Autor Wątek: MOJ WŁASNY łuk...  (Przeczytany 4961 razy)

kramer

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
MOJ WŁASNY łuk...
« dnia: Październik 03, 2008, 03:53:58 pm »
!!WITAJCIE!!
Jestem tu nowy, z łucznictwem mam styczność od stosunkowo niedawna,
posiadam łuk klasyczny dolnej półki... ;D ale ma wszystko co potrzeba... buton... w kazdym razie ma sprązynke.. ;D celownik tzn. kawałek blachy do kturej jest przykrącone cos wyskalowane i z czerwonym punkcikiem na srubce ;D stabilizacje cartel.
łuk nabyłem w decatchlonie za cene promocyjna 114zł ;D normalnie to koszt jakis 550zł
i mam takietroche laickie pytanie: czy mozna zrobic ramiona z bloczkami i dokrącic do majdanu??? jak tak to mogł by mi ktos wyjasnic jak sie zaczepia ciaciwe w takim łuku??czy to jest jeden kawałek ciąkiwy??czy moze jakis bardziej wyrafinowany mechanizm??

prosze o pomoc!!

kramer

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: MOJ WŁASNY łuk...
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 03, 2008, 04:43:04 pm »
http://picasaweb.google.pl/2kramer2/RozneUk#5252936617197427778
a oto moj szprzęt... ;D aaa i jeszcze jedno jak widac na fotce ramiona mają po 2 otwory montazowe, i na opisie jest napisane ze 22-29lbs czyli jak bym odcioł tak abym mogł zamontowac ramiona na tych drogich otworach i dobrał ciąciwe to bym miał 29lbs????pzy 28calach naciągu??

ReAkToR

  • Gość
Odp: MOJ WŁASNY łuk...
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 03, 2008, 04:46:02 pm »
ło żesz Ty!!! że co takiego???

Powodzenia... ale lepiej kupić gotowego bloczka... z kilku powodów:

1. wykonanie bloczków i ramion jest zbyt kosztowne a zakup ramion i bloczków to jakieś 350zł dla Hoyta albo nawet więcej.

2. przystosowanie majdanu plasikowego jak sądzę jest prawie niemożliwe i ze 2 razy droższe od zakupu używanego w miarę dobrego majdanu. (nie patrz na allegro bo tam nic nie ma...)

3. bezpieczeństwo użytkowania takiego sprzętu pozostawia wiele do życzenia (nie chciałbym oberwać aluminiowym bloczkiem po twarzy bo niewiele by z niej zostało...)

4. dorobienie cięciwy i kabli do łuku bloczkowego to wydatek około 100-120zł więc mniej więcej tyle co łuk z decathlonu.

p.s. nie wczytuje mi tych zdjęć...
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2008, 04:48:28 pm wysłana przez ReAkToR »

kramer

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: MOJ WŁASNY łuk...
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 03, 2008, 05:11:08 pm »
Dziąki!!
 a co myslisz o tych ramionach jak pisałem?? a co do bloczkuw to chciałem ramiona wykonac z sklejki 6mm zalaminowanej tkanina szklana i węglem z zywicą epoksydowa :) tak samo z bloczkami... a łuk miałby własnie tak 30lbs naciągu... poniewaz chce postrzelac i mam 25m piwnicy ale ta 70ka mi sie do sufitu nie miesci...
a tak wogule to mozna z takiego uauczyc sie strzelac??czy to zabawka??

N.E.M.O

  • Gość
Odp: MOJ WŁASNY łuk...
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 03, 2008, 05:55:57 pm »
Hej

Na początek popraw link by można było rzucić okiem na Twoje "cudo" :)
Dobra rada-daj sobie spokój z jakimkolwiek przerabianiem-bo nawet przy 30 funtach może okazać się to zgubne w skutkach-patrz post ReAkToRa
Poza tym jest to także bardzo nieopłacalne-dozbieraj trochę kasy i kup sobie porządny i bezpieczny :)  sprzęt-tyle...

P.S
Ortografia ;) Kramer , ortografia

kramer

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: MOJ WŁASNY łuk...
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 03, 2008, 06:25:23 pm »

N.E.M.O

  • Gość
Odp: MOJ WŁASNY łuk...
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 03, 2008, 07:16:15 pm »
Cytuj
prosze o komentarz!!??do czego to sie nadaje??

Skoro jesteś początkującym łucznikiem to: do nauki i utrwalania techniki strzału-zwłaszcza że jest dość słaby.

kramer

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: MOJ WŁASNY łuk...
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 03, 2008, 07:59:17 pm »
a jezeli chodzi o te ramiona??
a tak pozatym to z jakimi kosztami musze sie liczyc na start z łukiem bloczkowym?? tzn. łuk celownik podstwka spust pątelka??i jakie sklepy polecacie?? dodatkowo jaki skuteczny zasięg tzn. zeby trafic w puszke po piwie da sie osiągnąc po zimowych treningach??2-3xw tyg pzez 5miesięcy??
z gory przepraszam za takie pytania ale niemem mozliwosci zobaczenia tego na zywo :(
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2008, 08:11:54 pm wysłana przez kramer »

