Autor Wątek: Jaki Spust?  (Przeczytany 11030 razy)

Marek Pietrusiak

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 491
Odp: Jaki Spust?
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 08, 2009, 10:17:13 am »


Piotrze czy to oznacza ze ja nie strzelam z plecow  ;D, przeciez uzywam nadgarstkowego. :D
[/quote]

hehe no własnie, ja też nadgarstkowego:P
czyli ze strzelania z plecow nici ?:P

Marek
--------------------------------------------------------------------
PSE Dominator 3D, TT SmackDown, Copper John ANTS, Vibracheck CFX, Fatboy, ACE

Pioter

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 347
Odp: Jaki Spust?
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 08, 2009, 12:01:04 pm »
Panowie M;
Wy zdecydowanie strzelacie z pleców. Ale Wy starzy rutyniarze jesteście i nawet gdybyście używali spustów typu maskotka Włodzia, przywiązanych do ... do paska od spodni, i tak byście potrafili oddać strzał z pleców. Ale wy jesteście nawróceni klasycy. I wy chyba nie umiecie strzelać nie_z_pleców   :P
SŁ "GRYF" Szczecin. Noł chojt, noł siurlok
Piszę poprawnie po polsku

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Jaki Spust?
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 08, 2009, 07:53:49 pm »
ja mam takie pytanie co do pętelki...mianowicie ile uzywacie zacisków w pętelce? 1 czy 2? bo z tego co widzę w internecie to chyba różnie jest:/
np.
http://www.youtube.com/watch?v=2Qh3KF6bnM0&feature=related
lub
http://www.youtube.com/watch?v=3_rPVB6Ixuk&feature=related
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

Pioter

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 347
Odp: Jaki Spust?
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 08, 2009, 08:51:43 pm »
Ani jednego zacisku. Supełek, jeden, od góry.
SŁ "GRYF" Szczecin. Noł chojt, noł siurlok
Piszę poprawnie po polsku

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Jaki Spust?
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 08, 2009, 09:20:36 pm »
czyli coś takiego?
http://www.youtube.com/watch?v=oKLkt8lMOoI&feature=related

 chodzi mi konkretnie o to czy pętelka bez zacisków się nie poruszy?
jeśli można to proszę mi przybliżyć różnice między tymi dwoma rodziaiami pętelki, jak wy to widzicie ja miałem jeden zacisk ale coś nie bardzo mi sie to podobało potem zapinałem spust pod siodełko (bez petelki) a teraz mam zamiar znowu to "zmodernizować".
pozdrawiam
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

kissielec

  • Gość
Odp: Jaki Spust?
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 08, 2009, 10:14:29 pm »
Tylko sama nawoskowana pętelka ? - odradzam.
Musi być jakiś niewzruszony punkt na cięciwie, nad strzałą. Albo mosiężno-plastikowy zacisk, albo gałka z nici i kleju.

Dla eksperymentatorów polecam aluminiowe ucho zaciskane śrubkami na cięciwie. Ułatwia zmianę położenia nock-point'a w trakcie regulacji łuku i wspomaga właściwe ustawianie się peep-sight'a. No i cięciwa pod nockiem jest zawsze prostopadła do osi strzały, co ułatwia czyste uwolnienie się nock'a. Ucho jest super-wygodne w użyciu a waży ponoć tyle samo co pętelka z dwoma mosiężnymi zaciskami (używałem, ale wagi nie sprawdzałem):
http://www.truball.com/noks.html
Niestety, po dłuższym czasie niekontrolowane śrubki lubią się luzować od wibracji.
Ale z kolei od szczękowego spustu linka lubi się przecierać,...więc zawsze coś za coś  ;).
 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2009, 11:35:05 pm wysłana przez kissielec »

Pioter

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 347
Odp: Jaki Spust?
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 08, 2009, 11:13:53 pm »
Pętelki to chyba nie wolno woskować. A na pewno nie przed zaciśnięciem, żeby się nie kręciła i nie przesuwała nadmiernie. A tę "gałkę" to robię z owijkowej nici, wielokrotnie przeplatając jej końce, nie trzeba wówczas sklejać a i tak się trzyma niewzruszenie. I potem już tylko pętelka. A w trakcie zaciskania wkładam nok, żeby się nie zacisnęła za ciasno (?).
Z tych "srubalowych" rzeczy to miałem założonego speednok'a, na cięciwie, która długo nie mogła się ułożyć i się obracała peep'ka. Działał bez zarzutu i się nie luzował. Tyle, że żeby sie nie obracał nawinąłem pod niego na owijkę kilka zwojów dratwy lnianej.
Aluminiowa pętelka ma jedną wadę: stały rozmiar, nie da się zmianą jej długości podregulować długości naciągu.
SŁ "GRYF" Szczecin. Noł chojt, noł siurlok
Piszę poprawnie po polsku

BALON609

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Jaki Spust?
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 11, 2009, 09:14:45 pm »
coz mozna dodac do wypowiedzi bardzieJ doswiadczonych kolegow...posiadam spost T.R.U.BALL STINGER DZIALA BARDZO PLYNNIE SPOST DELIKATNIE BEZ SZARPNIEC PODDAJE SIE POD PALCEM...COZ POLECAM!!!