Autor Wątek: łuk na start  (Przeczytany 2031 razy)

DARIUSZENKO

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
łuk na start
« dnia: Kwiecień 29, 2014, 08:21:57 pm »
Witam,
Mam do was pare pytań odnośnie pierwszego łuku. Ma do wydania 1200PLN i przeglądając wasze forum znalazłem sprzęt, który mnie zainteresował.
Majdan: cartel fantom 25#
Ramiona: SF Axiom PLUS -tylko nie wiem jakie wybrać
Strzały: Beman carbon flasch -tu też mam problem
Mam 14lat, 179cm wzrostu, 182cm- rozpiętość ramion, naciąg 78cm, waga78kg.

Pytania:
1 Czy te itemy są warte uwagi?
2 Jakie parametry ramion wybrać?
3 Jakie paranetry strzał powinienem wybrać?
4 Co muszę jeszcze zakupić?
5 Do czego służy clicker i czy jest on potrzebny?
6 Jaką wybrać podstawkę pod strzałę?
7 Do czego i czy jest potrzebny  button?
 
Dziękuję i pozdrawiam

Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: łuk na start
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 29, 2014, 08:51:56 pm »
http://allegro.pl/luk-cartel-fantom-okazja-i4198047120.html ja bym z tego skorzystał w takim wypadku... Ten łuk należy do kolegi od nas z forum więc zadbany Za 850 masz wszystko czego trzeba do strzelania poza ochraniaczami ale to już koszt ok 35zł. Może ramiona na start lekko twarde ale zawsze możesz oddzielnie dokupić a te jak już opanujesz technikę będziesz miał na później.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2014, 09:02:46 pm wysłana przez Tomasz_R »
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

Szumak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Keep Calm and Kill Spider
    • UKS Morświn
Odp: łuk na start
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 29, 2014, 08:57:29 pm »
Weź sobie ramiona z kompletu: cartel fantom fiber - powinny być nieco tańsze od SF a na początek zupełnie wystarczające. I tak dosyć szybko będziesz wymieniał je na mocniejsze wiec nie ma sensu przepłacać na sprzęt do pierwszej nauki.
Ramiona średniej długości będą dobre. Czyli z majdanem 25" dadzą łuk 68". Z siłą naciągu nie przesadzaj - lepiej zaczynać uczyć się na gumie od majtek niż wykręcać sobie stawy, nie polecałbym więcej niż 26# - niemniej jednak warto by było wypróbować przed kupnem swoich sił w jakimś klubie łuczniczym bo siła naciągu to jednak dosyć indywidualny parametr, zwłaszcza, że przewidujesz długość naciągu 30" (siła ramion jest zwykle podawana dla 28" i przy 30" będzie znacząco większa).

Potrzebujesz jakiś celownik (dobre zaczynają się powyżej 200zł ale nie szalej na początek).
Clicker odpowiada za stałą długość naciągu - na samym początku nie będzie Ci potrzebny ale z czasem do niego dojrzejesz :)
Button pomaga uzyskać czyste wyjście strzały bez konieczności zmiany ich spinu - to raczej trochę wyższa szkoła i też z czasem dojdziesz do tego, na początek kup najtańszy + tańszą podstawkę uchylną lub podstawkę plastikową bez buttonu.
O dobór strzał poproś w sklepie gdy już będziesz wiedział, jakie ramiona oraz jaką masz faktycznie długość naciągu - najprościej sprawdza się w klubie taką specjalną strzałą z podziałką, gdy już trener ustawi Ci prawidłową postawę ;)
Riser: Hoyt Formula Excel Pro 25"
Limbs: Hoyt Formula Carbon 720 68" 38#
Shibuya Button DX
Decut Nova Arrow Rest
Spigarelli Carbon 30 Sight with Shibuya Sight Pin Fiber Optic
Cartel Carbon Stabilizer
Easton Carbon One 730 28"

DARIUSZENKO

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: łuk na start
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 29, 2014, 09:46:43 pm »
Witam,
 Przeglądając strony zauważyłem,  że ramiona SF'a sa tansze o 30PLN ale optymalny naciąg ramion może wyniesc 30 funtów?