Autor Wątek: Witam-Konin Wlkp.  (Przeczytany 10917 razy)

amstaf34

  • Gość
Witam-Konin Wlkp.
« dnia: Październik 05, 2008, 01:37:52 pm »
Robert-35 lat.
W strzelaniu zakochałem się jakieś... 23 lata temu. Tylko że wtedy byłem chłopcem, a strzelanie przyjemnością... " dziewictwo" straciłem na "Janosiku", a teraz czytam o jakiś 3D i innych dziwnych rzeczach, a za cenę łuku można kupić np. samochód... Na razie po za pasją nie mam nic, włącznie z wiedzą ... :) ale znalazłem to forum i postaram się szybko to nadrobić :) Od razu proszę o radę. Mam 185 cm i 90 kg. Jestem raczej dużym i silnym amatorem. Od jakiego łuku zacząć ? Dodam, że chciałbym wydać na razie max do 1000 zł.
Pomożecie...?  ;)

DDT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 192
Odp: Witam-Konin Wlkp.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 07, 2008, 02:28:33 pm »
Czołem! :)
"Od jakiego łuku zacząć ?" to uniwersalne pytanie, na ktore nie ma uniwersalnej odpowiedzi. Mysle, ze na poczatku powinienes zdecydowac z jakiego typu luku chcesz strzelac. Tradycyjny (historyczny - najtansza opcja), klasyczny (olimpijski - nie orietuje sie jak z cenami, ale mysle, ze za 1kPLN znajdzie sie cos dobrej jakosci), czy bloczkowy (compound - tu to z doswiadczenia powiem, ze tysiac to troche malo na porzadnej klasy bloczka z osprzetem, a nawet na golego [chyba, ze uzywany])
Warto poczytac poszczegolne dzialy by ulatwic proces decyzyjny ;)
pzdr
Reflex GROWLER 70#
Podstawka - QAD Ultra LD Pro Rest
Celownik - Trophy Ridge Micro Alpha V5
Peep - G5 META MAGNESIUM
Stabilizator - LimbSaver Sims S-Coil
Spust - TRUBall LOOP MASTER
Strzaly - BEMAN ICS BowHunter 400 (385gr)
oraz kołczan - Treelimb

Rosomak

  • Gość
Odp: Witam-Konin Wlkp.
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 07, 2008, 04:45:21 pm »
Witam !
Ja proponuję jechać gdzieś na zawody i po prośbie postrzelać z tych i tamtych sprzętów. Może wtedy coś się przejaśni w głowie i będzie wiadomo TEN a nie inny.
Ja nie zaproponuje bo nie jestem obiektywny :D
Tylko tradycyjne i historyczne!! :D
I nie zgodzę się z DDT ! To że najprostszy w budowie ( na oko ) łuk wcale nie oznacza najtańszy!! W każdej kategorii kupisz taniej lub drożej...
>>>---------> R.

Odie

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 76
Odp: Witam-Konin Wlkp.
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 07, 2008, 05:28:50 pm »
Czesc,

Ja z kolei (jak najbardziej subiektywnie :)) lubie/polecam nowoczesny "barebow" czyli majdan mysliwski/sportowy (lub ew. dedykowany do BB, ale zdecydowanie drozszy - 350-400 EUR), sportowe ramiona, strzaly carbon lub alu.

Bez dlugich stabilizatorow, v-barow, celownikow, bloczkow, spustow...

Spokojnie zamkniesz sie ze wszystkim w 1.000 PLN (I nawet moze jeszcze zostanie)
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2008, 05:30:23 pm wysłana przez Odie »
1. 21'' "Warf" Black Jenings Lightning  / Samick Universal Glass - 32#@28
2. 23'' Hoyt Radian / Win & Win Winus - 34#@28
3. Dwa "Bisoki" - angielskie z malym refleksem - 34 & 41#@28
Strzaly: Easton Redline oraz swierkowe  :)

pleja

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Witam-Konin Wlkp.
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 07, 2008, 11:38:25 pm »
Allo allo
ja ok. miesiąc temu też kupiłem swój pierwszy łuk, przedtem zero doświadczeń... Kupiłem na ebay'u hamerykańskim używanego Jenningsa, czyli bloczkowy łuk raczej myśliwski niż tarczowy, ale strzelam na razie do słomy i jest po prostu wspaniale. Całkowity koszt samego łuku (w tym kołczan, stabilizator, celownik) wraz z przesyłką z US oraz cłem i VAT, które dowalili celnicy, wyniósł ok 450 zł.
Nie wiem, jak ogólnie wypadają używki z USA, ale mój egzemplarz naprawdę jest w dobrym stanie - na tyle, na ile potrafię ocenić (a pewnie jeszcze nie bardzo potrafię :D)
Więc jeżeli "bloczek", to myślę, że przy odrobinie szczęścia można nieźle trafić na ebay - aktualnie obserwuję parę sprzętów dla kumpla, który "zachorował" po jednej sesji z moim Buckmasterem ;D mogę podesłać linki.

pozdrawiam