Autor Wątek: Pętelka  (Przeczytany 8525 razy)

Sławomir Cichacz

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 124
Odp: Pętelka
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 28, 2014, 03:49:42 pm »
Nie dziwie się że nie dopuścili. I tak już w tym momencie łuk z łukiem ma niewiele wspólnego.
to dobrze że w motoryzacji i w życiu codziennym mamy bynajmniej postęp bo inaczej to do dziś byśmy żyli w jaskiniach albo jeździli na drewnianych kółkach hehe
BEAR ATTITUDE 60#
podstawka - TROPHY RIDGE WHISKER BISCUIT
celownik - TROPHY RIDGE PUNISHER
stabilizator - TROPHY RIDGE
spust - T.R.U. BALL STINGER
strzały - Easton Camo Hunter 2219, Easton Realtree HD 2216

Michał Ciesielski

  • Gość
Odp: Pętelka
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 29, 2014, 10:42:20 am »
moim skormnym zdaniem, postęp jest konieczny ale w przypadku łucznictwa klasycznego raczej małymi kroczkami aby wszyscy zdążyli sie przystosować pętelka i spust to bardzo duży skok, i napewno były by głosy że dlaczego przy okazji takiej zmiany nie wmontować peepa i lipko, czasem na naszego FIELDA przychodził młody z klasykim w którym ma peepa pętelke i strzela ze spustu, jest to raczej forma trennigu zgrania przed przesiadką na bloczka.
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2014, 02:40:01 pm wysłana przez M.C. »

Michał Ciesielski

  • Gość
Odp: Pętelka
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 29, 2014, 11:11:00 am »
przydład małeg kroku w klasykach sprężyna między majdanem a rękojęścią u klasyków niewiem czy ułatwia ale teraz wiem dlaczegi ich łuki tak fajnie wyskakują z ręki
http://www.worldarchery.org/UserFiles/Document/FITA%20website/05%20Rules/03%20Interpretations/2012/Bk2-3-4_Art7.3.1.1_8.3.1.1_9.3.1.1_Fivics_riser.pdf
albo ciekawostka szczerbika do celowników wielopinowych montowna między celownik a peepa chyba jako przesłona zbędnych pinów 
http://www.worldarchery.org/UserFiles/Document/FITA%20website/05%20Rules/03%20Interpretations/2013/Bk3_Art.11.2.5_Bk4_Art.22.2.3.pdf

Piotr D

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 179
Odp: Pętelka
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 29, 2014, 12:41:16 pm »
Moim skromnym zdaniem powrót do podstawówki tobie by się przydał. Klasa 1-3 język polski. Haha

TTT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 198
Odp: Pętelka
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 29, 2014, 01:31:30 pm »
Dla mnie klasyczne to klasyczne, nie powinno się wprowadzać zmian mających na celu upodobnienie do bloczków, poza tym raczej takie upodobnienie nam nie grozi bo WA robi wszystko aby odróżnić to na dwie odrębne dyscypliny. Stąd mamy bloczki na 50m my na 70 i FITA, inne tarcze na hali, były jakieś rozważania co do zmiany kolorystyki, a nawet rodzaju tarcz dla bloczków i kto wie czy w niedalekiej przyszłości do tego nie dojdzie. BTW po co to? A po to by bloczki weszły na IO, nie mam nic przeciwko, a nawet fajnie bo podniósłby się poziom dzięki temu, nie mam nic przeciwko pod warunkiem, że klasyki na IO zostaną :)

Reasumując, po co zmieniać i ułatwiać coś co jest dobre i ludzie potrafią tak skutecznie strzelać? Jeżeli tylko po to aby podnosić możliwości ludzkie i poprawianie rekordów świata, Polski, Europy to ja bardzo dziękuję. Co to za satysfakcja dla nowych rekordzistów, którzy będą musieli żyć ze świadomością tego, że pobili np rekord Polski, a zasługą jest to, że mogli skorzystać z nowej technologii niedostępnej wcześniej? Moim zdaniem marne pocieszenie.

Powtarzam, dla mnie klasyczne jest klasyczne i nie powinno się go już więcej zmieniać.

