Autor Wątek: Jest jest jest - w koncu. Jak to teraz poskładać.  (Przeczytany 9312 razy)

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Jest jest jest - w koncu. Jak to teraz poskładać.
« dnia: Maj 05, 2014, 12:45:59 pm »
Dzis w końcu po prawie dwóch tygodniach odebrałem paczke z Samickiem Optimo+. Nie powiem ze ciesz sie jak dziecko z klocków lego  ;D

Klocki jeszcze w kawałkach.



Mam pytanie czy ma znaczenie które ramie gdzie przykręcę? Pytam dlatego ze na jednym pisze Upper a na drugim Lower. Rozuiem ze to upper to na góre, a drugie na dół.



Jak to poniżej skręcić i gdzie przykręcić - no i mniej więcej jak ustawić?




AHA i ostatnie do cięciwy są dwa "kółęczka" zaciskowe ale latają sobie luzem jak i gdzie je zacisnąć.
Czy przyda mi się kątomierz do ustalenia pozycji tych zacisków.
Z góry dzięki za wszelki informacje.

Jesli ktoś ma skręconego saicka lub podobny - najlepiej z celownikiem bede wdzięczny za fotki.

EDIT
wstępnie skręciłem - pytanie czy dobrze ( proszę się nie śmiać jeśli odwrotnie) cięciwa jeszcze nie naciągnięta.



Do czego ta czarna  " łapka" ?

« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2014, 01:07:39 pm wysłana przez Axit »
Samick Polaris 70" 36#

Piotr D

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 179
Odp: Jest jest jest - w koncu. Jak to teraz poskładać.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 05, 2014, 01:25:17 pm »
Rozbawiłeś mnie do łez z tą łapką hahahaha.Więc mówie: łapka jest do prawej łapki ( 3 srodkowych palców ) zebyś po 5 strzałach nie miał zerwanej skóry z opuszków. Pozdro

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: Jest jest jest - w koncu. Jak to teraz poskładać.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 05, 2014, 01:27:13 pm »
Rozbawiłeś mnie do łez z tą łapką hahahaha.Więc mówie: łapka jest do prawej łapki ( 3 srodkowych palców ) zebyś po 5 strzałach nie miał zerwanej skóry z opuszków. Pozdro

Cieszę się ze cie rozbawiłem, a pytałem dlatego ze jak byłem w sklepie to gościu dał mi rękawicę, ale oki jedno już wiem. Coś jeszcze Cię bawi?
Samick Polaris 70" 36#

Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: Jest jest jest - w koncu. Jak to teraz poskładać.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 05, 2014, 01:27:38 pm »
Celownik poprawnie złożyłeś. Ramiona musza tak iść jak podpisane . A ta łapka to ochraniacz na palce.a co do zaciskow są różne teorie ale według mnie powinna strzala  być równo na podstawce i do cięciwy  na 90*
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: Jest jest jest - w koncu. Jak to teraz poskładać.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 05, 2014, 01:29:19 pm »
Piotrze nie śmiej sie... sam kiedyś byłeś początkujący...
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

Piotr D

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 179
Odp: Jest jest jest - w koncu. Jak to teraz poskładać.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 05, 2014, 01:32:01 pm »
Nasadka strzały musi byc wyzej od osi wyznaczającej 90 stopni inaczej nie bedzie omijała w pionie podstawki. Ustawia ją sie tak aby opierzone i nieopierzone strzały grupowały jednakowo ( czasami korzystne jest jesli nieopierzone grupują poniżej opierzonych ). Zacisków raczej nie powinno się używać.

Szumak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Keep Calm and Kill Spider
    • UKS Morświn
Odp: Jest jest jest - w koncu. Jak to teraz poskładać.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 05, 2014, 01:36:44 pm »
Strzała nie leży w osi symetrii łuku więc dlatego nie powinna mieć kąta 90 stopni względem cięciwy. Siodełko mocuje się "nieco" powyżej linii wyznaczającej kąt prosty.
Niezłe kompendium wiedzy jest dostępne tutaj: http://www.eastonarchery.com/downloads/tuning-guide
Riser: Hoyt Formula Excel Pro 25"
Limbs: Hoyt Formula Carbon 720 68" 38#
Shibuya Button DX
Decut Nova Arrow Rest
Spigarelli Carbon 30 Sight with Shibuya Sight Pin Fiber Optic
Cartel Carbon Stabilizer
Easton Carbon One 730 28"

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: Jest jest jest - w koncu. Jak to teraz poskładać.
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 05, 2014, 01:38:29 pm »
Nasadka strzały musi byc wyzej od osi wyznaczającej 90 stopni inaczej nie bedzie omijała w pionie podstawki. Ustawia ją sie tak aby opierzone i nieopierzone strzały grupowały jednakowo ( czasami korzystne jest jesli nieopierzone grupują poniżej opierzonych ). Zacisków raczej nie powinno się używać.


