Autor Wątek: Co myślicie o tym łuku  (Przeczytany 48476 razy)

Pawian

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Co myślicie o tym łuku
« Odpowiedź #75 dnia: Czerwiec 04, 2014, 10:23:26 pm »
a kto by nie chciał dobrego łuku za friko???  :-\

noctilus

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Co myślicie o tym łuku
« Odpowiedź #76 dnia: Czerwiec 04, 2014, 11:21:21 pm »
Miałem nadzieję, że to właśnie zdanie nie padnie...
Using Tapatalk

Sławomir Cichacz

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 124
Odp: Co myślicie o tym łuku
« Odpowiedź #77 dnia: Czerwiec 05, 2014, 01:10:20 am »
hehe dobre takich rzeczy to nawet w erze nie ma :)
BEAR ATTITUDE 60#
podstawka - TROPHY RIDGE WHISKER BISCUIT
celownik - TROPHY RIDGE PUNISHER
stabilizator - TROPHY RIDGE
spust - T.R.U. BALL STINGER
strzały - Easton Camo Hunter 2219, Easton Realtree HD 2216

sx_

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 62
Odp: Co myślicie o tym łuku
« Odpowiedź #78 dnia: Czerwiec 05, 2014, 08:05:06 am »
Nawet wyskrobanie patyka i przywiązanie sznurka potrwa z godzinę (znalezienie, etc.). Nie wiem ile zarabia prawnik ale średnia krajowa wynosi 2865 zł/netto. Daje to 17 zł/netto na godzinę (przy 168h / miesiąc). Na starcie wynosi 17 zł. Więc nie bardzo rozumiem cel dyskusji.
Wracając do tematu. Gibała się ta Diana bo pewnie majdan był za mocno gnieciony ;-) Jaki łuk to by nie był to przy ściskaniu majdanu będzie szarpał a strzały będą myszkować i latać za każdym razem gdzie indziej. Prawidłowego trzymania trzeba się nauczyć i taka nauka nie trwa jedno popołudnie.
Tematów o łuku na początek było bardzo dużo. Do nauki ja mogę zaproponować Polarisa z naciągiem powiedzmy 25 - 30#. Po zapoznaniu się z podstawowymi zasadami (kilkanaście/kilkadziesiąt treningów po 2h) i wyrobieniu pewnych nawyków można dokupić względnie tanio mocniejsze ramiona. Między naciągiem 26# a 38# jest przepaść. Więc proponuję uważać. Kończy się na naciągu z tego co piszą 42#. I to w moim przekonaniu jest wystarczające. Jak za mało to trzeba będzie go sprzedać (z czym nie powinno być problemu) i kupić coś co można rozbudować do większych naciągów.
Ragim Impala 62" 45#
15x PowerFlight .500 + grot 125 + lotki plastik 2,6"

Pawian

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Co myślicie o tym łuku
« Odpowiedź #79 dnia: Czerwiec 05, 2014, 09:21:26 am »
lotki plastykowe były i ocierały

Gr2esiek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Co myślicie o tym łuku
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwiec 05, 2014, 09:50:54 am »
Panowie, ale Pawian po swojemu zada jeszcze 100 pytań do w kółko wałkowanego tematu od 6 stron :-D Widać nie chce mu się czytać, a jak już ogarnie literki - to zrozumieć :-D
W przekonaniu Pawiana powinno się udać kupić łuk 20-45# w komplecie ze strzałami za mniej niż 600 zł żeby starczyło na wieczność. Być może jest takie rozwiązanie, ale widać niszowe o którym nie wiemy. Może łuk Apacz od p. Bisoka uda się kupić z 3 kompletami ramion i garścią strzał (właściwie z 3 garściami strzał) za 600 zł ale ponieważ nikt tutaj o takim rozwiązaniu nie słyszał, to śmiem wątpić. Tak się nie da ani w klasykach ani w tradycyjnych. Jedyna możliwość to dopisać "1" na początek kwoty i poszukać jakiegoś bloczkowego Beara albo Hoyta. Wszyscy to wiemy, ale Pawian uważa, że jest inaczej. Nie potrafi tez zrozumieć, że lepiej kupić na początek słabszy łuk i nauczyć się strzelać, niż kupić za mocny zniechęcić się i rzucić w kąt. Kiedy jak określił mięśnie ma jak u 15 latka, więc za silny to nie jest. I tak od 6 stron... Nabrałem więc przekonania, że albo klepie byle klepać, nie czytając co napisane, trollololo, albo rzeczywiście 15 latek ma mięśnie jak 15 latek. Nie sądzicie, że podstawą prawniczej edukacji jest czytanie ze zrozumieniem? ;-)

