Autor Wątek: button  (Przeczytany 2616 razy)

Michał Ciesielski

  • Gość
button
« dnia: Wrzesień 25, 2014, 09:40:23 pm »
Witam
    Mam jakiegoś pecha do sprzętu, klasycznie wzmaga się przed zawodami.
Kupiłem button CARTEL MIDAS PLUS oddałem może 200 strzałów i ułamała się końcówka która styka się ze strzałą
jest wykonana z jakiegoś czarnego tworzywa zapewne ABS albo podobnego i wkręcana w metalowy trzpień buttonu.
Pełen nadziei udałem się do domu bo w komplecie otrzymałem drugą całą z tworzywa i zonk , po zamianie ta tworzywowa wystaje niecały milimetr z gwintowanej obudowy nosz §%$#& mać, czy jest jeszcze jakiś szczęśliwy posiadacz tego buttona i spotkał się z czymś takim, bo to zakrawa na jakiś absurd. albo z innej beczki gdzie, albo od kogo, albo kto może wykonać dla mnie takie wkręcane końcówki wykonane z teflonu.

Szumak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Keep Calm and Kill Spider
    • UKS Morświn
Odp: button
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 25, 2014, 10:23:33 pm »
Jakie strzały? Nie masz przypadkiem nasadek szerszych niż promień (promień wchodzi w nasadkę)? Bo jeśli tak to masz niewłaściwie dobrany spin strzał i nasadka zahacza o button, inaczej nie jestem w stanie wyobrazić sobie wystąpienia takiego uszkodzenia.
W podobnej cenie kupisz button Shibuya DX - może i prostszy ale za to znacznie lepszej jakości i trwalszy.
Riser: Hoyt Formula Excel Pro 25"
Limbs: Hoyt Formula Carbon 720 68" 38#
Shibuya Button DX
Decut Nova Arrow Rest
Spigarelli Carbon 30 Sight with Shibuya Sight Pin Fiber Optic
Cartel Carbon Stabilizer
Easton Carbon One 730 28"

Michał Ciesielski

  • Gość
Odp: button
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 26, 2014, 12:13:44 am »
bloodline 480 grot 125 wedlog ontarget jestem w zielonym uszkodzenie na 50m
nasadki na rowno z promieniem taka sytuacja ktora totalnie mnie zniecheca do lucznictwa.
a czy dwie rozne dlugosci wkladow do buttona to nornalne ?

FiqsDMX

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: button
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 26, 2014, 01:57:39 am »
Mam ten button i miałem dwie takie same końcówki (jedna też mi się złamała , ale przyczyną była wystająca nasadka na bemanach , tak jak pisał Szumak) wymieniłem i z głowy , dziwne że dostałeś dwie różne końcówki.

Piotr D

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 179
Odp: button
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 26, 2014, 08:46:45 am »
Cartelowcy robią wiele rzeczy tak, jakby nigdy w ręku łuku nie mieli. Przykładem może być właśnie ich button, który kupiłem oczywiście ze sklepu internetowego. Plastikowa wymienna końcówka miała średnicę większą niż otwór w którym powinna chodzić tak więc button w momencie kiedy wsuwał się na 3-4 mm przestawał po prostu działać.  Kompletna pomyłka. Wywaliłem toto a na miejsce wkleiłem końcówkę odłamaną od grota Carbon One.

Michał Ciesielski

  • Gość
Odp: button
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 26, 2014, 10:36:04 am »
Do tej pory używałem całkowicie metalowego sztychu do buttona ale z nimi też jest problem a mianowicie taki że ta część schowana w buttonie ma kryzę żeby żeby nie wyleciał na zewnątrz, ale z czasem wyrobiła się i po każdym strzale musiałem sprawdzać czy się nie zaklinowała w środku i ją luzować wpychając do buttona, stąd moja przesiadka na lepszy model no ale chyba nie lepszy skoro nie wytrzymał kilu tygodni.

Solon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: button
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 06, 2014, 10:38:19 am »
Naprawdę warto odłożyć sobie troszkę więcej i kupić button shibuya, jest to naprawdę porządny button, który pracuje bardzo równo.
Kiedyś miałem Cartela, zmiana na Arizona Button Gold Series Micro była bardzo widoczna, mimo to nadal jest to gorszy button od shibuya, z tego co się orientuje ładnie pracują jeszcze buttony spigarelliego nie polecam natomiast SF.
W&W AXT, W&W Inno Power 70"/38#
Carbon Express Nano X-treme 600
Cięciwa BCY - 8190

Michał Ciesielski

  • Gość
Odp: button
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 06, 2014, 07:35:07 pm »
ah gdybym wiedzial wczesniej to dolozyl bym te 70zl i kupil inny. ponawiam pytanie czy ktos sie spotkal z koncowkami wkrecanymi w button cartela

Szumak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Keep Calm and Kill Spider
    • UKS Morświn
Odp: button
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 07, 2014, 07:39:00 am »
Nie sądzę byś znalazł. Zrób  tak jak radził Piotr albo wymień całość na coś lepszego.
Riser: Hoyt Formula Excel Pro 25"
Limbs: Hoyt Formula Carbon 720 68" 38#
Shibuya Button DX
Decut Nova Arrow Rest
Spigarelli Carbon 30 Sight with Shibuya Sight Pin Fiber Optic
Cartel Carbon Stabilizer
Easton Carbon One 730 28"