Moim skromnym zdaniem powrót do podstawówki tobie by się przydał. Klasa 1-3 język polski. Haha

To jest aby na pewno post związany z tematem? Powiedz mi człowieku czemu czepiasz się tak ludzi na tym forum? Ktoś niejasno się wypowie, Piotr D się czepia. Ktoś źle pisze, Piotr D się czepia. Ktoś pyta o rzeczy oczywiste bo chce się upewnić aby nie podjąć złej decyzji, Piotr D się czepia, a czasem i ubliża... Człowieku weź czasem głęboki oddech, policz do trzech, zastanów się nad tym co Ci właśnie do głowy wpadło i zdecyduj czy warto to tutaj publikować i jak już się zdecydujesz publikować to jeszcze raz zweryfikuj, czy wniesie to coś do dyskusji w danym temacie czy tak jak cytowany przeze mnie fragment.

Albo mam jeszcze lepszy pomysł, załóż sobie temat w Hyde Parku pt. "Żale Piotra D" i tam wklejaj swoje wywody nie na temat, same korzyści będą:
- nie zaśmiecasz konkretnych tematów
- spełnisz się, bo skoro musisz się czepiać to będziesz miał gdzie
- inni, których to nie obchodzi nie będą tam wchodzili i tego widzieli

Wszyscy zadowoleni :)
PS oczywiście nie tyczy się to wszystkich Twoich wypowiedzi bo potrafisz coś sensownego napisać, chodziło mi jedynie o te bezsensowne dygresje z Twojej strony.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2014, 01:41:39 pm wysłana przez TTT »
"Nienawidziłem każdej minuty treningu, ale powtarzałem sobie - nie poddawaj się, przecierp teraz i żyj resztę życia jako mistrz"
Muhammad Ali

Dopóki myślisz, że możesz przegrać, przegrasz na pewno.
<---------------<<<

Piotr D

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 179
Odp: Pętelka
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 29, 2014, 02:25:43 pm »
Ja ubliżam? Kolego chyba nie chodzisz ulicami i dzielniami i nie słyszysz blokowego słowotwórstwa. A Kolega M.C. w swoim wywodzie nie używając znaków przystankowych i dużych liter napisał jakiś stek niezrozumiałych wyrazów. Cytuję "moim skormnym zdaniem postemp jest..."    lub "  pentelka i spust to bardzo duży skok, i napweno były by głosy ....". Hahaha. Za moich czasów 3 błędy w wypracowaniu na 20 stron papieru podaniowego na maturze z polskiego i zostawałeś rekrutem Ludowego Wojska Polskiego. Właściwie co ja tutaj robię? Malo czego można się dowiedzieć. Znikam.Pa

TTT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 198
Odp: Pętelka
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 29, 2014, 02:29:33 pm »
Nie wiem czy się mylę ale kiedyś już miałeś tu nie zaglądać, a wróciłeś... Nie rozumiesz co napisał? Nie komentuj, ten post nadaje się do tematu "Żale Piotra D"
Mieszkam w bloku i nie obrażam każdego kto próbuje zacząć swoją przygodę z łukiem i nierzadko zadaje idiotyczne pytania lub nie radzi sobie z ortografią...


Wysłane z mojego iPod touch przez Tapatalk
"Nienawidziłem każdej minuty treningu, ale powtarzałem sobie - nie poddawaj się, przecierp teraz i żyj resztę życia jako mistrz"
Muhammad Ali

Dopóki myślisz, że możesz przegrać, przegrasz na pewno.
<---------------<<<

Michał Ciesielski

  • Gość
Odp: Pętelka
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 29, 2014, 02:31:15 pm »
Moim skromnym zdaniem powrót do podstawówki tobie by się przydał. Klasa 1-3 język polski. Haha
fakt że nie zawsze później czytam to co pisze zwłaszcza na telefonie przepraszam wszystki órażonych ;)
następnym razem jesli będę miał ochotę zabrać głos w jakiejś sprawie, będę pisał powoli dam do przeredagowania żonie, sprawdze ortografie, wyśle do Miodka i umieszcze na stronie.
a powiażnie to ludzie inteligentni zrozumieją co jest napisane nawet jeśli w co drugim wyrazie pozmieniam litery w szyku , czytanie opiera sie na pamięci wzrokowej, posta poprawiłem.
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2014, 02:44:02 pm wysłana przez M.C. »

Wicket

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Pętelka
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 29, 2014, 07:46:40 pm »
Moim skromnym zdaniem powrót do podstawówki tobie by się przydał. Klasa 1-3 język polski. Haha
...wyśle do Miodka...

