Autor Wątek: Nowy nabytek i problem z regulacją  (Przeczytany 5848 razy)

zeniacki

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Nowy nabytek i problem z regulacją
« dnia: Marzec 23, 2014, 12:44:42 pm »
Witam, jakiś czas temu z pomocą forumowiczów składałem łuk i w końcu się udało :) brak jeszcze celownika i stabilizatorów ale celownik już za miesiąc (co można polecić do 400zł?) a stabilizatory jak nabiorę wprawy :) po złożeniu łuku :
majdan http://sklep-robinhooda.pl/majdan-raven-prestige-fx-rh-25-model-vision-2.html
ramiona http://sklep-robinhooda.pl/ramiona-samick-carbon-vision-maple-wood-drewno.html 42# 70"
cięciwa http://sklep-robinhooda.pl/cieciwa-formula-bcy-8125g-do-luku-klasycznego-biala-czarna-bcy-64-66-68-70-8125-g-formula-duplikat-1.html
button najtańszy black sheep
podstawka decut nova
kliker najtańszy cartela
a strzały jakie mi polecono i zakupiłem 6 to cartel alu carbon spin 550  29"
a tu kilka zdjęć :




Tylko teraz mam kilka pytań i problemów...
Po złożeniu łuku sprawdziłem brace high tzn odległość od buttona do cięciwy i jest 22.5-22.6 jakoś tak nie wiem czy nie za dużo...
podstawka chyba za bardzo pochylona w dół bo ciągle spada strzała ... sama się składa po położeniu i nawet delikatnym naciągnięciu o pełnym naciągu nie wspomnę...Wiem że ramię nie powinno być widoczne z góry po położeniu strzały i tak jest ale nie wiem czy ma być właśnie poziomo czy trochę do góry?
i Teraz najważniejsze....pierwsze strzelanie...strzały myszkują w locie...lecą mniej więcej do celu ale bujają się i nie stabilizują po wyjściu z łuku... z samick polarisa nie miałem takich problemów i muszę cel zmienić bo snopek duży okrągły z słomy już nie wystarcza(samicka hamował ale z tego strzały wchodzą za głęboko i już jedna poszła....Proszę o rady odnośnie regulacji żeby wyeliminować myszkowanie i czy brace high jest ok? czy da się jakoś to zmniejszyć? cięciwa jest dziwnie rozdwojona a nie skręcona...czy tak może być? mieli dobrać ją w sklepie do tego zestawu i nie da się jej rozkręcić chyba bardziej żeby zmniejszyć odstęp od majdanu....Z góry dziękuję za wszelkie rady regulacyjne i pozdrawiam ;) Ps 42# myślałem że będzie się gorzej naciągało ale jest ok ;)


bodzio-Bogdan Guminski

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 263
    • www.slowianscylucznicy.fora.pl
Odp: Nowy nabytek i problem z regulacją
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 23, 2014, 03:36:40 pm »
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2014, 03:45:04 pm wysłana przez bodzio-Bogdan Guminski »
Samick Vision +Ramiona Fiber 38#, Basic 32#
Turek Styrczula 35#
Samick Sage 35#


Strzaly Cedrowe
Strzaly carbonowe Stepic 500
Strzaly carbonowe Beman Flasch 630
Strzaly carbonowe Black Max Elite 500

Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: Nowy nabytek i problem z regulacją
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 23, 2014, 03:50:20 pm »
Przy podstawce ten drucik możesz lekko na końcu zagiąć  by nie spadała  i powinna być poziomo tylko zakrzyw końcówkę i będzie po problemie ... i zobacz czy jest równo przyklejona...
Strzała na cięciwie powinna być idealnie pod kątem prostym po założeniu na podstawkę... a 22.5 cm odstępu butonu od cięciwy to nie tak dużo....
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

