Autor Wątek: Cięciwa - Samick Polaris  (Przeczytany 16547 razy)

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: Cięciwa - Samick Polaris
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 23, 2014, 03:04:44 am »
Wiem, że nie każdy ma dostęp do klubów i trenerów, dlatego staram się pomóc na podstawie tego czego w klubie się nauczyłem.

Moim skromnym zdaniem to nie miejsce do nazywania ludzi niemotami, nikt się łucznikiem nie urodził i każdy się uczył od podstaw (czy byliśmy niemotami jak z braku wiedzy coś zrobiliśmy źle?).

Button jak najbardziej Ci się przyda, jak korzystasz z clikera to postawkę proponuję magnetyczną, jeśli chodzi o ustawianie buttonu i siodełka to radziłbym trenować na początek, ktoś już to z resztą napisał wcześniej. Ustawiaj sprzęt jak już na 30m będziesz miał ładne skupienia.
Jeszcze jedna ważna rzecz nie strzelaj wszystkich strzał w to samo miejsce na krótkich odległościach, szkoda nasadek i strzał :)
Wysłane z mojego iPod touch przez Tapatalk

Chyba szybciej zaopatrzę się w Button-a niż w clikera. Co do podstawki możesz zapodać jakiś konkret powiedzmy z centrum łuczniczego. Button ten z tych tanich da radę? Czy od razu wypasa  ;D
Samick Polaris 70" 36#

TTT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 198
Cięciwa - Samick Polaris
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 23, 2014, 07:51:03 am »
Button proponuję ten
http://luksport.pl/index.php/luczniczy-sklep-internetowy?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=166&category_id=42
Na początek nie ma co szaleć z najlepszym bo po co? :) a ten jest na prawdę przyzwoity no ewentualnie trochę droższy
http://luksport.pl/index.php/luczniczy-sklep-internetowy?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=171&category_id=42

Podstawka, jak bez buttonu to wystarczy z powodzeniem taka
http://luksport.pl/index.php/luczniczy-sklep-internetowy?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=785&category_id=71
Korzystałem dawniej przez kilka lat i polecam, koszt 7zł jest jeszcze tańszy zamiennik Cartela za 1zł, na stronie łuksportu jest napisane, że działa podobnie jak oryginał, ale nie korzystałem więc nie wiem. Z resztą na początek nie ma to aż takiego znaczenia.

Jeśli masz dobrze dopasowaną długość strzał to proponuję zakup clickera to koszt niewielki do tego uchylna podstawka magnetyczna razem przy rozsądnym wyborze zamkniesz się w 50zł (w razie czego pisz na priv, pomogę), a pomoże to w oddawaniu bardziej powtarzalnych strzałów.

BTW wiesz, że jak masz źle dobrany parametr strzał to buttonu nie ustawisz dobrze?


Wysłane z mojego iPod touch przez Tapatalk
"Nienawidziłem każdej minuty treningu, ale powtarzałem sobie - nie poddawaj się, przecierp teraz i żyj resztę życia jako mistrz"
Muhammad Ali

Dopóki myślisz, że możesz przegrać, przegrasz na pewno.
<---------------<<<

Piotr D

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 179
Odp: Cięciwa - Samick Polaris
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 23, 2014, 11:31:10 am »
Niemota to mało powiedziane! Rozumiem można mieć trudności z naklejeniem ale usunąć lotki to hmmm. Wstrzymam się dalej od komentowania.

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: Cięciwa - Samick Polaris
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 23, 2014, 11:51:30 am »
Button proponuję ten
http://luksport.pl/index.php/luczniczy-sklep-internetowy?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=166&category_id=42
Na początek nie ma co szaleć z najlepszym bo po co? :) a ten jest na prawdę przyzwoity no ewentualnie trochę droższy
http://luksport.pl/index.php/luczniczy-sklep-internetowy?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=171&category_id=42

Podstawka, jak bez buttonu to wystarczy z powodzeniem taka
http://luksport.pl/index.php/luczniczy-sklep-internetowy?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=785&category_id=71
Korzystałem dawniej przez kilka lat i polecam, koszt 7zł jest jeszcze tańszy zamiennik Cartela za 1zł, na stronie łuksportu jest napisane, że działa podobnie jak oryginał, ale nie korzystałem więc nie wiem. Z resztą na początek nie ma to aż takiego znaczenia.

Jeśli masz dobrze dopasowaną długość strzał to proponuję zakup clickera to koszt niewielki do tego uchylna podstawka magnetyczna razem przy rozsądnym wyborze zamkniesz się w 50zł (w razie czego pisz na priv, pomogę), a pomoże to w oddawaniu bardziej powtarzalnych strzałów.
BTW wiesz, że jak masz źle dobrany parametr strzał to buttonu nie ustawisz dobrze?
Wysłane z mojego iPod touch przez Tapatalk

Podstawkę mam taką :


Buttona kupię za niedługo, a co do strzał to mam polecone tutaj na forum Beman Carbon Flash 630 - reszta jak w podpisie.
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2014, 11:57:26 am wysłana przez Axit »
Samick Polaris 70" 36#

TTT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 198
Odp: Cięciwa - Samick Polaris
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 23, 2014, 12:12:56 pm »
Wstrzymam się dalej od komentowania.

