Autor Wątek: Pierwsze strzelanie  (Przeczytany 12492 razy)

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Pierwsze strzelanie
« dnia: Maj 10, 2014, 10:22:52 pm »
Dziś mimo, ze od rana padał deszcz w końcu sie troszkę wypogodziło - tylko strasznie wiało. No ale o tym później. Wyrwałem się na pierwsze w życiu strzelanie z własnego łuku (dla nie wiedzących samick Polaris 70" 30#)
Dystans na Oko / lub jak kto woli na ilość kroków pierwsze 8 m potem 9 i około 11,5. Łącznie oddanych około 50 strzałów z czego jakieś 45 trafiło w "cel"
Celem jak widać poniżej na fotach było troszkę posklejanych kartonów (grubość ponad około 10 cm).
8 metrów

i dystans z perspektywy (od tarczy do leżącego łuku)


około 9 m


i wyniki


no i ostatni dystans około 11,5 m

wyniki bez ceownika


i z celownikiem - oczywiście w trakcie wprowadzałem zmiany:




I teraz kilka info
bez celownika strzelałem w następujący sposób: 3 palce pod strzałą i celowałem okiem od lotek do grota wzdłuż strzały ( co chyba skróciło trochę naciąg) ale raczej wiedziałem gdzie trafię.

Z celownikiem ( po ostatecznym ustawieniu - bo zadzwonił telefon i musiałem udać się do doma) sprawa wygląda tak: celowałem w jedno miejsce a strzały trafiały niżej o około 25/30 cm poniżej (ale powtarzalnie ). Celownik wysunięty max od majdanu i ustawiony dość nisko - chyba na 6. Co tu zmienić żeby strzały trafiały bliżej pkt w który celuje.
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2014, 10:33:07 pm wysłana przez Axit »
Samick Polaris 70" 36#

Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: Pierwsze strzelanie
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2014, 10:32:14 pm »
a przy strzelaniu z celownikiem jak trzymałeś cięciwę? i fajne miejsce do strzelania masz. przydało by mi się takie
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: Pierwsze strzelanie
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2014, 10:35:07 pm »
a przy strzelaniu z celownikiem jak trzymałeś cięciwę? i fajne miejsce do strzelania masz. przydało by mi się takie
Za każdym razem tak samo 3 palce pod strzałą i do tego kciuk stykał się wstępnie ze wskazującym - żeby koniec strzały był zawsze na wysokości kącika ust.
Co do miejscówki myślałem ze jestem sam, ale oczywiście napatoaczylo się 3 rowerzystów i jeden gościu z psem. Oczywiście w momencie jak zobaczyłem "obcych" zaprzestałem strzelań do momentu, aż zniknęli ze strefy rażenia. Nie wspomnę ze wzbudziłem zaciekawienie.

Zapraszam do Stalowej Woli miejsca znajdzie się najprzyjemniej dla 20 strzelców.  ;D
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2014, 10:38:14 pm wysłana przez Axit »
Samick Polaris 70" 36#

Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: Pierwsze strzelanie
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2014, 10:38:45 pm »
to śmiesznie...bo mi się wydaje że powinno się 2 pod strzałą i wskazujący nad strzałą... i ręka ma wejść pod brodę tak by cięciwą dotykać przodu ust... ciężko opisać... aczkolwiek jest wiele teorii ale mnie trenerka w klubie dawniej tak uczyła
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: Pierwsze strzelanie
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 10, 2014, 10:40:30 pm »
to śmiesznie...bo mi się wydaje że powinno się 2 pod strzałą i wskazujący nad strzałą... i ręka ma wejść pod brodę tak by cięciwą dotykać przodu ust... ciężko opisać... aczkolwiek jest wiele teorii ale mnie trenerka w klubie dawniej tak uczyła
Jutro sprawdzę - nie twierdzę ze robie dobrze. poczytam pooglądam filmiki i na pewno cos poprawie.
Samick Polaris 70" 36#

Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2014, 11:14:15 pm wysłana przez Tomasz_R »
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: Pierwsze strzelanie
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 10, 2014, 11:41:14 pm »
Samick Polaris 70" 36#

Sławomir Cichacz

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 124
Odp: Pierwsze strzelanie
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 11, 2014, 06:32:14 am »
no i pamiętaj za każdym razem postawa musi być identyczna stały punkt kotwiczenia i ręka łuczna zawsze wyprostowana ręka cienciwna ze wskazującym raczej pod żuchwą inaczej to może ci zabraknąć celownika na większym dystansie a najlepiej to sobie jakąś książkę przeczytać w temacie:)
BEAR ATTITUDE 60#
podstawka - TROPHY RIDGE WHISKER BISCUIT
celownik - TROPHY RIDGE PUNISHER
stabilizator - TROPHY RIDGE
spust - T.R.U. BALL STINGER
strzały - Easton Camo Hunter 2219, Easton Realtree HD 2216

