Autor Wątek: Robię w poniedziałek zakupy w usa, chętni?  (Przeczytany 6994 razy)

tornister

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 79
Robię w poniedziałek zakupy w usa, chętni?
« dnia: Sierpień 08, 2014, 07:47:23 pm »
 Tylko z tego sklepu http://www.bowhunterssupplystore.com/hunting-packs-626-ctg.htm

Przesyłka idzie na firmę transportową w usa a tam rozdzielona na mniejsze paczki aby uniknąć cła jedynie koszt wysyłki wchodzi w grę, towar dla siebie wysyłam drogą lotniczą 45$ do 15kg, moja paczka będzie nie większa jak 7kg więc mogę przy okazji komuś coś zakupić w sensownych gabarytach.

Kaska za towar na konto (nie wykładam swojej) myślę że uczciwie będzie 30$ za fatygę/przesyłkę do kraju.

Jak jest ktoś chętny proszę poszukać na stronce co się chce i wysłać link na maila, a w sprawie rozliczenia dzwonić na 601 223 665

Pozdrawiam


Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Robię w poniedziałek zakupy w usa, chętni?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 08, 2014, 08:16:46 pm »
 8) hehe umarłem jak to czytam xD

pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: Robię w poniedziałek zakupy w usa, chętni?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 08, 2014, 08:41:11 pm »
Szukałem PSE Stingera 3G, ale nie wiedzę, a te to wyjdzie raczej w porównywalnej cenie (doliczając koszty "przesyłki") jak w PL. No może ze 200 pl taniej.
Czy ja jakoś trefnie liczę i przeliczam.

Dla porównania Bear Attitude w PL w wawie 1700 w USA 399,99 * ~3,15= 1250 + 200?? za przesył = ~ 1450 pln Dobrze liczę czy coś przekręciłem.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2014, 08:45:49 pm wysłana przez Axit »
Samick Polaris 70" 36#

tornister

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 79
Odp: Robię w poniedziałek zakupy w usa, chętni?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 08, 2014, 08:45:58 pm »
8) hehe umarłem jak to czytam xD

pzdr. Łukasz

Myślę że możesz sobie darować te swoje teksty na poziomie gimbusa "umarłem jak to czytam"

Jak byś umarł to byś nie produkował pod moim postem!

I  daruj sobie dalsze teksty o tym że "chcę kogoś naciągnąć"

Oraz uszanuj to tak jak chciałbyś aby inni szanowali ciebie i nie hejtuj mi tu, jak ktoś chce to sobie tak kupi - nikogo nie namawiam...



Pozdrawiam






tornister

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 79
Odp: Robię w poniedziałek zakupy w usa, chętni?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 08, 2014, 08:51:23 pm »
Szukałem PSE Stingera 3G, ale nie wiedzę, a te to wyjdzie raczej w porównywalnej cenie (doliczając koszty "przesyłki") jak w PL. No może ze 200 pl taniej.
Czy ja jakoś trefnie liczę i przeliczam.

Dla porównania Bear Attitude w PL w wawie 1700 w USA 399,99 * ~3,15= 1250 + 200?? za przesył = ~ 1450 pln Dobrze liczę czy coś przekręciłem.

Ja kupuję tylko drobnicę bo to jest najtańsze w usa, w Polsce masz przebitki do 300%
Łuki niekoniecznie się opłaca, teraz kupiłem do bowfishingu mathews craze u robina za 1020zł wysyłka gratis, więc szkoda zachodu aby takie coś z usa brać.

Natomiast osprzęt kupuję już w us, bo tutaj za to co chcę zaplaciłbym 1500zł w us 700zł więc drobnica jest ok.

Pozdrawiam

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Robię w poniedziałek zakupy w usa, chętni?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 08, 2014, 08:55:03 pm »
hehe nie no chodzi mi o to, że od ja od ponad roku robię to co ty proponujesz, osobom na tym forum, i innym których znam z zawodów, z FB itp, nie tylko z jednego sklepu który podałeś, ale z największych sklepów w usa, z ebaya, i z największego forum z usa, kompletnie ZA FREE, w ramach pomocy kolegom i koleżanką o wspólnych zainteresowaniach nie mając z tego nawet 1zł, dlatego umarłem jak to czytam, nie jest to "HEJT" tylko zdziwienie mnie bierze, żeby brać kasę za pomoc ludziom o wspólnym jeszcze tak niszowym hobby ;), ja to robię i ciesze się, że ta pasja się rozwija i łuczników i sprzętu przybywa, zwłaszcza, że tak czy siak robisz sobie paczkę to mogłeś napisać, że jak ktoś coś chce to można zrobić wspólną pakę i podzielić się np wysyłką ze sklepu po usa jak i z usa do pl, korzyść dla obu stron ;)

