Autor Wątek: Pomoc w wyborze  (Przeczytany 1613 razy)

Xadriz

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
Pomoc w wyborze
« dnia: Marzec 20, 2014, 06:03:22 pm »
Witam wszystkich forumowiczów. Trochę minęło od mojego ostatniego logowania na tym forum (około 4 lata), jednak zainteresowanie łucznictwem kazało mi tu wrócić ;). Przez ten czas miałem kontakt jedynie z łukami bloczkowymi (używałem Micro Midasa od Browninga), teraz stwierdziłem że chciałbym zmienić klimat. Interesuje mnie łuk typu wschodniego. Trochę poczytałem i na pierwsze miejsce na mojej liście wyszły dwa modele: Samick SKB oraz chyba dość popularny (?) Windfighter. Chciałbym zasięgnąć rady oraz opinii kogoś, kto miał z którymś z nich kontakt. Czy w tej kategorii cenowej (+/- 600zł) są to dobre wybory, czy znajdę coś lepszego pod względem dynamiki i ?

Obecnie mam 18 lat i 175 cm wzrostu. Mógłby wypowiedzieć się ktoś na temat długości naciągu jaka byłaby dla mnie odpowiednia? I jak z siłą naciągu? O ile w bloczkowych łukach po naciągnięciu cięciwy nie czujemy pełnej siły naciągu na ręce, tak tutaj już chyba tak? Z góry dzięki za pomoc ;)

yokai

  • Gość
Odp: Pomoc w wyborze
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 20, 2014, 08:27:13 pm »
cześć
Na początek prosimy moderatora o przeniesienie całego tematu do działu łuków tradycyjnych, ponieważ łuki wschodnie są tradycyjnymi łukami a nie klasycznymi.
Strzelałam z Winfightera 40# sąsiada, naciągany 3-ma palcami na jakieś 29" dawał całkiem miłe wrażenia ale jego moc i możliwości dopiero widać przy pełnym naciągu (31"). Przy naciągnięciu na 31" lepiej strzelać z 2-ch palców albo wręcz stylem wschodnim z kciuka z pierścieniem, bo cięciwa troszkę ściska palce.
Niestety albo stety przy łukach tradycyjnych i klasycznych w pełnym naciągu mamy dyskomfort trzymania pełnej mocy w uścisku i za długo tego trzymać się nie powinno.
Twój naciąg w przybliżeniu wynosić powinien 28", jak podasz rozstaw łapek mierzony od końca palca wskazującego do palca wskazującego będzie łatwiej to ustalić.
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2014, 08:56:35 pm wysłana przez yokai »

Xadriz

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Pomoc w wyborze
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 21, 2014, 08:16:44 pm »
Faktycznie, pomyliłem działy -zwykłe niedopatrzenie. Rozstaw ramion od końca do końca wskazujcych palców  - 174cm. Coś z siłą naciągu jesteście w stanie doradzić? Wiem, najlepiej wziąść kilka łuków do ręki i postrzelać, jednak wkoło mnie (Mielec) raczej nie znajdę pasjonata łucznictwa :(.

yokai

  • Gość
Odp: Pomoc w wyborze
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 21, 2014, 09:02:15 pm »
Szukaj, może będziesz miał szczęście http://www.lucznicy.dl.pl/
Inna opcja to z różnej grubości gałęzi i sznurka robisz sobie prymitywne łuki, dzięki różnej grubości będą różne moce naciągów, moc każdego z nich sprawdzasz wagą wędkarską a potem próbujesz czy taka moc Tobie pasuje.
Zawsze możesz sobie w ciemno kupić wielogumowego trenażera i wiedział będziesz :D http://e-luk.pl/trenazer-saunders-p5259.html