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: MOJ WŁASNY łuk...
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 03, 2008, 09:47:17 pm »
łuk  kupisz za ok 900 zł(pse nova sa - goły).co do tych ramion z bloczkami to weź Ty już wybij to sobie z głowy hehe dawno o czymś takim nie słyszałęm, pomysły masz naprawde "awangardowe". Zasięg..hmmm chodzi Ci o zasięg łuku?? bo to różnie jest może to być nawet ponad 1000 metrów jak pogrzebiesz na forum to znajdziesz a jak chodzi Ci o ta puszke to wiesz...to zależy jak Ci łuk "w łapie leży" rozumiesz?? znam ludzi co od pierwszych treningów dobrze strzelają ale sąi tacy co strzelają i strzelają i wychodzi to nieźle acz bez zachwytu...!!! kup łuk potem sam zobaczysz. Co do sklepów to ja polecam sklepluczniczyl i luksport ja tam kupuje i jeszcze się nie zawiodłem wręcz przeciwnie:)
co do kosztów to róznie się to kształtuje...sprawdź sam
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

ReAkToR

  • Gość
Odp: MOJ WŁASNY łuk...
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 03, 2008, 10:03:45 pm »
kumpel ma do sprzedania prawy łuk pse Nova strzelane na nim było 3 miesiące pod moim okiem więc łuk był traktowany jak niemowlę... za około 1100zł z celownikiem typu hunter 3 piny, kołczan dopinany na szybkozłączce i spust trubala, pipa na gumce, i jakieś strzały 2 albo 3 karbonki eastona.

kramer

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: MOJ WŁASNY łuk...
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 04, 2008, 08:44:32 am »
jak widac leworaczny jestem...:(

aa co do samego strzelania to co polecacie do tego co mam??
celowniki:

http://www.sklepluczniczy.pl/produkt/cartel-22350-championship-754.html

http://www.sklepluczniczy.pl/produkt/cartel-2230002000-752.html

podstawke: a i czy da sie taką wogule u mnie zamontowac??

http://www.sklepluczniczy.pl/produkt/cavalier-stinger-double-pro-1110.html

http://www.sklepluczniczy.pl/produkt/kk-hunter-1121.html

i spust wydaje mi sie ułattwiac powtazalne ustawienie strzał w jednym miejscu...:

http://www.sklepluczniczy.pl/produkt/tru-fire-patriot-884.html

http://www.sklepluczniczy.pl/produkt/t.r.u.-ball-stinger-191.html

tak w ogule to strzelając z starego mojego łuku mozna było zauwazyc ze strzała odsuwała sie og toru lotu w lewo po wystrzeleniu, w tym tez ale juz dłuzo mnije niz wczesniej, podstawka compound załatwi sprawe??
a i jak wyglada sprawa z pątelka???

paczek46

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Taki stary koń a łukami się bawi.
    • strona warmińskich łuczników i nie tylko..
Odp: MOJ WŁASNY łuk...
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 04, 2008, 10:09:42 am »
kolego po co te kombinacje i przeróbki.
Jak chcesz mieć wynalazek z bloczkami na końcach ramion to zajrzyj na allegro i kup za psie pieniądze jakiś używany stary (bardzo)bloczek z USA lub "nova".
Nie obraź się, ale na początek to co masz to Ci wystarczy do początkowych treningów.
PS. piwnica na strzelnicę będzie ok.
DZIDOWNICE:Bowtech Specjalist#60;29"
Bowtech CPX Insanity vel rzeźnik
Celownik ;jeden do lasu drugi FITA
Dzidy: ostre kawałki carbonu.

Odie

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 76
Odp: MOJ WŁASNY łuk...
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 06, 2008, 11:38:08 am »
Eee chlopie - daj sobie spokoj z takimi przerobkami :)
1. Raz (jak juz powiedziano) ten majdan raczej nie wytrzyma dolozenia ramion od bloczka.
2. Podstawka i celownik, ktore juz masz w zestawie spokojnie Ci wystarcza zeby nauczyc sie podstaw lucznictwa. Nie bardzo widze sens tych zmian, ktore proponujesz i wkladanie do luku klasycznego elementow z bloczkow na sile.
3. Jak chcesz strzelac z fajnego bloczka, to niestety musisz zaoszczedzic troche kasy...
1. 21'' "Warf" Black Jenings Lightning  / Samick Universal Glass - 32#@28
2. 23'' Hoyt Radian / Win & Win Winus - 34#@28
3. Dwa "Bisoki" - angielskie z malym refleksem - 34 & 41#@28
Strzaly: Easton Redline oraz swierkowe  :)

Odie

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 76
Odp: MOJ WŁASNY łuk...
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 06, 2008, 11:43:08 am »
Kwestia lotu strzaly: czy mozesz dokladniej opisac co rozumiesz przez "odsuwanie sie w lewo"?

Kwestie nieprawidlowego lotu strzaly maja najczesciej nastepujace przyczyny:
1. Sztywnosc strzaly jest nieodpowiednia do sily naciagu luku
2. Strzala za mocno siedzi na cieciwie
3. Zle jest wyregulowana podstawka, button, siodelko,
4. Problemy ze zwalnianiem cieciwy

Zalozenie czesci od bloczka raczej nie rozwiaze zadnego z powyzszych problemow...
1. 21'' "Warf" Black Jenings Lightning  / Samick Universal Glass - 32#@28
2. 23'' Hoyt Radian / Win & Win Winus - 34#@28
3. Dwa "Bisoki" - angielskie z malym refleksem - 34 & 41#@28
Strzaly: Easton Redline oraz swierkowe  :)