Autor Wątek: waga strzaly. pytanie?  (Przeczytany 12338 razy)

cejkok79

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • intuicyjnie
waga strzaly. pytanie?
« dnia: Kwiecień 11, 2014, 07:11:17 pm »
mam pytanie co do wagi strzaly cedrowej.mam huntera samick lightening i strzaly cedrowe o spinie okolo 50#. luk przy moim naciagu tj.29" ma 57#naciagu.wyliczylem ze przyjmujac okolo 7gpp na funt wychodzi mi okolo 400grainow czyli 26 gramow.Pierwszy raz tak przeliczam bo wczesniej ufalem sprzedawca w sklepie.  nie wiem czy dobrze licze przyjmujac 7gpp bo roznie zrodla podaja.   i jeszcze pytanie czy jak podaje spin przy wyborze strzal w sklepie na okolo 57# to skad mam wiedziec jaka jest pozniej calkowita waga strzaly i jaka wage grotu wybierac.  wczesniej bylo prosciej ale jak zaczalem sie zaglebiac to juz sie martwie zeby nie byly za lekkie i nie uszkodzily mi luku.   

ktos to ogarnie :-\  ?
Samick Lightening 57# 29"

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: waga strzaly. pytanie?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 11, 2014, 07:34:52 pm »
Owe gpp zawsze odnosi się do kompletnej masy strzały z lotkami grotem itd.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


cejkok79

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • intuicyjnie
Odp: waga strzaly. pytanie?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 11, 2014, 08:06:18 pm »
Ok.to rozumiem wiec czyli podajac sile naciagu wyliczaja od razu  spin i sami dobieraja odpowiednia wage czy jak.nigdy nie wazylem strzal wiec nie wiem ile wazy taka standardowa cedrowa z grotem 100grainow,nasadka i lotkami.
Samick Lightening 57# 29"

yokai

  • Gość
Odp: waga strzaly. pytanie?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 11, 2014, 10:16:48 pm »
Obawiam się, że sprzedawcy nie bawią się w ważenie promieni drewnianych, przy drewnie to nie jest takie proste.
Ty podajesz siłę oraz długość naciągu, przydała by się jeszcze do tego wiedza o modelu łuku gdyż longbow wymaga nieco innej twardości promienia niż reflex, na tej podstawie sprzedawca dobiera spine który jest istotnym parametrem. Moim zdaniem reszta jest mniej ważna z punktu widzenia sprzedającego.

Pytanie do użytkowników strzał carbonowych. Jeśli na przykład mam strzały na promieniach GoldTip Hunter Velocity 400 i na promieniu mam napisane 7,4 gr / in czy to oznacza, że sam promień waży 7,4 gr na cal czy coś zupełnie innego? Nie mam wagi bo sama bym to sprawdziła.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: waga strzaly. pytanie?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 11, 2014, 10:46:28 pm »
Tak to oznacza że cal promienia waży np 7.4 graina. Podawane tez jako GPI czyli grains per inch.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Boullii

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: waga strzaly. pytanie?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 12, 2014, 11:00:59 am »
No niestety ale rozpiętość wagowa promieni cedrowych o tym samym spine może dochodzić do 13 gram. Tak, nie pomyliłem się, 13 gram różnicy, np. spine 45-50 waga 21-34 gram. Kupowałem po kilkadziesiąt promieni aby zrobić trzy, cztery komplety zgrane wagowo w okolicy grama. Było to możliwe jedynie przy baryłkowaniu promieni. Znam tylko dwie osoby sprzedające promienie/strzały, które warzą komplety przy sprzedaży. Niestety wiąże się to ze wzrostem ceny kompletu.

