Autor Wątek: BOWFISHING  (Przeczytany 14172 razy)

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: BOWFISHING
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 01, 2016, 04:01:58 pm »
Koledzy....nie róbmy off topicu :)

Bowfishing jest bardzo popularny...i mnie też się podoba: https://www.facebook.com/BikiniBowfishing/?fref=ts
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Munin

  • Gość
Odp: BOWFISHING
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 01, 2016, 06:02:11 pm »
Mi też się podoba pod warunkiem, że ustrzelona ryba trafia na patelnię lub do garnka a nie do rzeki i strzelam do kolejnej jak to niejednokrotnie widziałem.

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: BOWFISHING
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 01, 2016, 06:39:10 pm »
Nie wyobrażam sobie zabijać zwierza w innym celu niż jego konsumpcja, ale wiadome, że dla niektórych to fun jak picie wódki.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: BOWFISHING
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 01, 2016, 06:47:06 pm »
No ale bywa różnie w USA z tego co wiem strzelają często do jakiegoś inwazyjnego gatunku karpia którego jest zatrzęsienie i przez to zagraża rodzimym gatunkom. Trzeba je tępić, jest zakaz wypuszczania żywych i nikt się nie bawi w zabieranie ich do domu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2016, 06:53:48 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: BOWFISHING
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 01, 2016, 07:01:13 pm »
Przepisy to przepisy. Tak samo tłuką koty w Texasie, bo tez uznany za gatunek inwazyjny.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: BOWFISHING
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 01, 2016, 07:05:50 pm »
Koledzy....niech to kto do czego strzela będzie sprawą sumienia...etyki itp. Każdy ma swój pogląd na ten temat. Ja staram się zawsze wyrażać swoje zdanie...ale również szanuje zdanie innych.

Jak nie chcemy się dać wkręcić w naprawdę nieprzyjemną dyskusję na temat tego co można a czego nie można zabijać to lepiej skupić się na sprzęcie i technice strzelania.

Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Irion

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: BOWFISHING
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 03, 2016, 12:56:44 am »
munin, Giber, brawa ode mnie za podejście. Też nie rozumiem zabijania, jeśli nie mam zamiaru zjeść upolowanego zwierzęcia.
Tomaszu, możemy tu sobie deliberować ad mortem defecatem, ale przepisy mówią jasno: Każdy, kto strzela z łuku do jakiegokolwiek zwierzęcia - zaczynając od pantofelka, a kończąc na niedźwiedziu - łamie polskie prawo i podlega karze. I tego się musimy, chcąc nie chcąc, trzymać.
Chociaż, jakby to miało być w towarzystwie tych pań z fejsbuka - to chyba bym zaryzykował złamanie prawa...  ;)
Bowtech RPM360 70#/28"
Mathews Conquest pro Z4

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: BOWFISHING
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 03, 2016, 08:44:53 am »
Jak najbardziej jestem za tym aby działać zgodnie z przepisami. Nie pochwalam wszelkich form kłusownictwa. A usprawiedliwianie celu polowania tym, że ktoś to sobie zje jest mocno uproszczone. Pozwolę sobie w tym miejscu na dwa cytaty:

"Łowiectwo (gospodarka łowiecka) – zespół planowanych i skoordynowanych czynności mających na celu racjonalne gospodarowanie zwierzyną w myśl zasad ekonomii i zgodnie z założeniami ochrony przyrody oraz zgodnie z gospodarką rolną i leśną."

"Zabiegiem zmierzającym do osiągnięcia powyższego celu jest przeprowadzanie odstrzałów hodowlanych, mających na celu przede wszystkim usunięciem z łowiska:
-zwierzyny nieprzydatnej do dalszej hodowli (sztuki chore, niedorozwinięte, kalekie),
-zwierzyny występującej w nadmiernej liczbie celem dostosowania jej pogłowia do realnej pojemności łowiska, jego możliwości pokarmowych i utrzymania właściwego stosunku płci."

Dla większości społeczeństwa myśliwi to banda nawalonych gości biegających po lesie z bronią i strzelających do wszystkiego co się rusza. Faktycznie to pełnią analogiczną funkcję jak leśnik. Tyle że leśnik hoduje flore (na wolności) a myśliwi faunę. Wiadomo że w każdej grupie społecznej są pewne wypatrzenia i jednostki zdegenerowane moralnie. Ale nie można wszystkich wrzucać do jednego worka. Dla mnie etyka, uczciwość i sprawiedliwość to nie są puste slogany.

