Autor Wątek: Hoyta Katera XL  (Przeczytany 7008 razy)

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Hoyta Katera XL
« dnia: Wrzesień 23, 2008, 09:06:26 pm »
bardzo proszę o opinie na temat tego łuku ponieważ w niedalekiej przyszłości mam zamiar go zakupić a nie znam nikogo kto z niego strzelal!
jakie ma plusy jakie minusy i jeszcze jedno... wiem że firma reflex produkuje łuki baaardzo podobne do hoyt i chciał bym wiedzieć czy ewentualnie ma ona w swojej ofercie jakiś że tak powiem "odpowiednik" tegoż łuku. Do tej pory strzelałem z pse  nova i nadeszła pora na zmianę łuku więc dla tego pytam o katerę. Cokolwiek wiecie, słyszeliście, czytaliście - piszcie!! za każdą odpowiedź z góry dziękuję!!
pozdrawiam
bartek
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Hoyta Katera XL
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 24, 2008, 11:58:21 am »
Skontaktuje się z piszącym często na forum Adamem (adamc1) on właśnie strzela z owego łuku.
Pełny przegląd Reflexa masz na stronie: http://www.reflexbow.com/

Jest teraz szansa kupić Reflexa w niższych cenach gdyż w 2009 Hoyt zamierza tańsze łuki sprzedawać już pod marką HOYT (np. Hoyt Super Hawk oraz Pro Hawk).

Hassassin

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 343
Odp: Hoyta Katera XL
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 24, 2008, 01:23:49 pm »
Według moich doświadczeń, najbliższym odpowiednikiem Katery XL jest model Reflex Ridgeline34. Co prawda Hoyt Katera Xl to model 36", a jego bliskie odpowiedniki Reflexa: Reidgeline34 (34") i Growler (32") są jak widać nieco mniejsze, to samym wyglądem niewiele je różni.

Różnice widać dopiero po porównaniu ich prędkości i siły naciągu. Tu w każdej kategorii przeważa Katera XL (nie jestem fanem Hoyta, więc to w miarę obiektywna opinia). Podsumujmy:

Prędkość wylotowa strzały:
Hoyt Katera XL - 320 fps
Reflex Ridgeline34 - 305 fps
Reflex Growler - 303 fps
a pamiętaj, że każdy element wygłuszający łuk dodatkowo zmniejszy tę prędkość. Jeśli więc planujesz zostać bowhunterem (cichy i szybki łuk) to stawiałbym na Katerę.

Siła naciągu:
Hoyt Katera XL - 40-80#
Reflex Ridgeline34 - 50-70#
Reflex Growler - 50-70#
jeśli więc strzelasz do zwierzyny i jest to Twój NIE PIERWSZY łuk, to znów przewaga jest po stronie Katery XL (możliwość regulacji i ostatecznie większa siła nominalna przy zmaksymalizowanych ustawieniach).

Cena łuku (zaczerpnięte z www.sklepluczniczy.pl - tylko oni mieli je na Polskę):
Hoyt Katera XL - 2.650 PLN
Reflex Ridgeline34 - 1.855 PLN
Reflex Growler - 1.480 PLN
jeśli to więc cena jest dla Ciebie wyznacznikiem, to widać różnice kolosalną.

Nie skupiałem się na pozostałych wartościach technicznych, tylko tych najważniejszych moim zdaniem. Jeśli te kilka funtów naciągu, stóp/sek prędkości czy wymiary łuku nie mają dla Ciebie większego znaczenia - wybierz Reflex'a.

Z punktu widzenia użytkownika polecam rozmowę z DDT - jest posiadaczem Growlera i na pewno udzieli Ci rzetelnych informacji. Ja pozostaję fanem Bowtech'a (za co dziękuję Dawidowi) i to jego będę polecał. Hoyt jest przereklamowany (dopłacasz minimum 500 PLN za logo na majdanie). Tak czy inaczej - uważam, że powyższe łuki to zacne modele i nie przeszedłbym obok żadnego obojętnie ;)
Łucznik wart jest tyle, co jego zapasowa cięciwa.

