Autor Wątek: Witam i pytam:)  (Przeczytany 18715 razy)

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 23, 2014, 09:12:40 pm »
Ja bym wziął to, łuk z mojego klubu:
http://www.forumlucznicze.pl/index.php?topic=5176.0
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2014, 09:14:24 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Konfucjusz

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 23, 2014, 09:34:30 pm »
Witam wszystkich forumowiczów serdecznie.

Cytuj
Wysłany przez: Łukasz
« dnia: Dzisiaj o 12:01:48 pm » Umieść cytat
Jeszcze nawet z łuku żadne z nich nie strzeliło a przeżywacie +/- parę FPS, i +/- parę funtów naciągu no litości :), będzie trzeba to się odkręci... jeszcze żadnych strzał, ustawień podstawki niczego :), może się okazać, ze trzeba bedzie ciut odkręcić łuk bo strzałą będzie ciut za miękka, i np na 57# bedzie lux, albo i na 58.5 ... albo po prostu zrobi się to na pałę i jak nawet głupi papier test wyjdzie idealnie ( prawo lewo zwłaszcza ) to będzie można zostawić ... a dywagacje czy ta siła będzie miała tyle czy tyle jest póki nie ważne... właściwie potem też będzie nie ważne ...

pzdr. Łukasz

Dywagacje, jaka będzie ta siła, rzeczywiście może nie mieć znaczenia,, ale przecież dociekanie, czy długość naciągu ma wpływ na siłę wylotową jest na pewno ciekawe dla wielu ludzi, stąd wyniknął ten temat. Dla kolegi Łukasza  jeśli coś nie wydaje się interesujące, nie znaczy, że jest nieinteresujące również dla innych. Trochę większego "pola widzenia". A to, że kolega Łukasz wie, czy żadne z nich jeszcze nie strzeliło, to skrajne pragnienie jasnowidztwa (chyba, że zna te osoby) ;). Przecież jeszcze nic nie wspomnieli o celowniku i lipko. Czy wg kolegi Łukasza mamy domniemać, że i tak nie będziemy wiedzieli wszystkiego, więc nie warto dyskutować o czymkolwiek? No i jeszcze co do "przeżywania", to chyba kolega Łukasz najbardziej PRZEŻYWA dociekanie jednej kwestii. Trochę dystansu do siebie. Czytam fora łucznicze od kilku lat i dla mnie każdy temat jest ciekawy, tym bardziej, im bardziej "dociekliwy". Równie dobrze można przypuszczać, że Seavolve nie ma gdzie strzelać, więc po co rozprawiać o łukach - takie wnioski wysuwają się z wypowiedzi kolegi Łukasza.
Pozdrawiam wszystkich "zdrowo" podchodzących do wszystkich tematów na forum.

Marcin Borowski

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 664
  • operator bloczka
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 23, 2014, 09:42:22 pm »
Weźcie sobie coś z PSE. Jest tam duży wybór modeli, duża regulacja no i jakość będzie lepsza od Bearów.

Pozdrawiam

dokładnie tak - PSE ma dobre te tanie modele, a te droższe bardzo dobre
TRG7 59# / Strother SX1 70#
Axcel Achive/  accutouch + CBE/x41/x31...
Nap Smartrest /Vapor limb driver
BeeStinger microhex 33",15",12"
"czekulatka" insideoutX
Vap V1 400/ X-buster 400/ eclipse 2315
W wolnych chwilach tradycyjny kijek i bambusy z Aliexpres

spite

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 216
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 23, 2014, 09:49:02 pm »
ja natomiast bym kupił wszystko za wyjątkiem łuków myśliwskich PSE. Dlaczego? bo tanie łuki PSE jak dla mnie to tandeta. Nie mówię tutaj o tarczówkach. Widziałem kilka PSE myśliwskich tych z niższej półki i nigdy bym tego nie kupił

