Autor Wątek: Łuk bez ramion do 1000zł (ramiona mam)  (Przeczytany 4783 razy)

zeniacki

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Łuk bez ramion do 1000zł (ramiona mam)
« dnia: Luty 28, 2014, 10:25:31 am »
Witam, Dopiero rozpoczynam przygodę z łucznictwem i z racji niezbyt majętnego stanu kompletuję łuk na raty ;)
do tej pory miałem przyjemność strzelania z gołego łuku kolegi samick Polaris z podstawką pod strzałę plasikową i nic po za tym :P samick ma 32# i strzela mi się z niego bez problemu (wyćwiczone mięśnie) szlifuję po troszku technikę... Ok ale do rzeczy,
mam ramiona które kupiłem nowe w promocji Samick Vision Carbon 42# 70" (może troszkę za mocne ale trochę treningu siłowego nie zaszkodzi ;) ) mam do wydania jeszcze w 2 ratach około 1000zł max 1200 ale to już 2 i pół raty :P i Potrzebuję pomocy szanownych forumowiczów w kwesti zakupu pozostałego sprzętu chciałbym zacząć strzelać z własnego łuku jak najszybciej więc od rzeczy najważniejszych do mniej ważnych poproszę :) może być sprzęt używany jeśli ktoś ma coś ciekawego na sprzedaż to proszę też o propozycje ale zapłata po 10.03  :P Strzały zmierzony rozmiar 28.4" więc do tego łuku też bym prosił o jakieś tanie fajne :P
Z rzeczy które sam upatrzyłem to :

http://www.sklep-robinhooda.pl/majdan-sf-premium-25-rh-sebastian-flute.html - już z podstawką i buttonem
lub
http://www.sklep-robinhooda.pl/majdan-cartel-fantom-rh-25-2012.html - ale bez niczego więc podobnie wychodzi cenowo
cięciwa to chyba fastflight albo proszę o inne propozycje...
celownik....nie mam pojęcia ceny niektórych zaporowe a o tych poniżej 200zł opinie średnie...
stabilizatory cartel albo black sheep... ogólnie proszę o porady lepsze niż moje i jakieś dobre propozycje z dobrym stosunkiem cena/jakość ... może być sprzęt używany bo na bogatego nie trafiło...
Chciałbym sprzęt rozwojowy i na dłużej... niestety wiem, że to drogi sport ale po troszku może będę zbierał na lepsze podzespoły a tym czasem to ma mi wystarczyć na dłużej.
A i ma ktoś jakieś opinie na temat tych ramion które kupiłem samicka? :)

Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: Łuk bez ramion do 1000zł (ramiona mam)
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 28, 2014, 10:52:38 am »
Zawsze opłacalne jest szukanie używek... ja też niedawno zaczynałem i gdybym wydał 30zł to mogę złożyć 2 łuki klasyczne. a nie przekroczyłem 1200zł.  Był już temat na temat Cartela fantoma i opinie są mieszane, a jak ja uważam jestem zbyt zielony by doradzać...  :D ale widzę że dość solidnie się za to zabierasz z tymi ramionami. Jeśli już technikę masz to mogą być dobre. Sam mam ramiona 26# i 44# lecz do tych 2 jeszcze się nie przymierzam. Powodzenia
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

Szumak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Keep Calm and Kill Spider
    • UKS Morświn
Odp: Łuk bez ramion do 1000zł (ramiona mam)
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 28, 2014, 11:34:12 am »
Polecam Kaya K3 Carbon - bardzo zacny majdan za bardzo przyzwoite pieniądze. Będziesz zadowolony z jakości wykonania oraz kultury pracy.
Gdybym nie poszedł w Formułę Hoyta to ta Kaya byłaby moim zestawem. 