:o Jakis link lub jpg cele bardziej obrazowego ukazania teamtu.
Samick Polaris 70" 36#

Piotr D

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 179
Odp: Jest jest jest - w koncu. Jak to teraz poskładać.
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 05, 2014, 02:02:16 pm »
Szumak wysłał ci linka ale obawiam się że nie poradzisz sobie z tematem bo grupowanie sprawdza sie na dystansach 30-50 m. Jeśli jesteś początkujący to nijak nie uda ci się ta sztuka. Poza tym nie widzę w zestawie buttona ( regulacja pozioma nie wchodzi w rachubę) więc twój łuk traktowałbym raczej w kategorii huntera a nie klasyka.

Szumak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Keep Calm and Kill Spider
    • UKS Morświn
Riser: Hoyt Formula Excel Pro 25"
Limbs: Hoyt Formula Carbon 720 68" 38#
Shibuya Button DX
Decut Nova Arrow Rest
Spigarelli Carbon 30 Sight with Shibuya Sight Pin Fiber Optic
Cartel Carbon Stabilizer
Easton Carbon One 730 28"

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: Jest jest jest - w koncu. Jak to teraz poskładać.
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 05, 2014, 02:16:03 pm »
Szumak wysłał ci linka ale obawiam się że nie poradzisz sobie z tematem bo grupowanie sprawdza sie na dystansach 30-50 m. Jeśli jesteś początkujący to nijak nie uda ci się ta sztuka. Poza tym nie widzę w zestawie buttona ( regulacja pozioma nie wchodzi w rachubę) więc twój łuk traktowałbym raczej w kategorii huntera a nie klasyka.
Najpierw to trzeba sie z niego nauczyć jako tako strzelać i dac rade naciągną go powiedzmy 50/100 razy dziennie bez uszczerbku na zdrowiu.  :D
Samick Polaris 70" 36#

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: Jest jest jest - w koncu. Jak to teraz poskładać.
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 06, 2014, 05:43:59 pm »
Szumak wysłał ci linka ale obawiam się że nie poradzisz sobie z tematem bo grupowanie sprawdza sie na dystansach 30-50 m. Jeśli jesteś początkujący to nijak nie uda ci się ta sztuka. Poza tym nie widzę w zestawie buttona ( regulacja pozioma nie wchodzi w rachubę) więc twój łuk traktowałbym raczej w kategorii huntera a nie klasyka.

Wspominasz tutaj o Buttonie - OCB Zawsze chyba mozna się dozbroić z czasem. A wiedza zawczasu bezcenna.
Samick Polaris 70" 36#

Piotr D

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 179
Odp: Jest jest jest - w koncu. Jak to teraz poskładać.
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 06, 2014, 08:47:48 pm »
Button to taki mały cudak wkręcony w "dziurę" podstawki na strzałę , który powoduje iż strzelając z róznych dystansów masz identyczne lub podobne poziome ustawienie celownika. Bez buttona da sie strzelac ale celnie tylko na 1 ustalonej odległosci. Poza tym ja prywatnie nazywam go " strażnikiem skupienia" . Dobrze ustawiony button daje ci dobre skupienie, strzały nie wariują i latają powtarzalnie o co chyba chodzi.

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: Jest jest jest - w koncu. Jak to teraz poskładać.
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 06, 2014, 08:58:24 pm »
Button to taki mały cudak wkręcony w "dziurę" podstawki na strzałę , który powoduje iż strzelając z róznych dystansów masz identyczne lub podobne poziome ustawienie celownika. Bez buttona da sie strzelac ale celnie tylko na 1 ustalonej odległosci. Poza tym ja prywatnie nazywam go " strażnikiem skupienia" . Dobrze ustawiony button daje ci dobre skupienie, strzały nie wariują i latają powtarzalnie o co chyba chodzi.

Najtańszy widze w centrum po niecałe 20 pln warto czy lepiej droższy? BTW fotke łuku z zamontowanym masz może?
Samick Polaris 70" 36#

Piotr D

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 179
Odp: Jest jest jest - w koncu. Jak to teraz poskładać.
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 06, 2014, 09:12:13 pm »
Nie kupuj najtańszego szita bo to nie ma sensu. Trzeba wyważyć. Moja shibuja za ponad 100 zeta przestała działac po 3 miesiącach a  cartel za 30 zeta jest nie do przebicia. Od czego to zależy nie wiem. Moze to kwestia egzemplaża?
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2014, 09:21:32 pm wysłana przez Piotr D »