Autor Wątek: Brace heigh pomoc  (Przeczytany 2559 razy)

Vigen

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Brace heigh pomoc
« dnia: Grudzień 19, 2015, 12:10:33 am »
Drogie koleżanki, koledzy.
Od niedawna bawię się amatorsko w łucznictwo na łuku Polaris 70" 32#, kupiłem gotowy zestaw w sklepie i zastanawiam się, czy mam dobrą cięciwę. BH dla mojego łuku powinno wynosić pomiędzy 8,5" a 9,25". przyjmując, że 1 cal to 25,4 mm wychodzi przedział 216 mm - 235 mm. Cięciwęskręciłem +/- 40 razy i odległość od niej pod kątem 90 stopni w najdalej położony element majdanu wynosi 195 mm. Czy moje obawy są słuszne? Zaczęło mnie to zastanawiać po tym, że praktycznie co strzał cięciwa hamuje na moim nadgarstku co jest dość nieprzyjemne za setną strzałą w ciągu jednej sesji. Pozdrawiam

scibor1

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
Odp: Brace heigh pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 19, 2015, 06:14:21 am »
Skręć ją bardziej. Tak żeby osiągnąć zalecane przez producenta BH.
Pamiętaj, że po kilku-kilkunastu strzałach od skręcenia cięciwa się ułoży i wydłuży, czyli zmniejszy BH. Potem ten proces zachodzi wolniej, ale zachodzi.
Teoretycznie ilość "skręceń" cięciwy to 0,5-0,75x/1" długości. Praktycznie nie mniej niż 10x, nie więcej niż do samoistnego tworzenia się "supełków";) Zakładając, że producent wie co robi, możesz mieć tych skrętów na cal mniej lub więcej. Jeżeli po osiągnięciu zalecanego BH cięciwa będzie wykazywać wizualnie jakieś nierównomierne dziwactwa, to raczej będziesz musiał ją wymienić.
Martin Saber TD

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Brace heigh pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 19, 2015, 06:57:41 am »
BH powinno być takie jak napisałeś. Skok skręcenia cięciwy na cal tez ma swój limit (nie można skręcać cięciwy w nieskończoność ). Skoro BH masz w ciąż za małe to cięciwa jest za długa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Munin

  • Gość
Odp: Brace heigh pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 27, 2015, 01:07:05 am »
Jakoś umknął mi ten temat. Zapewne już nieaktualne ale napiszę.
Zmierz cięciwę, do łuków sportowych cięciwa powinna być krótsza od długości łuku o 4" - 4.5".

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Brace heigh pomoc
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 27, 2015, 05:57:30 am »
Możesz tez skręcać cięciwę która masz do momentu aż ci wyjdzie dobre BH, po czym ja zdjąć i zmierzyć jej długość i taka zamówić. Jak to nie jest dakron to nie powinna się odprężyć po zdjęciu za bardzo. Tylko uważaj żeby po zdjęciu z łuku się nie odkręciła.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Munin

  • Gość
Odp: Brace heigh pomoc
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 27, 2015, 09:50:24 am »
Problem ze skręcaniem jest taki, że w pewnym momencie jak jest już za mocno skręcona cięciwa wychodzi z tego "guma" i przestaje to działać dobrze. Nawet do zmierzenia prawidłowej długości się to słabo sprawdza bo wychodzą "węzełki" i inne cuda przez samoistne skręcanie się za mocno skręconej cięciwy. Ale spróbować należy, bo może akurat się uda.