Bowtech Sentinel 60#
Barnett Ghost 410 185#

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Hoyta Katera XL
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 24, 2008, 08:05:56 pm »
hmm wybór więc ciężki albo raczej nie łatwy, chce kupić taki łuk by go już jakiś dłuższy czas nie zmieniać. Ciężko sprecyzować do czego konkretnie bede strzelał, raz do tarczy potem pewnie coś w stylu 3d.Mam już doświadczenie z łukiem lecz małe więc każda Wasza opinia jest dla mnei istotna, postawił bym na katerę tylko że cena...hmmm i tu warto się zastanowić.
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

Coyot22

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 65
Odp: Hoyta Katera XL
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 25, 2008, 07:07:13 am »
Wiatm.

Na twoim miejscu zastanowił bym się jeszcze nad jeszcze jednym modelem reflexa.
Mianowicie mam na myśli chargera.
Coprawda ma dosyc nisko cięciwę, lecz jak katera osiąga 320fps, posiada regulacje długości naciągu, i co najważniejsze kosztuje 1800pln(biorąc pod uwagę www.sklepłuczniczy.pl)

Pozdro

Michał

P.S. Nie jestem pewien, lecz jak byłem w łuksporcie, to chyba widziałem chargera za 1599pln... (albo cos koło tego)
Reflex Charger 70# @ 30"  284fps
Podstawka:Spot Hogg Whammy
Celownik:King Cobra 1 w 2x/mag
Stabilizator:Black sheep carbon
Spust: Tru fire Judge
Strzały: EASTON Lightspeed 392gr

Hassassin

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 343
Odp: Hoyta Katera XL
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 25, 2008, 08:36:48 am »
P.S. Nie jestem pewien, lecz jak byłem w łuksporcie, to chyba widziałem chargera za 1599pln... (albo cos koło tego)
To był raczej Growler, mieli dwie sztuki na wystawce jak byłem u nich ostatnim razem.
Łucznik wart jest tyle, co jego zapasowa cięciwa.

Bowtech Sentinel 60#
Barnett Ghost 410 185#

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Hoyta Katera XL
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 25, 2008, 08:39:40 am »
Tak czy owak Reflex ostatnio potaniał właśnie z powodu jego wyprzedaży i jest w dość atrakcyjnych cenach. Katera pewnie końcem tego roku też trochę potanieje bo wkrótce wejdą modele 2009. Oczywiście nie będą pewnie dostępne wszystkie wersje ale różnica w cenie jest czasami zauważalna.

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Hoyta Katera XL
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 25, 2008, 11:29:48 am »
jest jeszcze jedna sprawa ja potrzebuje łuk z regilowaną długościąnaciągu bo do niedawna strzelałem z  palców potem zacząłem używać spust ale zapinałem go na cięciwę a teraz zakładam pętelke wiec długość naciągu się troszkę zmieni a sam nie jestem pewien jaka długość jest dla mnie w 100% odpowiednia i tu znowu katera ma przewagę bo reflexy chyba mają bloczki nie  posiadające regulacji
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Hoyta Katera XL
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 25, 2008, 01:32:24 pm »
Reflex też jest regulowany,
Katera Xl w zależności czy jest na Z3 (nieregulowane) czy Cam &1/2+ (regulowane).

Coyot22

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 65
Odp: Hoyta Katera XL
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 25, 2008, 04:41:19 pm »
P.S. Nie jestem pewien, lecz jak byłem w łuksporcie, to chyba widziałem chargera za 1599pln... (albo cos koło tego)
To był raczej Growler, mieli dwie sztuki na wystawce jak byłem u nich ostatnim razem.

To nie był growler... mialem tego chargera w reku... sam nie mogłem uwierzyc w cene...(growlera mieli za 1499)

P.S. A moze to i bylo 1799? nie wiem dokladnie bo oszolomiony bylem jak go zobaczylem :-D
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2008, 07:29:38 pm wysłana przez Coyot22 »
Reflex Charger 70# @ 30"  284fps
Podstawka:Spot Hogg Whammy
Celownik:King Cobra 1 w 2x/mag
Stabilizator:Black sheep carbon
Spust: Tru fire Judge
Strzały: EASTON Lightspeed 392gr

adamc1

  • Gość
Odp: Hoyta Katera XL
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 14, 2008, 06:17:35 pm »
Katera XL jest bardzo dobrym łukiem niemniej dość wymagającym wszystko zależy od tego czego po łuku się spodziewasz.
Pozdrawiam