ps. Jak ja bym brał 100zł za każdą taką przysługę to bym już lekko na dobry łuk uzbierał ;)

pzdr. Łukasz
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2014, 09:02:15 pm wysłana przez Łukasz »
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

tornister

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 79
Odp: Robię w poniedziałek zakupy w usa, chętni?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 08, 2014, 09:56:07 pm »
hehe nie no chodzi mi o to, że od ja od ponad roku robię to co ty proponujesz, osobom na tym forum, i innym których znam z zawodów, z FB itp, nie tylko z jednego sklepu który podałeś, ale z największych sklepów w usa, z ebaya, i z największego forum z usa, kompletnie ZA FREE, w ramach pomocy kolegom i koleżanką o wspólnych zainteresowaniach nie mając z tego nawet 1zł, dlatego umarłem jak to czytam, nie jest to "HEJT" tylko zdziwienie mnie bierze, żeby brać kasę za pomoc ludziom o wspólnym jeszcze tak niszowym hobby ;), ja to robię i ciesze się, że ta pasja się rozwija i łuczników i sprzętu przybywa, zwłaszcza, że tak czy siak robisz sobie paczkę to mogłeś napisać, że jak ktoś coś chce to można zrobić wspólną pakę i podzielić się np wysyłką ze sklepu po usa jak i z usa do pl, korzyść dla obu stron ;)

ps. Jak ja bym brał 100zł za każdą taką przysługę to bym już lekko na dobry łuk uzbierał ;)

pzdr. Łukasz

Mogę tobie na powyższe zacytować:

2 [Vt-3,33][JK] Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę, powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę.

3 [Vt-3,33] Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, 

4 [Vt-3,33] aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.

Bardzo się cieszę że dbasz o użytkowników tego forum i nie tylko, lecz ja nie mam ani ochoty ani dobrej woli na dopychanie osprzętu do swojej paczki i nadpłaty za dodatkowe gabaryty i wagę.

Poza tym nie widzę absolutnie problemu w tym aby otrzymać za tego typu pomoc jakieś drobne które wliczę w całą operację, a nie jak to zdefiniowałeś "poskładać łuk"

Poza tym zwyczajnie klarownie napisałem jak sprawa wygląda, ktoś kupuje sprzęt płaci sobie za szybką paczkę samolotem i to o 15$ mniej gdyby to robił sam, i nabywa sprzęty taniej.

Skoro jesteś taki kochany to po co trąbisz o tym na lewo i prawo, zostaw to w umysłach ludzi którym pomogłeś w wyżej opisany sposób.

Podnieca cię gdy sobie o tym tak tu rozprawiasz czy co?

Natomiast nie, coś co masz zakorzenione głęboko w sercu co nie pozwala tobie na to aby olać pisanie do mnie, mimo że poprosiłem ciebie o to, ty dalej nikczemnie wbijasz będąć ślepcem i nie dostrzegasz faktu że TRĄBISZ PRZED SOBĄ...

A myślę że w obliczu biedy i zagłady zapomnisz szybko o "kolegach" i te twoje nadmuchane cechy które tu forsujesz zbledną w jeden dzień...

 Sądzę że to jakie masz wielkie serduszko i dbasz o każdego sympatyka łucznictwa jest nie do ogarnięcia! Dla złych nikczemnych i chciwych na cudze pieniądze naciągaczy jak ja którzy węszą aby sobie poskładać łuk za czudze ciężko zarobione pieniądze... 

Tak odbieram twoją epopeję którą wystrugałeś.

I jeżeli chcesz dalej opisywać detale twojego "obycia" po największych serwisach w UNITED STATES OF AMERICA jako czymś nobliwym i godnym chwały pod dyskusją którą tutaj w swej "skromności" zaczynasz, to błagam oszczędź...  Bo znam te twoje wspaniałe cechy z innych wątków tego forum, i nie chcę raczyć moich oczu tym MIODEM...

