Autor Wątek: Żle dobrane strzały  (Przeczytany 11024 razy)

Piotr D

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 179
Odp: Żle dobrane strzały
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 26, 2014, 12:23:35 pm »
Strzałki doszły. Promień + pin alu+nasadka+lotki Arizony przyklejone+ grot łamany 100 ( pełna wymienność z ACE i C1 ) wychodzi za 20 PLN sztukę strzały . Wprawdzie 2 promienie lekko pęknięte na końcu na długości ok 1 cm ale i tak będą cięte. Długie na chyba ponad 33 cale. Opakowane i wykonane jak Carbon Express, trochę nie wierzę w napisy dotyczące tolerancji ( deklarują +/-0,02 graina wagę i 0,005" prostoliniowość ). Brzydki w kolorze kupy napis na strzałach.   Dzisiaj zobaczę jak latają nieprzycięte.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2014, 12:31:41 pm wysłana przez Piotr D »

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Żle dobrane strzały
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 26, 2014, 12:32:51 pm »
0.02 graina tolerancji masy to na pewno ściema, ale 0.005 prostoliniowości jest całkiem możliwe. Latają bez zastrzeżeń, zresztą pobiłem od razu nimi swoje wszystkie życiówki. Co ciekawe mają chyba coś w rodzaju spiralnej struktury bo w czasie wyciągania z maty strzała ma wyraźną tendencje do obracania się. Ja je brałem głównie z powodu pinów i jestem zachwycony bo tylko jedna umarła dotychczas na jakieś 8-10 bezpośrednich trafień w nasadkę (czyli komplet bez pinów poszedłby już w zasadzie do śmieci) Nadruki faktycznie kupa dla mnie mogłoby ich nie być i tak się ścierają. Do tego pilśnia lubi się tam przykleić.

Dobra ileż można - za tą cenę z pewnością lepszych strzał nie znajdziecie. :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2014, 12:41:00 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Piotr D

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 179
Odp: Żle dobrane strzały
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 26, 2014, 01:21:57 pm »
No własnie Carbon Expressy miały tę samą wadę bo napisy po wbiciu się głęboko przypominały potem filc z kawałkami pilśni. Zlikwidowałem rozpuszczalnikiem.

Piotr D

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 179
Odp: Żle dobrane strzały
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 26, 2014, 07:18:57 pm »
Noooo nie wytrzymałem. Bez obcinania wkleiłem groty. Wprawdzie łysa lądowała o 50 cm w prawo od grupy aleeee....Strzelałem z 30 m, 36 funtów barebow bez celownika i stabilizatorów,  tarcza 80 cm pełna. 300 strzał, pół na pół 10 z 9 , czasem jakaś 8. W serii 6x6 strzał to daje 330-340. Po czym...zamówiłem następny komplet do olimpijskiego. Mogę zaryzykować stwierdzenie, że tak dobrych strzał nie miałem nigdy w ręku. Pozdro

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Żle dobrane strzały
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 26, 2014, 08:56:40 pm »
Czyli potwierdzasz moje spostrzeżenia ;) Coś chyba sprzedaż Carbon Flashów spadnie. Mam nadzieję że w przyszłości będzie można kupić wszystko oddzielnie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2014, 08:59:03 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Piotr D

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 179
Odp: Żle dobrane strzały
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 26, 2014, 09:10:11 pm »
Ja juz kupiłem same promienie. Moze nie teraz, ale jak na wiosne nie trafie 300 z 90 m tymi strzałami to jestem kiep!