Dzięki Ci za to :)

Zmień podstawkę na to plastikową, którą proponowałem :) Może i ta nie jest zła ale ja jakoś nie jestem przekonany do niej.

Clickera widzę, że nie zamontujesz do tego łuku bez nazwijmy to modyfikacji :P

Siodełko proponowałbym samodzielnie zapleść niż tymi zaciskami robić (nie wiem jak się to nazywa). Na youtube są filmiki fajne jak zrobić siodełko i nie jest to trudne, ja robię z nici dentystycznej.

Co do strzał to okaże się przy ustawianiu buttonu czy są dobrze dobrane :)
"Nienawidziłem każdej minuty treningu, ale powtarzałem sobie - nie poddawaj się, przecierp teraz i żyj resztę życia jako mistrz"
Muhammad Ali

Dopóki myślisz, że możesz przegrać, przegrasz na pewno.
<---------------<<<

Sławomir Cichacz

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 124
Odp: Cięciwa - Samick Polaris
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 24, 2014, 12:08:21 pm »
Problem polega na tym sam też zauważyłem że kolega pyta ale nie słucha więc faktycznie można się zirytować;)
BEAR ATTITUDE 60#
podstawka - TROPHY RIDGE WHISKER BISCUIT
celownik - TROPHY RIDGE PUNISHER
stabilizator - TROPHY RIDGE
spust - T.R.U. BALL STINGER
strzały - Easton Camo Hunter 2219, Easton Realtree HD 2216

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: Cięciwa - Samick Polaris
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 30, 2014, 10:23:48 am »
Problem polega na tym sam też zauważyłem że kolega pyta ale nie słucha więc faktycznie można się zirytować;)

Kolega zaczął czytać i zaczyna się stosować, ale .... Wspomniano tutaj żeby skręcać cięciwę zgodnie z ruchem wskazówek zegara ( dla RH) po skręceniu około 30 x uzyskuje wartość 19,5 cm co daje jakieś 8". Z tym że cięciwa wygląda jak by była już częściowo skręcona  przeciwnie do kierunku wskazówek zegara. Skręcać przeciwnie?

BTW po pobieżnym przeglądnięciu książek stwierdzam że łuk jest za mocny (miał być 30 - jest 34#) postawa jak z "robinhooda"  ;D
Nie wiem jak wyeliminować zgięcie w nadgarstku - musie ktoś chyba na to patrzyć z boku.

EDIT po założeniu pętelki na palce łuk po pseudo strzale ( puszczenie łuku) łuk przechyla sie do kąta 45* ale górnym ramieniem w moja stronę = przyda się stabilizator?

Tak czy tak poczekam na pogodę - dobra i idę sprawdzić swoje błendoki.
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2014, 10:35:24 am wysłana przez Axit »
Samick Polaris 70" 36#

TTT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 198
Odp: Cięciwa - Samick Polaris
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 30, 2014, 11:40:30 am »
Wspomniano tutaj żeby skręcać cięciwę zgodnie z ruchem wskazówek zegara ( dla RH) po skręceniu około 30 x uzyskuje wartość 19,5 cm co daje jakieś 8". Z tym że cięciwa wygląda jak by była już częściowo skręcona  przeciwnie do kierunku wskazówek zegara. Skręcać przeciwnie?

Skoro skręcałeś zgodnie z ruchem wskazówek zegara to nie skręcaj przeciwnie.

Ja przy łuku 68", naciągu łuku 42# i długości naciągu 29", zakładając miarkę na cięciwę i kładąc ją na buttonie, skręcam aż dokładnie na środku buttonu będę miał 30cm. Wtedy ustawiam button tillery itd. i tylko i wyłącznie na takim BH mam ustawiony łuk celowniki na wszystkie odległości.

Tutaj macie tabelkę:


BTW po pobieżnym przeglądnięciu książek stwierdzam że łuk jest za mocny (miał być 30 - jest 34#)

W jaki sposób to oceniłeś?

EDIT po założeniu pętelki na palce łuk po pseudo strzale ( puszczenie łuku) łuk przechyla sie do kąta 45* ale górnym ramieniem w moja stronę = przyda się stabilizator?