Standardowy zalecany przedział gotowych strzał to 7-9 GPP. Cejkok79 jeśli uda Ci się uzyskać 9 GPP gotowej strzały to będzie dobrze ja obstawiam raczej coś około 11 GPP. Mnie przy baryłkowaniu udaje się zejść do 8 GPP ale przy łuku 60#.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2014, 11:10:12 am wysłana przez Boullii »
Pozdrawiam Paweł

cejkok79

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • intuicyjnie
Odp: waga strzaly. pytanie?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 12, 2014, 04:31:23 pm »
ok.dzieki boullii.  wiec chyba sam bede musial z tym pokombinowac  zeby je zblizac do podobnego ciezaru.kupie wage,sprawdze i zobaczymy co mi wyjdzie.
Samick Lightening 57# 29"

lonei

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 82
Odp: waga strzaly. pytanie?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 12, 2014, 05:13:21 pm »
Dobrze zmierzyłeś tą twoja siłe naciagu przy 29calach ? moim zdaniem i powinno byc 53# chyba że aż tak bardzo twardnieje ale to malo możliwe javelina nawet tak mocno nie twardniała przy 29 calach albo ci sie pomylili i zamiast 55# oznaczyli je 50# jak w przypadku mojej javeliny. Minimalna masa strzał to jak pisałeś 7gpp przynajmniej też tak czytałem i używałem coś koło tego 7,5gpp cięciwa dacronowa z tłumnikami z futerka. A drewniane promienie to jak juz pisali że rozpiętość wagowa noi wytrzymałość słabą mają wiec nie wiem czy to dobry wybór za podobną cene masz promienie easton gamegetter za 15zł kompletną strzałe byś poskładał za jakieś 23zł masa by była jakieś 9-10gpp noi byś miał rozpiętość wagową niewielką przypuszczam że ok 5grain
Samick Phantom 50#
Diana 30#
Nawalny longbow 40#
Bearpaw plain stick 30#

cejkok79

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • intuicyjnie
Odp: waga strzaly. pytanie?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 12, 2014, 05:34:44 pm »
mierzylem domowymi sposobami ale mysle ze dokladnie.Miejsce kotwiczenia na majdanie mialem oparte na wyprofilowanej desce cieciwa skier. w dol.i na niej w miejscu kotwiczenia strzaly mialem linke z karabinczykiem i na tym wieszalem taleze od sztangi i hantli.przy 28" wyszlo mi prawie 55# a 29'' kolo58#. moze jest to spowodowane moim bh.wczesniej bylo  18cm.wiec zawiazalem petelke i mam teraz 20,3cm.   Co o tym myslisz?  Ichyba zrobie tak jak pisales. zmienie strzaly na carbon lub alum. a jakich dokladnie uzywasz strzalek?
Samick Lightening 57# 29"

cejkok79

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • intuicyjnie
Odp: waga strzaly. pytanie?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 12, 2014, 05:37:13 pm »
a jeszcze pytanie jaka masz cieciwe. ja jakas fabryczna nie wiem co to ale 16 nitek.
Samick Lightening 57# 29"

cejkok79

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • intuicyjnie
Odp: waga strzaly. pytanie?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 12, 2014, 05:45:58 pm »
zapomnialem sie jeszcze zapytac lonei jakie masz oznaczenia na swim Phantomie bo ja jako sile naciagu  mam 60-50.w tej kolejnosci wiec to jest oznaczenie prawidlowe czy jak bo juz nie wiem?
Samick Lightening 57# 29"

yokai

  • Gość
Odp: waga strzaly. pytanie?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 12, 2014, 06:22:37 pm »
bo ja jako sile naciagu  mam 60-50.w tej kolejnosci wiec to jest oznaczenie prawidlowe czy jak bo juz nie wiem?
Przypuszczam, że pierwsza cyfra 60 to długość łuku w calach, natomiast druga 50 to siła naciągu.

Boullii

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: waga strzaly. pytanie?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 12, 2014, 06:39:50 pm »
O tym samym pomyślałem. Istotne są jeszcze znaczki takie jak " i # , to nie ozdobniki :)
Pozdrawiam Paweł

cejkok79

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • intuicyjnie
Odp: waga strzaly. pytanie?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 12, 2014, 08:04:51 pm »
 ;) aha.   A powaznie to wlasnie tylko tyle tam jest i to bez oznaczenia# czy''. Moze i jestem laikiem ale nie az takim  ;)
Samick Lightening 57# 29"

Boullii

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: waga strzaly. pytanie?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 12, 2014, 08:41:13 pm »
Skoro nie ma # to nie jest to siła łuku. Już sam nie wiem co tam de facto jest napisane. A może zdjęcie by pomogło ?
Pozdrawiam Paweł