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 23, 2014, 10:10:28 pm »
ja natomiast bym kupił wszystko za wyjątkiem łuków myśliwskich PSE. Dlaczego? bo tanie łuki PSE jak dla mnie to tandeta. Nie mówię tutaj o tarczówkach. Widziałem kilka PSE myśliwskich tych z niższej półki i nigdy bym tego nie kupił

Mam dokładnie przeciwne odczucia - PSE Stinger w relacji cena/możliwości to dla mnie była rewela, podobnie są zadowoleni koledzy z klubu Jedyne co jest słabe w tanich PSE to sznurki.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


kwapeusz

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 23, 2014, 10:13:03 pm »
Czemu uważasz że to tandeta?  Posiadam pse vision i przyjemnie mi się z niego strzela. Natomiast nic innego nie miałem w ręku więc pytam z ciekawości,  w czym są te luki gorsze?
HOYT CRX 35 80# 29"
VIPER PREDATOR MICROTUNE
RIPCORD CODE RED
FUSE AXIUM PRO 6#
JIM FLETCHER CALIPER .44

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 23, 2014, 10:56:54 pm »
Witam wszystkich forumowiczów serdecznie.

Cytuj
Wysłany przez: Łukasz
« dnia: Dzisiaj o 12:01:48 pm » Umieść cytat
Jeszcze nawet z łuku żadne z nich nie strzeliło a przeżywacie +/- parę FPS, i +/- parę funtów naciągu no litości :), będzie trzeba to się odkręci... jeszcze żadnych strzał, ustawień podstawki niczego :), może się okazać, ze trzeba bedzie ciut odkręcić łuk bo strzałą będzie ciut za miękka, i np na 57# bedzie lux, albo i na 58.5 ... albo po prostu zrobi się to na pałę i jak nawet głupi papier test wyjdzie idealnie ( prawo lewo zwłaszcza ) to będzie można zostawić ... a dywagacje czy ta siła będzie miała tyle czy tyle jest póki nie ważne... właściwie potem też będzie nie ważne ...

pzdr. Łukasz

Dywagacje, jaka będzie ta siła, rzeczywiście może nie mieć znaczenia,, ale przecież dociekanie, czy długość naciągu ma wpływ na siłę wylotową jest na pewno ciekawe dla wielu ludzi, stąd wyniknął ten temat. Dla kolegi Łukasza  jeśli coś nie wydaje się interesujące, nie znaczy, że jest nieinteresujące również dla innych. Trochę większego "pola widzenia". A to, że kolega Łukasz wie, czy żadne z nich jeszcze nie strzeliło, to skrajne pragnienie jasnowidztwa (chyba, że zna te osoby) ;). Przecież jeszcze nic nie wspomnieli o celowniku i lipko. Czy wg kolegi Łukasza mamy domniemać, że i tak nie będziemy wiedzieli wszystkiego, więc nie warto dyskutować o czymkolwiek? No i jeszcze co do "przeżywania", to chyba kolega Łukasz najbardziej PRZEŻYWA dociekanie jednej kwestii. Trochę dystansu do siebie. Czytam fora łucznicze od kilku lat i dla mnie każdy temat jest ciekawy, tym bardziej, im bardziej "dociekliwy". Równie dobrze można przypuszczać, że Seavolve nie ma gdzie strzelać, więc po co rozprawiać o łukach - takie wnioski wysuwają się z wypowiedzi kolegi Łukasza.
Pozdrawiam wszystkich "zdrowo" podchodzących do wszystkich tematów na forum.

Weź się zlituj ...