Jakiej pętelki? Coś takiego jak u bloczków do strzelania ze spustu? Nie bardzo rozumiem.
Tak przyda się stabilizator z obciążeniem.
"Nienawidziłem każdej minuty treningu, ale powtarzałem sobie - nie poddawaj się, przecierp teraz i żyj resztę życia jako mistrz"
Muhammad Ali

Dopóki myślisz, że możesz przegrać, przegrasz na pewno.
<---------------<<<

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: Cięciwa - Samick Polaris
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 30, 2014, 12:35:20 pm »
...Jakiej pętelki? Coś takiego jak u bloczków do strzelania ze spustu? Nie bardzo rozumiem.
Tak przyda się stabilizator z obciążeniem.
Pętelka - źle się wyraziłem chodziło o wiązanie palcowe.
Co do oceny łuku zamówiłem 30# na długości 30" niestety nie wiedziałem ze siłe określa się dla łuku o naciągu 28", a każde dodatkowe 1" to około 2#. Stąd kalkulacja. No i drżenie rąk po 5 / 8 seriach.
Dzięki za tabelę. Zapoznam sie z nia później bo mi mały szkodnik przeszkadza.
Samick Polaris 70" 36#

Sławomir Cichacz

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 124
Odp: Cięciwa - Samick Polaris
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 30, 2014, 02:11:11 pm »
Drżenie rąk moim zdaniem pojawiło by się tak czy siak bo strzelasz od niedawna a 5-8 seria to już parę strzałek jest:)
BEAR ATTITUDE 60#
podstawka - TROPHY RIDGE WHISKER BISCUIT
celownik - TROPHY RIDGE PUNISHER
stabilizator - TROPHY RIDGE
spust - T.R.U. BALL STINGER
strzały - Easton Camo Hunter 2219, Easton Realtree HD 2216

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: Cięciwa - Samick Polaris
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 30, 2014, 03:31:46 pm »
Drżenie rąk moim zdaniem pojawiło by się tak czy siak bo strzelasz od niedawna a 5-8 seria to już parę strzałek jest:)

Jak mierzy się majdan? Od gwintu do gwintu? Maksymalne punkty? Po prostej czy po "łuku"
Samick Polaris 70" 36#

TTT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 198
Odp: Cięciwa - Samick Polaris
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 30, 2014, 05:45:32 pm »
Zazwyczaj na majdanie jest napisane, poszukaj może na polarisie też jest.

edit.
W razie pytań, tabela nie jest mojego autorstwa i nie ja wymyśliłem te wartości, to tabela Hoyta jedynie przeze mnie przepisana.

Wysłane z mojego iPod touch przez Tapatalk
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2014, 06:13:09 pm wysłana przez TTT »
"Nienawidziłem każdej minuty treningu, ale powtarzałem sobie - nie poddawaj się, przecierp teraz i żyj resztę życia jako mistrz"
Muhammad Ali

Dopóki myślisz, że możesz przegrać, przegrasz na pewno.
<---------------<<<

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: Cięciwa - Samick Polaris
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 08, 2014, 09:53:56 pm »
Drżenie rąk moim zdaniem pojawiło by się tak czy siak bo strzelasz od niedawna a 5-8 seria to już parę strzałek jest:)
Powiedziałbym ze wyczytałem coś niepokojącego mnie, ale nie - widziałem na filmiku zapodanym w temacie kol pawiana. Bo w zapodanych książkach o tym nie było.  ;D

Chodzi o cięciwę  i jej niesymetryczność. Krótsza część z większym oczkiem jest u mnie odwrotnie. Po prostu założyłem cięciwę odwrotnie. Siodełko zaciśnięte i od początku jakoś to "idzie"

1. Pytanie czy mogę teraz przejść do prawidłowego ustawienia tzn zamienię miejscami oczka na ramionach ( oczywiście siodełko zacisnę ponownie wg metody książkowej ~ 13mm powyżej kata prostego lub pomyśle na testem nieopierzonej strzały.)
2. Czy to że mam cięciwę odwrotnie ma jakieś większe znaczenie po za "estetyką"


BTW Posta polecam na początek proponuję lekko zmodyfikować - nawet celem uniknięcia takich pogadanek jak w temacie z kolega pawianem.

Czy w przypadku gdybym zrobił siodełko z nici to dalej będę musiał stosować skórkę celem osłony palców?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2014, 10:00:02 pm wysłana przez Axit »
Samick Polaris 70" 36#

Sławomir Cichacz

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 124
Odp: Cięciwa - Samick Polaris
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 08, 2014, 10:01:32 pm »
powiem tak, tak myślałem że pewnie założyłeś do góry nogami ;) możesz zamienić jak najbardziej tylko czy to konieczne? skoro skręciłeś ją w odpowiednią stronę i już zaciski poustawiałeś.
BEAR ATTITUDE 60#
podstawka - TROPHY RIDGE WHISKER BISCUIT
celownik - TROPHY RIDGE PUNISHER
stabilizator - TROPHY RIDGE
spust - T.R.U. BALL STINGER
strzały - Easton Camo Hunter 2219, Easton Realtree HD 2216

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: Cięciwa - Samick Polaris
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 08, 2014, 10:04:39 pm »
powiem tak, tak myślałem że pewnie założyłeś do góry nogami ;) możesz zamienić jak najbardziej tylko czy to konieczne? skoro skręciłeś ją w odpowiednią stronę i już zaciski poustawiałeś.

Skąd wiedziałeś że mogę tak zrobić ? Widać było na fotkach ? Jeśli nie ma to innych aspektów jak tylko wizualne to niecha tak zostanie.

BTw śledzisz forum na bieżąco ?  ;D
Samick Polaris 70" 36#