Sent from my BlackBerry 9790 using Tapatalk
Riser: Hoyt Formula Excel Pro 25"
Limbs: Hoyt Formula Carbon 720 68" 38#
Shibuya Button DX
Decut Nova Arrow Rest
Spigarelli Carbon 30 Sight with Shibuya Sight Pin Fiber Optic
Cartel Carbon Stabilizer
Easton Carbon One 730 28"

Piotr D

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 179
Odp: Łuk bez ramion do 1000zł (ramiona mam)
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 28, 2014, 12:44:01 pm »
Hehe Jacek , prawie mi go pozazdrosciłeś! Na dniach będą nowe ramionka Kstorm 40 funtowe . Zobaczymy jak to wszystko chodzi. Pozdro

zeniacki

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Łuk bez ramion do 1000zł (ramiona mam)
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 28, 2014, 04:34:13 pm »
Panowie ale chyba , źle się zrozumieliśmy 1000-1200 to całość na 2 raty czyli po 600zł na miesiąc a jak patrzę to ta kaya 1000zł :P chyba, że ma ktoś używkę na sprzedaż tak do 500zł :P dopiero zaczynam przygodę z łucznictwem i podoba mi się strzelanie taczowe z większych odległości i na początek szukam czegoś nadającego się na jakieś amatorkie zawody bo na zawodowe mnie nie stać :( dlatego proszę o rady co do takich kwot i żeby ta jakość na 2-3 latka mi przynajmniej starzyła :P

Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: Łuk bez ramion do 1000zł (ramiona mam)
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 28, 2014, 05:00:34 pm »
nie wiem jak doradzić. Ten SF mógłby być dobry dobierz do tego zestaw stabilizatorów za 230zł, (majdan w zestawie ma butona i podstawke) jakiś celownik np http://www.sklep-robinhooda.pl/celownik-sportowy-avalon-tec-one-aluminium-sight.html
Do tego Cięciwe , strzałki , ochraniacze i kołczan. zależy jak dobierzesz. Jak np tani kołczan to jakoś nadrobisz... Co do cięciwy to radził bym napisać do http://www.forumlucznicze.pl/index.php?action=profile;u=301 ale to jak już resztę będziesz miał... może jakoś uda się zmieścić w określonej sumie
Pozdrawiam.
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

zeniacki

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Łuk bez ramion do 1000zł (ramiona mam)
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 28, 2014, 05:46:34 pm »
hm akurat kolczanu i ochraniaczy w tej kwocie nie bralem pod uwage, te rzeczy drobniejsze i tansze to moge po za budzet wrzucic jakos ;) ale dzięki za rady :) co do cięciwy napewno skorzystam z tego kontaktu. W jakiej kolejnosci ten sprzet kupowac zeby sobie postrzelac jak najszybciej?:P W ogole to dziekuje za rady i pomoc. rzadko na którym forum można się spotkać z tak szybkim i miłym odezwem ;)

Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: Łuk bez ramion do 1000zł (ramiona mam)
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 28, 2014, 05:53:31 pm »
1 Majdan
2 Celownik i stabilizatory i przynajmniej 6 strzałek , polecam Beman Carbon Flash
3 skontaktuj się z Piotrem i dogadaj się odnośnie cięciwy
 Tak bym się za to zabrał  :D

 Ewentualnie odrazu na podstawie danych majdanu i dlugości ramion dogaduj sie co do cięciw
i dodaj do tego http://www.sklep-robinhooda.pl/klicker-blacha-cartel-deluxe-standard-clicker-kliker.html.
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2014, 07:43:26 pm wysłana przez Tomasz_R »
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

zeniacki

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Łuk bez ramion do 1000zł (ramiona mam)
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 02, 2014, 08:06:11 pm »
Dzięki za wyklarowanie toku zakupów ;) hm tylko jeszcze nad tymi majdanami się zastanawiam... zamówie pewnie z sklepu robinhooda i tak jest kilka w granicach od 400 do 600zł ale to 6xxzł to max i dylemat straszny bo z opisu w sklepie to wszystko podobne :P

Szumak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Keep Calm and Kill Spider
    • UKS Morświn
Odp: Łuk bez ramion do 1000zł (ramiona mam)
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 02, 2014, 08:32:18 pm »
W tej cenie bierz Ravena - to samick Vision II pod inną nazwą. W tej cenie nic lepszego nowego nie znajdziesz.