Temat jest o czysto podstawowym amatorskim podejściu do tematu zakupu właściwie podstawowych modeli łuków, jak sami zaznaczyli pomysł się narodził, więc nie są to wybory rangi światowej ,a podstawowe zabawki do zaczęcia w jakiś sposób przygody z łucznictwem .... A dywagacje w ich temacie o wpływie FPS na długość naciągu itd, są tu TAK POTRZEBNE jak fakt jaki mają rozmiar buta... Jaki mam mieć dystans do siebie w tym temacie ?? ludzie piszą, że są zieloni, poczytali ledwo forum, bo gdyby nie to skończyli by na cobrze ... Zakładam więc że nie są to wyborowi strzelcy, i ze strzelaniem mają mało wspólnego, bądź wcale nie strzelali, nie jest to tyle jasnowidztwo co DEDUKCJA, czy jak wolisz  czytanie tekstu ze zrozumieniem i wyciąganie wniosków.... Skoro ty nie potrafisz ich wyciągnąć i gdybasz to twój problem i nie mierz wszystkich swoją miarą ...
 
KAPITALNIE, że czytasz forum od lat I KAŻDY temat jest dla ciebie ciekawy..... nie mam nic do dywagacji na ww tematy, ale wprowadzanie tutaj na sile zamętu, o wpływie długości naciągu na siłę łuku, czy prędkość strzały, dla osób którzy tydzień temu rozglądali się za cobrą jest po prostu nie potrzebny bo nic to nie wnosi do tematu KOMPLETNIE NIC, ani przy wyborze łuku, ani funtarzu ani czegokolwiek ...

Załóż sobie temat o tematyce która cię interesuje i pisz elaboraty o istotności 2FPS więcej przy naciągu 30" w stosunku do 29.5" .... rozwiń temat jakie to ma przełożenie na strzelanie w praktyce ( podpowiem ci POMIJALNE ).....  I dywaguj do woli, w miejscu jego przeznaczenia ...

Zaraz do tematu doszło jeszcze 5 innych osób ze swoimi łukami i wielka dyskusja czy jego łuk ma tyle samo funtów nie zależnie od długości naciągu ...  Proponuję tutaj dopisać odrazu kto w jakiej torbie i jakim autem wozi swój łuk, bo przecież dla ciebie KAŻDY temat jest ciekawy ...

dzizes, i ty jeszcze śmiesz mi zwracać uwagę o dystansie do siebie... a nie przeszkadza ci ten burdel offtopowy w tym temacie Cool story bro ..

PS. Tak PSE VISION to tandeta jak nie miałeś nic innego w ręku to póki co się nie dowiesz dlaczego ...



pzdr. Łukasz
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2014, 10:59:39 pm wysłana przez Łukasz »
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Archi

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 173
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 23, 2014, 11:04:22 pm »
Witam Serdecznie

Mam na imię Przemek i razem z dziewczyną ( tzn. pomysł był mój, ale o dziwo jej też sie spodobał) chcielibyśmy zacząć przygodę z łucznictwem. Poczytaliśmy trochę  forum, na szczęście bo w planach było kupno Cobry:) Teraz już mierzymy w coś poważniejszego ale nadal, w rozsądnej cenie. I tu zaczynają sie pytania, na które mam nadzieje będziecie mi mogli odpowiedzieć.
Dla dziewczyny ( długość naciągu 24”) wybraliśmy wstępnie Bear apprentice 3 ( 15 – 50 lbs) – spełnia wszystkie warunki również cenowe:) Co sądzicie o tym łuku, może ktoś ma z nim doświadczenia?
Dla siebie (długość naciągu 29”)  wybrałem Bear attitude – również prosiłbym o Wasze opinie na temat tego łuku. Zastanawiam sie jeszcze nad wyborem wersji i dlatego też mam pytanie jak bardzo bedzie można odpuścić  wersję 60lbs dla długości naciągu 29”. O ile dla apprentice ‘a znalazłem fajną tabelę zależności siły i długości naciągu, o tyle dla attitude’a nie mogłem nic takiego znaleźć.

A może zaproponowalibyście jakieś inne ciekawe propozycje w podobnych cenach?