bodzio-Bogdan Guminski

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 263
    • www.slowianscylucznicy.fora.pl
Odp: Nowy nabytek i problem z regulacją
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 23, 2014, 04:11:42 pm »
patrzac na zdjecie nr 1 cieciwa jest za bardzo przekoszona na lewa strone ,mam taki model luku i cieciwa jest idealnie w lini ,strzaly wychodza  czysto bez problemu  nie uzywam zadnych gadzetow .buttonow ,klikierow itp

pytanie jak zakladasz cieciwe , bo to mi wyglada jakby byly ramiona skrecone
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2014, 04:13:58 pm wysłana przez bodzio-Bogdan Guminski »
Samick Vision +Ramiona Fiber 38#, Basic 32#
Turek Styrczula 35#
Samick Sage 35#


Strzaly Cedrowe
Strzaly carbonowe Stepic 500
Strzaly carbonowe Beman Flasch 630
Strzaly carbonowe Black Max Elite 500

zeniacki

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Nowy nabytek i problem z regulacją
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 23, 2014, 04:55:44 pm »
hm może zdjęcie trochę z złej perspektywy bo tak na oko wygląda prosto... cięciwę zakładam przydeptując jedno ramię stopą  tzn w ten drugi sposób z tego filmu : http://www.youtube.com/watch?v=bb7tT9ddK80 od 5:30 :) fakt, że sam nie daje rady wiec dziewczyna ciągnie za cięciwę ale chyba ramion tym nie skręcam... hmdzięki za wszystkie rady. spróbuję z tą podstawką tego zagięcia delikatnego ;) jeszcze muszę dokładnie sprawdzić kąt z siodełkiem...i przyklejenie podstawki... popróbuję jeszcze z twardością buttonu jeśli to nie pomoże... a jak najprościej bez przyrządów sprawdzić czy cięciwa nie jest po ukosie i jest wycentrowana? bo na oko wygląda ok ale może fakt że któreś ramię jest przesunięte...

bodzio-Bogdan Guminski

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 263
    • www.slowianscylucznicy.fora.pl
Odp: Nowy nabytek i problem z regulacją
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 23, 2014, 05:37:09 pm »
Samick Vision +Ramiona Fiber 38#, Basic 32#
Turek Styrczula 35#
Samick Sage 35#


Strzaly Cedrowe
Strzaly carbonowe Stepic 500
Strzaly carbonowe Beman Flasch 630
Strzaly carbonowe Black Max Elite 500

Szumak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Keep Calm and Kill Spider
    • UKS Morświn
Odp: Nowy nabytek i problem z regulacją
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 23, 2014, 10:13:09 pm »
Odklej podstawkę i przyklej ją równo bo jest za mocno skręcona w lewo.
Wysokość cięciwy masz raczej w normie. Dla mojego zestawu powinna mieścić się w granicach 21.5 - 23.5 cm (nie wiem jakie zalecenia są dla visiona).
Riser: Hoyt Formula Excel Pro 25"
Limbs: Hoyt Formula Carbon 720 68" 38#
Shibuya Button DX
Decut Nova Arrow Rest
Spigarelli Carbon 30 Sight with Shibuya Sight Pin Fiber Optic
Cartel Carbon Stabilizer
Easton Carbon One 730 28"

Piotr D

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 179
Odp: Nowy nabytek i problem z regulacją
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 25, 2014, 08:22:08 am »
Ramiona 42 funty na początek flirtu z olimpijskim ( będzie ciebie składać ) ? Bez stabilizatorów? Trochę dziwaczna kolejność. Poza tym zgrywanie łuku ze strzałami , buttonem , klikerem i ciałem  bez porównania na żywo z innymi doświadczonymi łucznikami wydaje mi się awykonalne. Wyobraź sobie ( bez obrazy) , że masz nastroić instrument bez umiejętności grania na nim i bez wiedzy teoretycznej. Polecam kilka lekcji w jakimś klubie .
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2014, 12:31:42 pm wysłana przez Piotr D »