Sent from my BlackBerry 9790 using Tapatalk
Riser: Hoyt Formula Excel Pro 25"
Limbs: Hoyt Formula Carbon 720 68" 38#
Shibuya Button DX
Decut Nova Arrow Rest
Spigarelli Carbon 30 Sight with Shibuya Sight Pin Fiber Optic
Cartel Carbon Stabilizer
Easton Carbon One 730 28"

zeniacki

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Łuk bez ramion do 1000zł (ramiona mam)
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 02, 2014, 09:07:42 pm »
Dzięki wielkie za radę ;) tak też poczynię :) będę zamawiał w ciągu tygodnia i jak nic się nie pojawi w używkach fajnego to będę brał tego ravena :)

ten raven jest lepszy od tego:
http://www.sklep-robinhooda.pl/majdan-sf-forged-plus-25-rh-sebastian-flute.html ? bo dziwi mnie cena z przed przeceny prawie 900zł a ten raven 620 i tak sie zastanawiam czy az tyle za marke w tym SF sie placi czy sa jakies inne roznice?:) w ogole zastanawialem sie i jak mogl bym prosic o wytlumaczenie czym sie te majdany roznia te drogie od tych tanich skoro w wiekszosci to jakis tam metal...?:> czy to tylko wygoda chwytu czy jeszcze jakos zmienia to parametry łuku?:>
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2014, 09:28:34 pm wysłana przez zeniacki »

Szumak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Keep Calm and Kill Spider
    • UKS Morświn
Odp: Łuk bez ramion do 1000zł (ramiona mam)
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 02, 2014, 11:10:18 pm »
Nie tylko ergonomia jest różna. Sposób i jakość wykonania, waga, materiał, konstrukcja - mają wpływ na tłumienie drgań czyli sprawność.
W przypadku Twojego problemu nie wiem który jest z całą pewnością lepszy. Wg mnie raven ma lepszy system mocowania i regulacji ramion oraz lepiej leży w mojej dłoni, lecz nie strzelałem z tych majdanów więc się nie wypowiem. Musisz podjąć decyzję ;)


Wysyłane z mojego ALCATEL ONE TOUCH 916D za pomocą Tapatalk 2

Riser: Hoyt Formula Excel Pro 25"
Limbs: Hoyt Formula Carbon 720 68" 38#
Shibuya Button DX
Decut Nova Arrow Rest
Spigarelli Carbon 30 Sight with Shibuya Sight Pin Fiber Optic
Cartel Carbon Stabilizer
Easton Carbon One 730 28"

Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: Łuk bez ramion do 1000zł (ramiona mam)
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 03, 2014, 12:30:52 am »
wsumie możesz mieć racje... ja nie spotkałem się jeszcze z tymi majdanami wiec nie wiem jak to z nimi jest
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

zeniacki

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Łuk bez ramion do 1000zł (ramiona mam)
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 06, 2014, 01:04:15 pm »
Panowie i Panie z racji tego, że niedługo 10 i wypłata :P będę zamawiał majdan ravena i trochę osprzętu tj strzały, button - black sheep, kliker- najtańszy cartela z linku od kolegi powyżej, skórkę na palce decut, podstawkę pod strzałę decut nova, o cięciwę napiszę do kolegi z linku powyżej. stabilizatory i celownik za miesiąc a puki co postrzelam z golasa :P Tylko mam pytanko co do strzał....Jakie wybrać? beman flash czy może powerflighty eastona czy cos innego w miarę niskiej cenie godnego polecenia ? Selektor bemana pokazuje mfx Classic czy o spinie 500 będą lepsze od tamtych strzal ? i jakie parametry bo nie mam pojęcia jak się do tego zabrać... zmierzyłem naciąg strzały 2 metodami tj na łuku (polaris) i od mostka do końca palców... i tak na łuku wychodzi mi, że naciągam 73.5 cm a w dłoniach 68... i nie wiem którą wartością się sugerować i jaką strzałę o jakim spinie i długości wybrać....proszę o radę co do strzal i czy taki zestaw w miarę ok?:p i bardzo dziękuję odrazu za pomoc ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2014, 08:43:21 pm wysłana przez zeniacki »

Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: Łuk bez ramion do 1000zł (ramiona mam)
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 06, 2014, 11:46:56 pm »
To prędzej te wyliczenia za pomocą łuku będą ok. A power flightów nie mam ale są stosunkowo ciężkie wiec nie wiem czy się nadają. Bemany są dobre bo są tanie i wytrzymałe...Ciężko znaleźć inne tanie dobre bo sam szukałem niedawno...
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#