Jak dla mnie dopuszczenie w Polsce bowfishingu na pewno nie sprawi, że w naszych rodzimych akwenach zabraknie ryb. Tak samo jak nie braknie zwierzyny gdyby dopuszczono do polowań łuk.

To jest moje zdanie....nie znaczy że dobre czy właściwe - jak na razie w tym kraju to nie zbrodnia mieć swoje zdanie. Chociaż sytuacja się w nim zmienia raczej dynamicznie ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2016, 08:49:44 am wysłana przez Tomasz Ryszka »
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: BOWFISHING
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 03, 2016, 10:29:36 am »
To, że taki jest obraz w oczach społeczeństwa to myślę zasługa mediów i samych myśliwych. Jakoś mało tych dobrych przykładów - dokarmianie, ochrona. Jeżeli jest wzmianka w mediach na temat łowiectwa to występuje ona w kontekście - kłusownictwo, postrzał osoby postronnej, zastrzelenie psa w lesie (to akurat popieram), kłótnia z właścicielem ziemi o teren łowiecki, itp.
Widać też tutaj trend hipstersko-rurkowski, który całkowicie piętnuje zabijanie zwierzyny leśnej, jako barbarzyństwo. Najczęściej, jeżeli mam nieprzyjemność w tych okolicznościach przyrody (towarzystwie) się pojawić, to dyskusja odbywa się nad soczystym stekiem, albo hamburgerem wołowym, które to mięso, jak wiadomo rośnie na drzewie.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Munin

  • Gość
Odp: BOWFISHING
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 03, 2016, 12:04:57 pm »
W łowiectwie Polskim jest dużo tematów i rozwiązań drażniących a temat jest o bowfishingu. Jak potrafię zrozumieć temat i zagadnienia dotyczące trzebienia szkodników czy bezmyślnie wypuszczonych gatunków inwazyjnych bo sam mam w tym swój czynny udział tak nie potrafię zrozumieć farmerów i gospodarzy którzy co roku zapraszają do siebie kilku "szczurołapów" do przetrzebienia gołębi czy zajęcy zamiast próbować wypuścić kilka lokalnie występujących drapieżnych ptaków. Jak się okazało gospodarze sami przetrzebili drapieżców bo im kury czy indyki łapały po wybiegach...
Sami ciężko zapracowaliśmy na to co nas spotyka.

maciej6619

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 197
Odp: BOWFISHING
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 03, 2016, 12:43:33 pm »
Jak  słusznie zaznaczył Irek przepisy są przepisami i my jako łucznicy musimy robić wszystko aby ich przestrzegać bo jest sporo pajacyków którzy czekają na nasze potknięcie. Wracając do tematu strzelenie rybki to wcale nie taka prosta sprawa, postrzałki też na pewno by były, ale jestem również wędkarzem i wiem ile skaleczonych ryb ląduje z powrotem w wodzie. Niektórzy karpiarze silą się na dezynfekcję skaleczonych ryb ale reszta ??? myślę że odpowiednie przepisy kiedy można strzelać rybki ,zmniejszyły by ryzyko strzelania tarlaków czy ryb odpoczywających w czasie upałów, ale to jeszcze przed nami czego wam i sobie życzę.
Mathews Apex 7
celownik CBE 3D
Shibuya Ultima
carbon one 500

Irion

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: BOWFISHING
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 08, 2016, 08:34:48 pm »
Tomku, kogo, jak kogo, ale mnie naprawdę nie można oskarżyć o niechęć do łowów łuczniczych. Od samego początku mojego łucznictwa jestem aktywnym członkiem PBA i poluję z łuku za granicą - głównie na Słowacji. Gdyby w Polsce pozwolono polować z łuku, sztucer poszedł by do szafy pewnie na stałe. Dokładnie to samo sądzę o bowfishingu i byłbym szczęśliwy mogąc połączyć moje cztery pasje w jedną (łucznictwo, łowiectwo, wędkarstwo i jazdę konną). Niestety, mamy prawo, jakie mamy i na razie nic nie zapowiada zmian na lepsze.
Bowtech RPM360 70#/28"
Mathews Conquest pro Z4