Pozdrawiam




kwapeusz

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: Robię w poniedziałek zakupy w usa, chętni?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 08, 2014, 09:57:45 pm »
Celownik viper predator microtune mnie interesuje i ciekaw jestem ile by mnie to wyszlo.
HOYT CRX 35 80# 29"
VIPER PREDATOR MICROTUNE
RIPCORD CODE RED
FUSE AXIUM PRO 6#
JIM FLETCHER CALIPER .44

BALROG

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 533
Odp: Robię w poniedziałek zakupy w usa, chętni?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 08, 2014, 10:13:18 pm »
Już nieraz tłumaczyłem Łukaszowi co to "wolny rynek" ale do niego nie dociera
Celownik viper predator microtune mnie interesuje i ciekaw jestem ile by mnie to wyszlo.

Pół roku temu kupiłem na jebaju funkiel nówkę i z wysyłką  zapłaciłem 300 zł
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2014, 10:16:16 pm wysłana przez BALROG »

kwapeusz

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: Robię w poniedziałek zakupy w usa, chętni?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 08, 2014, 10:22:47 pm »
U nas 2x tyle niestety.
HOYT CRX 35 80# 29"
VIPER PREDATOR MICROTUNE
RIPCORD CODE RED
FUSE AXIUM PRO 6#
JIM FLETCHER CALIPER .44

BALROG

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 533
Odp: Robię w poniedziałek zakupy w usa, chętni?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 08, 2014, 10:29:47 pm »
U nas 2x tyle niestety.


Wiem, a to fajny celownik
Sobie kupiłem w Polsce jeszcze jak był po ponad 700 zł
a drugi chwile później za 300 zł z wszystkimi opłatami  dziewczynie na urodziny.

tornister

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 79
Odp: Robię w poniedziałek zakupy w usa, chętni?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 08, 2014, 10:31:16 pm »
Ale który model ? Bo widzę na eb tylko od 100 - 190

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Robię w poniedziałek zakupy w usa, chętni?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 08, 2014, 10:33:21 pm »
hehe nie no chodzi mi o to, że od ja od ponad roku robię to co ty proponujesz, osobom na tym forum, i innym których znam z zawodów, z FB itp, nie tylko z jednego sklepu który podałeś, ale z największych sklepów w usa, z ebaya, i z największego forum z usa, kompletnie ZA FREE, w ramach pomocy kolegom i koleżanką o wspólnych zainteresowaniach nie mając z tego nawet 1zł, dlatego umarłem jak to czytam, nie jest to "HEJT" tylko zdziwienie mnie bierze, żeby brać kasę za pomoc ludziom o wspólnym jeszcze tak niszowym hobby ;), ja to robię i ciesze się, że ta pasja się rozwija i łuczników i sprzętu przybywa, zwłaszcza, że tak czy siak robisz sobie paczkę to mogłeś napisać, że jak ktoś coś chce to można zrobić wspólną pakę i podzielić się np wysyłką ze sklepu po usa jak i z usa do pl, korzyść dla obu stron ;)

ps. Jak ja bym brał 100zł za każdą taką przysługę to bym już lekko na dobry łuk uzbierał ;)

pzdr. Łukasz

Mogę tobie na powyższe zacytować:

2 [Vt-3,33][JK] Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę, powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę.

3 [Vt-3,33] Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, 

4 [Vt-3,33] aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.

Bardzo się cieszę że dbasz o użytkowników tego forum i nie tylko, lecz ja nie mam ani ochoty ani dobrej woli na dopychanie osprzętu do swojej paczki i nadpłaty za dodatkowe gabaryty i wagę.

Poza tym nie widzę absolutnie problemu w tym aby otrzymać za tego typu pomoc jakieś drobne które wliczę w całą operację, a nie jak to zdefiniowałeś "poskładać łuk"

Poza tym zwyczajnie klarownie napisałem jak sprawa wygląda, ktoś kupuje sprzęt płaci sobie za szybką paczkę samolotem i to o 15$ mniej gdyby to robił sam, i nabywa sprzęty taniej.

Skoro jesteś taki kochany to po co trąbisz o tym na lewo i prawo, zostaw to w umysłach ludzi którym pomogłeś w wyżej opisany sposób.

Podnieca cię gdy sobie o tym tak tu rozprawiasz czy co?

Natomiast nie, coś co masz zakorzenione głęboko w sercu co nie pozwala tobie na to aby olać pisanie do mnie, mimo że poprosiłem ciebie o to, ty dalej nikczemnie wbijasz będąć ślepcem i nie dostrzegasz faktu że TRĄBISZ PRZED SOBĄ...

