednak huntera Samick SHT na przykład - do 60# można kupić.

Właśnie pytałem się w sklepie, to powiedzieli, że w hurtowni ramiona 60# już wycofują (55# chyba też) ze względu na dużą awaryjność :P No ale to o ramionach, a nie o majdanie :D
Samick Polaris 68" #28, #40

sx_

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 62
Odp: Drugi łuk - klasyczny drewno-kompozyt do 800zł
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 05, 2015, 05:47:52 pm »
Cześc,
Ja mam łuczek jak w podpisie. Zestaw ramiona + majdan kosztował mnie 419 zł. Można też oddzielnie kupować ramiona i majdan.
http://images70.fotosik.pl/674/09d038762de4d77fmed.jpg

Na zdjęciu jest przykręcony celownik, ale obecnie strzelam bez niego. Lotki w strzałach też wymieniłem z Blazer na Arizona 2,6"

Łuczek niczego sobie i świetnie się z niego strzela. Dla mnie ładniejsze są jednak drewniane majdany.

Pzdr
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2015, 06:14:06 pm wysłana przez sx_ »
Ragim Impala 62" 45#
15x PowerFlight .500 + grot 125 + lotki plastik 2,6"