Hahaha, genialne.

noctilus

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Pętelka
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 29, 2014, 07:49:36 pm »
Zazwyczaj nie odzywam się w takich sytuacjach ale moje skromne poparcie dzisiaj zdecydowanie stoi za TTT.
Wiele się nauczyłem z wypowiedzi Piotra D to muszę głośno i bez kozery powiedzieć,  lecz faktycznie ma moim zdaniem skłonności do lekkiego trollowania.
Using Tapatalk

Piotr D

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 179
Odp: Pętelka
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 30, 2014, 12:18:54 pm »
Jakie trolowanie? Panowie! Albo piszemy " skąd jesteś?" albo " z kont jezdes", "szedłem" albo " szłem" , "chcę" albo "chcem". Jeśli dla was to bez znaczenia to dalsza dyskusja nie ma sensu. Skończyłem.

TTT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 198
Odp: Pętelka
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 30, 2014, 12:57:28 pm »
Powołuję się na to:
Właściwie co ja tutaj robię? Malo czego można się dowiedzieć. Znikam.Pa

Kolega wyjaśnił, że pisał z telefonu, ja go rozumiem bo sam czasem piszę z urządzenia innego niż komputer, a przy wyświetlaczu dotykowym często wkradają się błędy, w szczególności gdy nie czytamy na bieżąco tego co piszemy. Pomijając to nie możesz wyobrazić sobie tego, że nie każdy jest idealny we wszystkim? Jeden jest świetnym łucznikiem ale z matematyką już nie bardzo, jeden rewelacyjnie maluje ale za nic w świecie nie może nauczyć się ortografii. Nie każdy jest identyczny więc przestań piętnować ludzi za to co nie zawsze jest od nich zależne.
"Nienawidziłem każdej minuty treningu, ale powtarzałem sobie - nie poddawaj się, przecierp teraz i żyj resztę życia jako mistrz"
Muhammad Ali

Dopóki myślisz, że możesz przegrać, przegrasz na pewno.
<---------------<<<

noctilus

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Pętelka
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 30, 2014, 01:02:04 pm »
Ależ ja się jak najbardziej tym przejmuję i bardzo mnie razi i smuci taka nieczystość języka. I przyznam, że czasem jest nawet ciężko zrozumieć wypowiedź a czasem moja przysłowiowa szczęka na parkiecie się znajdzie. Lecz jest to forum łucznictwa,  i nie jest to moim skromnym zdaniem miejsce, żeby uczyć polaków poprawnej polszczyzny.
Using Tapatalk

Sławomir Cichacz

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 124
Odp: Pętelka
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 30, 2014, 02:19:49 pm »
Ale mieszacie myślałem że temat pisowni został już wyczerpany a wy dalej o tym heh. Proponuje zmianę tematu z ,,Pętelka" na ,,lekcja języka polskiego":) 
BEAR ATTITUDE 60#
podstawka - TROPHY RIDGE WHISKER BISCUIT
celownik - TROPHY RIDGE PUNISHER
stabilizator - TROPHY RIDGE
spust - T.R.U. BALL STINGER
strzały - Easton Camo Hunter 2219, Easton Realtree HD 2216

noctilus

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Pętelka
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 30, 2014, 02:30:29 pm »
Proponuje zmianę tematu z ,,Pętelka" na ,,lekcja języka polskiego":)

Wyrażenie "lekcja języka polskiego" wywołuje u mnie bezwarunkowe uczucie nudności.
Taki trochę odruch Pawłowa. Tak mam od podstawówki. ;)
Using Tapatalk