Autor Wątek: Pomocy ! Wycieranie się materiału na półce i lotek  (Przeczytany 11963 razy)

lonei

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 82
Pomocy ! Wycieranie się materiału na półce i lotek
« dnia: Luty 23, 2014, 08:05:35 pm »
Czesc :0 troche zmienie pytanie bo do tej pory nikt mi nie pomogł ;/ materiał na półce miekka strony rzepy wyciera mi się po ok 100strzałach jak i lotki w strzałach ;/ niemam już siły do tego próbowałem chyba wszystkich możliwych opcji i już trace nadzieje że jest jakiś sposób rozwiazania tego problemu łuk przy moim naciągu 29,5cali ma w granicach 58-60# strzały to easton gamegetter 340 długość 31cali i akurat 125grs przy 100grs wycierała się podstawka bardziej przy końcu


Próbowałem rożne metody tuningu zawsze bezskutecznie test nieopierzonej strzały jak i test papierowy bezskutecznie przy teście papierowych zawsze choćbym jak miał siodełko nisko czy wysoko tak samo jest -.- grot z dołu lotki u góry wnioskuje że gniazdo jest zawysoko obniżałem już ile sie dało i dalej jakimś cudem taki sam rezultat. A przy teście nieopierzonej strzały nieopierzone latały tak samo jak opierzone ale własnie wyciera lotki i podstawke jak na zdjeciu.
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2014, 07:27:54 pm wysłana przez lonei »
Samick Phantom 50#
Diana 30#
Nawalny longbow 40#
Bearpaw plain stick 30#

Szumak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Keep Calm and Kill Spider
    • UKS Morświn
Odp: Trwałość lotek pierzastych i metoda tuningu
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 23, 2014, 08:23:44 pm »
Przy poprawnie dobranej sztywności nic Ci się nie ma prawa wycierać, bo koniec strzały (z lotkami) z daleka omija podstawkę.
Riser: Hoyt Formula Excel Pro 25"
Limbs: Hoyt Formula Carbon 720 68" 38#
Shibuya Button DX
Decut Nova Arrow Rest
Spigarelli Carbon 30 Sight with Shibuya Sight Pin Fiber Optic
Cartel Carbon Stabilizer
Easton Carbon One 730 28"

lonei

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 82
Odp: Trwałość lotek pierzastych i metoda tuningu
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 23, 2014, 09:40:05 pm »
No niby tak ale tak samo jest w przypadku półek w łukach typu hunter ? wkońcu mają półke szerokości jakieś 2cm
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2014, 07:29:31 pm wysłana przez lonei »
Samick Phantom 50#
Diana 30#
Nawalny longbow 40#
Bearpaw plain stick 30#

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Trwałość lotek pierzastych i metoda tuningu
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 23, 2014, 09:57:45 pm »
Gratuluje krzepy;-) I to w takim wieku...
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


lonei

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 82
Odp: Trwałość lotek pierzastych i metoda tuningu
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 23, 2014, 10:19:53 pm »
Gratuluje krzepy;-) I to w takim wieku...
troche juz strzelam wkoncu :) z początku strzelałem z 45# lub z 60# (okazyjnie kilka strzałow dziennie) teraz od września strzelam z tego coyota niby 50# w rzeczywistosci ma jakies 53-54# :) z początku przyznam że sprawiał mi trudność tak duży naciąg ale było coraz lepiej teraz bez najmniejszych problemów strzelać do woli średnio 100strzałów na trening a na celność też nie narzekam.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2014, 10:22:36 pm wysłana przez lonei »
Samick Phantom 50#
Diana 30#
Nawalny longbow 40#
Bearpaw plain stick 30#

Rafalpd

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: Pomocy ! Wycieranie się materiału na półce i lotek
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 24, 2014, 08:17:53 pm »
Materiał się wyciera bo to tandeta i się nie nadaje. To nie jest amerykańskie oryginalne velcro tylko jakiś chiński badziew po 3zł za metr. Najtrwalsza jest skóra a najlepiej skóra z włosiem np z jelenia, dzika. Ale i tak każda podstawka się wyciera po pewnym czasie a im łuk mocniejszy tym podstawka i lotki dostają mocniej w dupę. Trzeba się z tym pogodzić że jak się dużo strzela to 2-3 razy w sezonie zmienia się podstawkę i lotki. Albo można kupić bloczka z podstawką opadającą wtedy problem z głowy:)

lonei

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 82
Odp: Pomocy ! Wycieranie się materiału na półce i lotek
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 24, 2014, 08:36:30 pm »
Rozumiem Szumak pisał że strzała ma omijać podstawkę chodziło mu o podstawkę taką jak używają w łukach klasycznych ? czy własnie o coś co ja mam ?
Samick Phantom 50#
Diana 30#
Nawalny longbow 40#
Bearpaw plain stick 30#

lukilak1994

  • Gość
Odp: Pomocy ! Wycieranie się materiału na półce i lotek
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 24, 2014, 08:42:13 pm »
Powinna, o ile strzała ma dobrze dobrany spin i łucznik nie popełnia błędów.
A wygląda to tak:
http://youtu.be/wGNslUNBrEM