Kolego Pawian. Jedynym rozwiązaniem dla Ciebie jest to co zostało już po wielokroć napisane. Kup Polarisa - im słabszego tym lepiej - zacznij od 20-25#. Zakładając że jesteś 15 letnim prawnikiem, to siły za wiele nie masz, ale z 20# łukiem powinieneś dać radę. Mój 12 letni syn strzela z 16#, ale 18# jest dla niego za mocna. A to przecież tylko 2#. Naucz się strzelać z 20#. Jak będziesz osiągał dobre skupienie strzał na różnych dystansach i będziesz to ogarniał, to dopiero wtedy pomyśl nad zmianą ramion. Ramiona do Samicka są stopniowane o ile pamiętam co 2# więc masz sprzęt do strzelania na lata. Ale najmądrzejsze co możesz zrobić, przy Twoich rosnących z każdą chwilą wątpliwościach i aspiracjach, to wybrać się do najbliższego stacjonarnego sklepu łuczniczego, a najlepiej klubu łuczniczego i dobrać sobie sprzęt na miejscu. Nie kupuj przez internet, bo najwyraźniej ignorujesz wszelkie odpowiedzi i podpowiedzi. Pojedź do sklepu, choćbyś miał jechać i 200 km. Jeśli Ci zależy - dasz radę. Weźmiesz łuczysko w rękę, pomacasz, dobiorą Ci strzały i pokażą co i jak na początek. I przyzwyczaj się do myśli, że łuk kosztuje +/- 280 zł strzały +/- 150 zł reszta gadżetów na początek to też wydatek rzędu 100-150 zł więc plus minus zamkniesz się w kwocie 600 zł. A potem ramiona do Polarisa będą kosztowały +/- 250 zł za komplet. To jedyne rozwiązanie które zapewni Ci pełnię łuczniczego szczęścia. Inne rozwiązania sam wykluczyłeś określając górną granicę wydatków.
Samic CA60
Easton XX75

bodzio-Bogdan Guminski

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 263
    • www.slowianscylucznicy.fora.pl
Odp: Co myślicie o tym łuku
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwiec 05, 2014, 10:04:37 am »
Pan prawnik to samo wyczynial na Forum Arcus pisząc to samo w kolko , tam sie to ludzią szybko znudzilo odpisywanie a teraz sie dostal tu na forum i odnowa to samo .

Pytanie albo chcesz kupic luk to kup i nie zawracaj ludzią gitary ,zadajesz pytania jak dzieciak z pierwszej klasy
Samick Vision +Ramiona Fiber 38#, Basic 32#
Turek Styrczula 35#
Samick Sage 35#


Strzaly Cedrowe
Strzaly carbonowe Stepic 500
Strzaly carbonowe Beman Flasch 630
Strzaly carbonowe Black Max Elite 500

sx_

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 62
Odp: Co myślicie o tym łuku
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwiec 05, 2014, 10:16:04 am »
Nie ma znaczenia jakie są to lotki i czy promień jest drewniany, węglowy czy z włókna szklanego. Chodzi o:
1. Dobranie sztywności strzału do siły naciągu łuku (proponuję kontakt z profesjonalnym sklepem łuczniczym - najlepiej osobisty a nie telefoniczny). Strzała o niedobranym spinie w skrajnych przypadkach potrafi z odległości 20 m minąć cel o 2 m. Jak będzie miała źle dobrany spin to może być też problem z waleniem lotkami o majdan. Poszukaj na stronie z filmikami pod hasłem: paradoks łucznika. Jak obejrzysz zwolnione filmiki to może załapiesz jak pracuje strzała po wystrzeleniu.
2. Czyste wyjście strzały. Nawet dobrze dobrana strzała sama nie wystrzeli się z łuku. Puszczenie cięciwy, trzymanie majdanu, postawa itp. mają istotne znaczenie. To co Ci mogę doradzić, Panie Pawianie, to, że najpierw się czyta, a potem próbuje to wykorzystać w praktyce. To najkrótsza droga i najlepsza. Można odwrotnie ale szybciej się zniechęcisz niż osiągniesz sukces. Poza tym nie przeciera się przetartych szlaków.

