Autor Wątek: Witam i pytam:)  (Przeczytany 18713 razy)

seavolve

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 112
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #105 dnia: Sierpień 12, 2015, 05:38:50 am »
Witam
Mam kolejną prośbę/pytanie. Czy ktoś z Was posiada może plany/rysunki techniczne prasy do łuku, którymi mógłby się podzielić? Mam dostęp do materiałów i narzędzi a nawet do wykwalifikowanego spawacza, ale powiedział że potrzebuje owych planów. Wiem że nie każda prasa nadaje się do każdego łuku, ale nie do końca rozumiem dlaczego. Pewnie zaczniecie mnie odsyłać do Google, niestety mój dostawca internetu, łuk i wszystko co z nim związane traktuje jako broń i blokuje mi strony.
Pozdrawiam


Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #107 dnia: Sierpień 12, 2015, 12:48:22 pm »
Nie trzeba szczegółowych planów konstrukcja takiej prasy jest stosunkowo prosta i można wykonać ją na "oko" ze zdjęcia. Ogarnie każdy łuk. Wbrew pozorom nie trzeba jej robić z jakichś specjalnie grubych i ciężkich profili, do tego może chodzić na zwykłym gwintowanym pręcie. Chyba że będziesz robił po kilka łuków dziennie ;) Moja waży ok 8 kg. Mi kolega zrobił na oko, podobną do tej:

« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2015, 12:58:28 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


seavolve

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 112
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #108 dnia: Sierpień 12, 2015, 02:46:45 pm »
Dzięki za podpowiedzi, niestety dostęp do forum archerytalk też mam zablokowany. Te prasy z webow, to są właśnie takie jakich Bear zabrania stosować ( tak mi się kojarzy z instrukcji), Macie jakiś pomysł dlaczego?

Jaco czy była by taka możliwość, abyś  wysłał mi kilka zdjęć swojej prasy na maila( takich które pomogły by w budowie), ponieważ zdjęcie na forum mi się nie wyświetla.