Autor Wątek: Strzały na hali vs podstawka  (Przeczytany 1386 razy)

rafcio

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 126
Strzały na hali vs podstawka
« dnia: Styczeń 06, 2015, 11:49:53 am »
Witam, w końcu dostałem grube strzałki na hale(Easton platinum Plus 2213, lotki 4'' klejone z offsetem), okleiłem ale powstał mały problem, a mianowicie strzałki co naciągniecie spadają z blaszki. Czym to może być spowodowane? Biore pod uwage swoje błędy i brak idealnej płynności przy naciąganiu ale strzelam z nich już tydzień i nie zdarzyło mi sie jeszcze aby nie spadła

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Strzały na hali vs podstawka
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2015, 12:06:52 pm »
Może to jest ta sama przyczyna, która i u mnie powodowała spadanie z podstawki. A mianowicie ściągnął Ci się prawdopodobnie d-loop i pętelka jest za ciasna. Podczas napinania naciska na nocka i powoduje,że strzała podnosi sie, podskakuje  i przy bardziej szarpniętym naciągnięciu spada z podstawki.
U mnie obsunał się zacisk saundersa i dopiero jak go wywaliłem,lekko zwęziłem odstęp między supełkami pętelki,ale tak aby był mały luz pomiedzy nimi a nockiem strzały- to problem ustał jak ręką odjął. Jak juz mi się pętelka troche wydrze,to ją zdejmę i zrobię z nitki okręconej wokół cięciwy takie dwa ograniczniki w kształcie małych baryłek,co by pętelka przy naciaganiu nie przesuwała się w kierunku nocka.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Strzały na hali vs podstawka
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2015, 12:51:24 pm »
Mi i tak spadnie gdzieś raz na 30 - 50 strzałów, na treningu to żaden problem ale na zawodach pod presją czasu to katastrofa. Bo takie mam ułożenie ręki że często strzała zsuwa się całkiem na bok co uniemożliwia jej poprawienie. Dlatego chyba wracam do podstawki opadającej.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2015, 01:02:47 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


rafcio

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 126
Odp: Strzały na hali vs podstawka
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 06, 2015, 01:20:01 pm »
No jest to uciążliwe i męczące.. Ręka trzymająca łuk dużo szybciej sie męczy no i pod siłą napiętego łuku już nie można tak idealnie ułożyć ręki na rączce... Co do loopa to może coś w tym być aczkolwiek wcześniej strzelałem z innych typów strzał i nie było problemów... Dziś zauważyłem też kolejny problem a mianowicie ustawienie nasadek. Wcześniej jakoś nie zwróciłem na to uwagi ale dziś miałem dużo czasu na myślenie i  przyglądaniu sie temu wszystkiemu. Mianowicie chodzi o to że offset z którym były klejone lotki jest na tyle duży że blaszka w którymś momęcie i tak styknie sie z podstawą lotki, wiec jak ustawić nasadki żeby to nie było szkodliwe?

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Strzały na hali vs podstawka
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 06, 2015, 01:41:19 pm »
Niekoniecznie musi się stykać z lotkami, blacha pracuje i ugina się podczas strzału. Jeśli skupienie jest ok i nie ma śladu po kontakcie na lotkach to się tym nie przejmuj. Ewentualnie można podszlifować blachę aby była węższa ;)
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


rafcio

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 126
Odp: Strzały na hali vs podstawka
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 06, 2015, 01:56:03 pm »
A ok, myślałem że może to mieć jakieś znaczenie ;)