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: Pierwsze strzelanie
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 11, 2014, 06:48:25 am »
no i pamiętaj za każdym razem postawa musi być identyczna stały punkt kotwiczenia i ręka łuczna zawsze wyprostowana ręka cienciwna ze wskazującym raczej pod żuchwą inaczej to może ci zabraknąć celownika na większym dystansie a najlepiej to sobie jakąś książkę przeczytać w temacie:)

No właśnie jak zaczynałem kombinować z postawą to od razu musiałem latać szukać strzałek. Dziś jak pogoda pozwoli na pewno zastosuje się do Waszych uwag.
Samick Polaris 70" 36#

Sławomir Cichacz

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 124
Odp: Pierwsze strzelanie
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 11, 2014, 07:36:32 am »
BEAR ATTITUDE 60#
podstawka - TROPHY RIDGE WHISKER BISCUIT
celownik - TROPHY RIDGE PUNISHER
stabilizator - TROPHY RIDGE
spust - T.R.U. BALL STINGER
strzały - Easton Camo Hunter 2219, Easton Realtree HD 2216

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: Pierwsze strzelanie
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 11, 2014, 09:20:24 am »
http://www.archery.pl/newsy/25/217/archery_pl_newsy_file_207.pdf http://www.luksport.pl/index.php?page=shop.product_details&product_id=1298&flypage=flypage.tpl&pop=0&vmcchk=1&option=com_virtuemart&Itemid=31 powodzenia powoli i cierpliwie do przodu a w razie złej pogody polecam powyższe linki pozdrawiam
W razie złej pogody korytarz piwnicy w bloku ma około 9 metrów więc zawsze można i tak. Tylko jak nie trafie to będzie po strzałce.
Samick Polaris 70" 36#

Sławomir Cichacz

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 124
Odp: Pierwsze strzelanie
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 11, 2014, 11:26:54 am »
bardziej chodziło mi jednak o lekturę;) ale bardzo dobrze że masz alternatywe na złą pogodę :)
BEAR ATTITUDE 60#
podstawka - TROPHY RIDGE WHISKER BISCUIT
celownik - TROPHY RIDGE PUNISHER
stabilizator - TROPHY RIDGE
spust - T.R.U. BALL STINGER
strzały - Easton Camo Hunter 2219, Easton Realtree HD 2216

Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: Pierwsze strzelanie
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 11, 2014, 11:37:19 am »
no i pamiętaj za każdym razem postawa musi być identyczna stały punkt kotwiczenia i ręka łuczna zawsze wyprostowana ręka cienciwna ze wskazującym raczej pod żuchwą inaczej to może ci zabraknąć celownika na większym dystansie a najlepiej to sobie jakąś książkę przeczytać w temacie:)

Jak celownika zaczyna brakować na wiekszych dystansach  to znaczy ze czas zaopatrzyć sie w mocniejsze ramiona a nie postawe zmieniać ... taka moja opinie... a jak kolega strzela z polarisa/optimo+ to ramiona nie są drogą rzeczą .
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

Sławomir Cichacz

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 124
Odp: Pierwsze strzelanie
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 11, 2014, 11:58:57 am »
no nie koniecznie sam kolego pisałeś o tym jak Cię uczyli w klubie a uczyli tak nie bez powodu ;) zmieniając ułożenie ręki cieciwnej góra-dół zmieniasz kont jeśli będziesz strzelał nawet z 50lb z zawysokiego punktu kotwiczenia to już na 30m braknie celownika;)
BEAR ATTITUDE 60#
podstawka - TROPHY RIDGE WHISKER BISCUIT
celownik - TROPHY RIDGE PUNISHER
stabilizator - TROPHY RIDGE
spust - T.R.U. BALL STINGER
strzały - Easton Camo Hunter 2219, Easton Realtree HD 2216

Michał Ciesielski

  • Gość
Odp: Pierwsze strzelanie
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 11, 2014, 12:25:48 pm »
niewiem csy koledzy wspominali jak naciagniesz cieciwe i zakotwiczysz pod broda to cień cieciwy powinien przy celowaniu znajdowac sie na tle ramion nie gdzies obok tylko na tle ramion. pozdrawiam