lonei

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 82
Odp: Pomocy ! Wycieranie się materiału na półce i lotek
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 24, 2014, 08:46:10 pm »
http://tradgang.com/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=print_topic;f=6;t=005061 tutaj gościu ma taki sam problem o sam koniec podstawki mu uderza i niby z moim slabym angielskim wyczytalem ze podniósł siodeło na 1/2cala ma być ustawiłem po przestrzeleniu wnioskuje już chyba każda konfiguracje testowałem test papierowy wypada fatalnie jedynie nieopierzonej strzały jest dobrze do 15m wiecej strzała uderza o ziemię choćbym jak obniżal siodełko może to wina łuku po prostu lub mojej techniki strzelam z 2 palców pomiędzy wskazującym i serdecznym mam strzałę już sam nie wiem ale trudno musi tak zostać wystarczająco mnie to kosztowało kilka promieni do kosza poszło.... ale przyznam że jest lepiej z 20m moge celnie strzelać
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2014, 08:57:57 pm wysłana przez lonei »
Samick Phantom 50#
Diana 30#
Nawalny longbow 40#
Bearpaw plain stick 30#

Boullii

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Pomocy ! Wycieranie się materiału na półce i lotek
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 26, 2014, 09:21:59 pm »
Wszystko wskazuje na źle dobrane strzały, za sztywne. To jeśli idzie o wycieranie boku majdanu. Siodełko powinno być podniesione o około 5 mm. od poziomu, można mniej, można więcej to kwestia indywidualna. 1/2 cala czyli ponad centymetr to przesada.
Pozdrawiam Paweł

lonei

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 82
Odp: Pomocy ! Wycieranie się materiału na półce i lotek
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 27, 2014, 12:21:11 am »
na wysokosci 1/2cala jest siodełko a strzała jest ok 6mm powyżej kąta 90stopni. Strzały są dobrze dobrane pod względem spinu tylko problem mam z tym obijaniem w ziemie nieopierzonych strzałek tak samo wskazuje test papierowy że nock jest zawysoko obniżałem nawet już nawet na 90stopni dalej zawysoko wychodziło. Zmieniłem technike 3 palce pod strzałe idealnie jakims cudem przy 1/2cala ale nie bede zmieniał techniki bo od kilku lat strzelam z 2 palców i tak jest mi najwygodniej i te palce mam już przyzwyczajone niby czytam jakims forum angielskim gosciu miał podobny problem ale niebardzo ten tłumacz działa i w szkole nie uczyli mnie takich pojęć jedynie pozostaje podesłać do kuzyna żeby przeczytał i mi przetlumaczył oco chodzi bo coś rozumiem ale to nadal zamało
Samick Phantom 50#
Diana 30#
Nawalny longbow 40#
Bearpaw plain stick 30#

Boullii

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Pomocy ! Wycieranie się materiału na półce i lotek
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 27, 2014, 09:08:56 pm »
Skoro się upierasz, że masz wszystko dobrze to po co się pytasz ?
Gdyby strzały były dobrane prawidłowo nie było by takich otarć. Też mam podobnie zniszczone piórka (wręcz identycznie) i wiem, że mam za sztywne promienie ale robię to świadomie bo strzelając instynktownie właśnie takie strzały mi odpowiadają. Ustaliłem to na zasadzie prób i błędów.
Pozdrawiam Paweł

lonei

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 82
Odp: Pomocy ! Wycieranie się materiału na półce i lotek
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 27, 2014, 09:46:56 pm »
Pytam dlatego ze mam problem. A pozatym przeczytaj dokładnie na czym polega mój problem nie chodzi tu o zły spine tylko o złą wysokość gniazda albo zła technike ale dzieki temu postowi http://tradgang.com/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=6;t=005013 gosciu pisał ze chodzi o technike też więc troche pokombinowałem z techniką trzymaniem łuku dajmy na to przy strzelaniu 3 palce pod strzała palce były pod kątem 90stopni z miejscem gdzie opieram dłon na majdanie a jak strzelałem z 2 palcy jeden pod drugi nad strzała to juz odbijała na wysokość więc możliwe jest że majdan ściskałem zamocno i po puszczeniu cięciwy przekrzywiałem łuk i uderzała strzała o podstawke ale troche nad tym pracuje jest coraz lepiej :) nieopierzona strzałka już na 20m lata nawet nawet może jeśli jeszcze obniże siodełko ciutke to będzie dobrze dam znać jak tak zrobie
Samick Phantom 50#
Diana 30#
Nawalny longbow 40#
Bearpaw plain stick 30#

Michał Ciesielski

  • Gość
Odp: Pomocy ! Wycieranie się materiału na półce i lotek
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 27, 2014, 11:49:29 pm »
jest jeszcze jedno rozwiazanie sprawdz jakie BH jest dla twojego luku i skrec cieciwe aby przy maksymalnej dopuszczonej wartosci. mi pomoglo

lonei

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 82
Odp: Pomocy ! Wycieranie się materiału na półce i lotek
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 28, 2014, 12:50:35 pm »
Tylko jest problem bo nigdzie nie pisze jaka jest dopuszczalna wysokość cięciwy dla mojego luku jest to cięciwa orginalna jaka była przy nim i lekko skrecona spróbuje ja mocniej skręcić :) dzieki za rade
Samick Phantom 50#
Diana 30#
Nawalny longbow 40#
Bearpaw plain stick 30#