A myślę że w obliczu biedy i zagłady zapomnisz szybko o "kolegach" i te twoje nadmuchane cechy które tu forsujesz zbledną w jeden dzień...

 Sądzę że to jakie masz wielkie serduszko i dbasz o każdego sympatyka łucznictwa jest nie do ogarnięcia! Dla złych nikczemnych i chciwych na cudze pieniądze naciągaczy jak ja którzy węszą aby sobie poskładać łuk za czudze ciężko zarobione pieniądze... 

Tak odbieram twoją epopeję którą wystrugałeś.

I jeżeli chcesz dalej opisywać detale twojego "obycia" po największych serwisach w UNITED STATES OF AMERICA jako czymś nobliwym i godnym chwały pod dyskusją którą tutaj w swej "skromności" zaczynasz, to błagam oszczędź...  Bo znam te twoje wspaniałe cechy z innych wątków tego forum, i nie chcę raczyć moich oczu tym MIODEM...

Pozdrawiam

Chyba się nie rozumiemy :)

Ja o tym nigdy nie trąbiłem, po prostu zacząłem to robić DLA siebie i dla 1-2 osób które poznałem na początku zabawy, na zasadzie wspólnych paczek, z czasem pocztą pantoflowa zaczęli zgłaszać się ludzie czy nie robię czasem paczki, albo czy nie pomogę komuś tego ogarnąć, czy dorzucić ich rzeczy do zamówienia, nigdzie się z tym nie ogłaszałem nie namawiałem, nie szukałem poklasku, anie podzięki tak po prostu do mnie przyszło.
 Więc DARUJ sobie swoje biblijne cytaty bo twoje postrzeganie świata bez sprawdzenia faktów jest błędne...

I wybacz twoja przesyłka o 15$ TANIEJ zlituj się xD za 40-50$ CAŁY łuk się wysyła, natomiast drobnice za 12-15- MOŻE 20$. nikt tutaj nie zamówi sobie 20kg sprzętu, a biorąc jakieś spusty celowniki lipka itp to paki idą po naście dolców ;).

Pisanie po części do ciebie, raczej z olaniem ciebie, a pisałem do potencjalnych łuczników, już wyśmiała twoją "fatygę" kupa ludzi do mnie na FB, że życzysz sobie stówkę za fatygę...., żadna dla nikogo fatyga i promocja.  Już nawet na PW dostałem wiadomość czy nie pomogę komuś czegoś kupić.

I mówisz, że NIE CHCESZ sobie do paki dodawać wagi itp, otóż tak czy siak dzieląc tą paczkę na pół nawet większą i trochę droższa miał byś taniej, a za te 30$ fatygi po prostu powysyłał byś wszystko swoje łącznie z tymi rzeczami + skroił jeszcze za wysyłki ;) JA TAK WIDZĘ twoją dobroć i fatygę ;)



Balrog tobie 30-40 chłopa tłumaczyło 20 wątków Życia, i skoro WIESZ co to wolny rynek to w WOLNYM rynku można robić co się chce, więc można też podawać konkurencyjne oferty bo NA TYM polega wolny rynek, zwłaszcza, że jesteśmy na wolnym forum......  nawet tego młocie nie wiesz, i nie rozumiesz więc nie wyjeżdżaj, że ty komuś coś tłumaczyłeś jak sam nie wiesz CO TO JEST....

pzdr. Łukasz 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2014, 10:41:15 pm wysłana przez Łukasz »
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

kwapeusz

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: Robię w poniedziałek zakupy w usa, chętni?
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 08, 2014, 10:34:20 pm »
Tez patrze po ebayu i wcale to taniej nie wyjdzie chyba.
HOYT CRX 35 80# 29"
VIPER PREDATOR MICROTUNE
RIPCORD CODE RED
FUSE AXIUM PRO 6#
JIM FLETCHER CALIPER .44

tornister

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 79
Odp: Robię w poniedziałek zakupy w usa, chętni?
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 08, 2014, 10:45:30 pm »
"Więc DARUJ sobie swoje biblijne cytaty bo twoje postrzeganie świata bez sprawdzenia faktów jest błędne... "

Więc nie bądź gołosłowny i wyprowadź mnie z owego błędu?

Pozdrawiam