Pozdrawiam



A jakim łucznictwem się interesujecie razem z dziewczyną tarczowym ,typowo rekreacyjnym czy też 3D/Bowhunting ?To pomoże wybrać coś konkretniejszego i zwęzi poszukiwania.Pozdrawiam
Carbon Spider 80
Hoyt Faktor 90# Carbon Element 80
GT Kinetic 200

Archi

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 173
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 23, 2014, 11:15:18 pm »
Ja bym polecił w celu zapoznania się z tematem łuk o ATA powyżej 34 cali i bh koło 8 cali ,płynnym naciągiem i łagodnymi krzywkami.Siłę naciągu najlepiej było by dobrać w sklepie.Ważne żeby pierwszy łuk był maksymalnie przyjazny(wybaczalny na błędy) dla łucznika.Pozwoli to wyrobić prawidłową technikę strzału i nie zniechęci do tego sportu tak na wstępie.W każdym dobrym sklepie pomogą ci coś wybrać odpowiedniego na początek nie przejmuj się konkretną marką pierwszego -wybierzesz  z czasem łuk dla siebie a na to trzeba czasu i przestrzelanych bloczków.Nie ma złych łuków tylko hm  łucznicy co na nie narzekają  ;)Pozdrawiam
Carbon Spider 80
Hoyt Faktor 90# Carbon Element 80
GT Kinetic 200

seavolve

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 112
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 23, 2014, 11:45:37 pm »
Dzięki wszystkim za zainteresowanie. Jeśli chodzi o rodzaj łucznictwa to na początku oczywiście rekreacyjnie ale docelowo chodzi nam o 3D. Jak słusznie założyliście jesteśmy zupełnie początkujący ja wypuściłem 2 strzały z Mission Riot, a dziewczyna jedną z Diamond Infinite Edge i to pozwolilo nam ustalić jakie powinnismy mieć długości i siły naciągu przynajmniej na początku przygody ( stąd było moje pytanie o maxymalne odpuszczenie tego bear'a)

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 24, 2014, 08:55:41 am »
Nie przeżywaj z tym MAXYMALNYM odpuszczeniem, chwilę postrzelasz i będziesz dokręcał, mięśnie złapią kondycję i siłę na dany rodzaj wysiłku i całość zacznie pracować łatwo i przyjemnie, nie wiem jak u ciebie z siłą ale kup coś 50-60# i i tak pewnie skończysz w okolicy 60 i to bez żadnego większego problemu.... tylko zacznij. Nie wiem jak u ciebie z kobitą :), ale moja o ile na początku miała problem z mniej niz 30# łącznie z tym, że trzymałem jej łuk xD, tak po 2-3x i naciąg podskoczył do ponad 35#, jak i masa na staby poleciała, po prostu wzięła kilka razy postrzelała, długość naciągu to też nie tak hop siup i już po 1-2 strzałach jakie oddaliście :) ciężko to ustalić, pierw policzcie naciąg z wyliczeń ( rozstaw ramion przez 2.5 i 2.54 ) i macie ptk wyjścia z długością naciągu, może być taki albo +/- 0.5", Stąd koniecznie na początek łuk z regulacją naciągu chociaż w wąskim zakresie +/- to co wam wyjdzie z wyliczeń.


Co do łuków, ja dla żony kupiłem G5 Bliss, bije to na głowe wszystkie missiony, tanie PSE beary itp... Łuczek jest stosunkowo tanie 400$ + wysyłka i cło ( choć nie wiem za ile do ogarnięcia w europie ). Ciągnie się bardzo przyjemnie, jest to ONE CAM więc z serwisem i regulacjami jest właściwie banał..., są dwie wersie naciągu moja ma ten w zakresie DO 45# a odpuścić go można do 30# choć ja go odpuściłem i ciut więcej na początek, + regulowany stop na camie, więc można ciut przeregulować to żeby ta dolina po naciągnięciu była dłuższa i łuk nie był tak wyrywny, wszytsko oczywiście na początek zabawy, jak się wczuje to kwestia regulacji i podkręcenia tak jak ma być.   Łuczek pracuje pięknie, do tego ma Frezowany majdan z 1 kawałka kutego aluminium, a nie badziewne odlewy jak ma to większość tanizny w innych firmach. Minus taki, że większe lotki halowe tam nie wchodzą zbytnio, ale na dwór i 3D to hulaj duszo ;), Dla ciebie też coś z oferty Prima/Questa/G5 możesz wziąć w Polsce sprzedają te łuki bo widziałem.