Zgadzam się również z wypowiedzią Gr2eśka (poza tym, że ramiona do Polarisa to koszt do 150 zł). Wydatki na poziomie 600zł - najmarniej przy tanim łuku jak Polaris.

Jak już Panie Pawianie zaczniesz strzelać to dam Ci kolejną radę, a czy się zastosujesz czy nie to Twoja sprawa. Otóż, jak już zaczniesz strzelać to zalecam wykazanie się odrobiną pokory i zaczęcie od odległości ok. 5 m. Potem można coraz dalej. Chodzi mi tu zarówno o względy bezpieczeństwa jak również o to, że strzałę ciężko znaleźć (naprawdę ciężko i to mimo jaskrawych kolorów) bo w całości potrafi się poziomo wszyć pod trawę lub w piach.
Ragim Impala 62" 45#
15x PowerFlight .500 + grot 125 + lotki plastik 2,6"

BARUL

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 100
Odp: Co myślicie o tym łuku
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwiec 05, 2014, 10:19:50 am »
Tak i mnie się wydaje - po moim tłumaczeniu pytaniem o ,,łuk i strzały wojenne" prawie mnie zabił. I na koniec : Pawian dawniej łucznicy trenowali od dzieciaka - poczytaj trochę o historii łucznictwa , rozwoju łuków i ich rodzajach !!!
longbow 70#
krym 48#
PSE xforce 70#

Sławomir Cichacz

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 124
Odp: Co myślicie o tym łuku
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwiec 05, 2014, 10:34:37 am »
o ile potrafi czytać bo jakoś nic na to nie wskazuje:)
BEAR ATTITUDE 60#
podstawka - TROPHY RIDGE WHISKER BISCUIT
celownik - TROPHY RIDGE PUNISHER
stabilizator - TROPHY RIDGE
spust - T.R.U. BALL STINGER
strzały - Easton Camo Hunter 2219, Easton Realtree HD 2216

Gr2esiek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Co myślicie o tym łuku
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwiec 05, 2014, 10:40:05 am »
Czytać to jedno - rozumieć, to drugie ;)
Samic CA60
Easton XX75

Sławomir Cichacz

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 124
Odp: Co myślicie o tym łuku
« Odpowiedź #86 dnia: Czerwiec 05, 2014, 11:11:09 am »
może dla mnie to jedno:)
BEAR ATTITUDE 60#
podstawka - TROPHY RIDGE WHISKER BISCUIT
celownik - TROPHY RIDGE PUNISHER
stabilizator - TROPHY RIDGE
spust - T.R.U. BALL STINGER
strzały - Easton Camo Hunter 2219, Easton Realtree HD 2216

Pawian

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Co myślicie o tym łuku
« Odpowiedź #87 dnia: Czerwiec 05, 2014, 11:19:38 am »
co wy tacy niemili?

Sławomir Cichacz

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 124
Odp: Co myślicie o tym łuku
« Odpowiedź #88 dnia: Czerwiec 05, 2014, 11:32:40 am »
cierpliwość nam się skończyła;)
BEAR ATTITUDE 60#
podstawka - TROPHY RIDGE WHISKER BISCUIT
celownik - TROPHY RIDGE PUNISHER
stabilizator - TROPHY RIDGE
spust - T.R.U. BALL STINGER
strzały - Easton Camo Hunter 2219, Easton Realtree HD 2216

Pawian

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Co myślicie o tym łuku
« Odpowiedź #89 dnia: Czerwiec 05, 2014, 12:14:42 pm »
wam to dobrze a ja mam 500 km do łuczniczego