http://www.ebay.com/itm/G5-Quest-Bliss-Bow-Purple-G-Fade-Camo-RH-25-45-Model-22-to-27-Draw-Length-/311187577311?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item48743999df  tu nawet jest z tym podstawowym badziewnym osprzętem taniej niż ja płaciłem bo dawałem 400$ za golasa, ale brałem to jako nowość bodaj w Maju.

http://questbowhunting.com/bow_detail/Bliss

Uwierz, że wszystkie psiaki pokroju Visiona itp czy tanie beary, ssą przy tym po całości ...

pzdr. Łukasz
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2014, 09:02:39 am wysłana przez Łukasz »
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 24, 2014, 09:51:34 am »
o właśnie Łukasz pytanie nie w temacie troszkę ale też pewnie wielu się zainteresuje wiem, że pomagałeś kilku osobą ściągać zza oceanu sprzęt. Ile $ muszę doliczyć mniej więcej do ceny łuku (przesyłka cło itd) żeby trafił on pod moje drzwi np czegoś takiego http://www.ebay.com/itm/Bowtech-Insanity-CPXL-/171554314713?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item27f16f19d9 strasznie podoba mi się ten model, a u nas raczej nie spotykany
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 24, 2014, 09:55:29 am »
Kaziu napisz na PW, tu już wystarczająco jest niepotrzebnego zamętu  ;)

pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

spite

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 216
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 24, 2014, 10:03:17 am »
Czemu uważasz że to tandeta?  Posiadam pse vision i przyjemnie mi się z niego strzela. Natomiast nic innego nie miałem w ręku więc pytam z ciekawości,  w czym są te luki gorsze?

Przy szukaniu łuku dla siebie miałem w ręku 3 PSE tańsze modele myśliwskie. Na każdego z nich właściciel narzekał. To na sznurki, no na camy, to na jakąś wadę fabryczną i ciągłe serwisy. Generalnie zraziłem się do Łuków PSE. Rozmawiając z jednym z właścicieli sklepu łuczniczego przy zakupie łuku, on również potwierdził że Tanie łuki PSE są jakościowo bardzo słabe, On by w życiu takowego nie kupił, lecz już łuki tarczowe podobno są wyśmienite. Miałem w rękach PSE Dominatora. Nie strzelałem z niego lecz wykonanie było super. Jednak nie wiem czy przełamał bym się do zakupu tarczówki tej firmy. Po prostu niesmak mi pozostał. Jak dla mnie PSE idzie na ilość.Zobaczcie ile oni mają modeli w katalogach. Nie lepiej skupić się na jakości i zrobić 5 porządnych łuków a anie klepać 50 modeli...?
Ni wiem, może akurat tak niefortunnie trafiłem z tymi PSE ale jak gość który sprzedaje łuki i ma ich trochę na stanie i serwisuje je, utwierdza mnie w tym przekonaniu to musi coś być na rzeczy.
To jest tak. Jak masz tylko PSE i nigdy nie strzelałeś z czegoś lepszego to będziesz to zachwalał. Jak przesiądziesz się na lepszy sprzęt to dopiero zobaczysz różnicę. Zgadza się że jakość idzie również w parze z ceną i po prostu lepszy sprzęt więcej kosztuje lecz mając ograniczony budżet kupił bym używkę lub ciut dozbierał ale nie kupił bym PSE...  ;D To moja opinia.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 24, 2014, 11:47:29 am »
Spite wypowiadasz się o łukach których nie posiadałeś. Miałem tanie PSE mam wypasionego Mathewsa i zdanie moje jest takie że tanie PSE to bardzo dobry entry level. A z wykonaniem jest tak że nawet suchacze nie robią na nich większego wrażenia. Rekordzista przeżył 4 w pół roku i dalej strzela.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)