Autor Wątek: czy sie da?  (Przeczytany 20383 razy)

krzysieniek

  • Gość
czy sie da?
« dnia: Styczeń 27, 2014, 08:46:59 pm »
Czy zestawy z ze strony Np centrum-lucznicze w cenie do 1700 zl moga służyć jako pierwsze luki do nauki, żeby zaznajomić sie ze strzelaniem, w ogóle z lucznictwem bloczkowym czy lepiej szukać czegoś używanego?

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: czy sie da?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 27, 2014, 08:58:45 pm »
Oczywiście - pytanie czy warto kupować zestawy w których jesteś skazany na określony osprzęt. Moim zdaniem nie bo i tak ten osprzęt szybko spada z łuku. Pytanie jaki rodzaj łucznictwa chcesz uprawiać. Używki są też opcją wartą polecenia szczególnie od osób na forum znanych. Zresztą temat wałkowany na forum był wielokrotnie, wystarczy poszukać. Moja rada - jak nie miałeś z bloczkiem nic do czynienia to poluj na jakąś tanią używkę z szerokim zakresem regulacji, jak się już dopasujesz i się spodoba to opchniesz ją bez większych strat i pomyślisz o czymś docelowym.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2014, 09:05:28 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: czy sie da?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 27, 2014, 09:09:11 pm »
takie zestawy na początek się nadadzą i dla wielu osób są one docelowe.

Natomiast jak złapiesz bakcyla to wted nie ma zmiłuj i człowiek żałuje, że za te same pieniądze nie kupił używanego ale o klasę wyżej łuku. Sam przez to przeszedłem.

Osobiście kupiłbym lepszy ale używany łuk, bardziej rozwojowy na przyszłość.
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Sebastian

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 276
  • спасибо
Odp: czy sie da?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 27, 2014, 09:24:21 pm »
Kupisz zestaw = możesz zacząć się modlić żeby Ci się nie spodobało łucznictwo. Kupienie zestawu jest dobre dla kogoś strzelającego raz na ruski rok, wtedy taki zestaw z miare dużym zakresem regulacji można opchnąć albo używać sporadycznie, takie łuki są też wyśmienite dla przecinków którzy będą nabierali sił wraz z dodawanymi funtami na regulacji.

Jak nie miałeś bloczka w rękach nie kupuj zestawu bo to nie jest najlepszy pomysł, takie zestawy RTH najczęściej i tak potrzebują regulacji itp, tutaj lepiej jako 1 łuk kupić używkę z pewnej ręki, wcześniej najlepiej pomacać, sprzedawca za piwko wyjaśni co i jak, jak konserwować, jak regulować itp a reszte doczytasz, dopytasz itp

Dlaczego 1 zdanie? Bo jak się wciągniesz to zaczniesz marudzić, wymienisz stabki bo to za stab nawet nie powinno być uznane, zmienisz to podstawke, to celownik. W końcu wszystko zmienisz a i łuk pewnie też. Masa z nas ten błąd popełniła. Nie wiem jak Marek ale ja kupowałem łuk pod 3D tak do 1700 zł za golasa, postrzelałem pół roku, zmieniłem spust, dodałem stabki, zmieniam celownik i zaraz wyjdzie że za wymienione rzeczy zapłace tyle co za drugi łuk i to lekko :-)  figury 3D jak nie było tak nie ma, człowiek wali w żółtko albo raz na rok dzika 2D i zaczyna myśleć dlaczego do kur nędzy nie kupił tarczówki. Marek kupił/kupuje tarcze bo tak na prawde do tego się najczęściej bije, przynajmniej pierwszy rok dwa. Tak jak on, tak i pewnie za rok i ja i masa innych ludzi w końcu i tak zmienimy łuk na tarczowca albo będzie szukać czegoś po środku.

Nie kupuj łuku sam przez neta to moja rada, albo kup rozwojową używke albo idz do sklepu łuczniczego. Zapewniam Cie że te 60 zł na bilet pkp to mniej niż to co możesz stracić
Rozpisałem się troszke
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2014, 09:37:49 pm wysłana przez Sebastian »
Wypłata (a)- łucznictwo(d) - żona(g) = kieszeń (k)
My wiemy że czasem (a) = (d) w tym przypadku (g) i (k) = 0
Żona myśli że (a) = (g) przy (k) i (d) <= 0
A łuk Cię nie ocenia, nie wytyka palcem Twoich błedów matematycznych. Są mundurówki, trzynastki >= a

krzysieniek

  • Gość
Odp: czy sie da?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 27, 2014, 10:24:51 pm »
Tylko sadze ze w wielkopolce chyba o bloczku nie ma co mysleć czyżby trzeba wybrać się aż na Śląsk i jak długo trzeba trenować, żeby wykończyć te 3 holerne gołębie przez które musze inwestować co drugi dzień 5 zł na myjnie :)

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: czy sie da?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 27, 2014, 10:29:05 pm »
kupić łownego sokoła lub kota, albo procę ... i problem z głowy z niechcianym ptactwem ;)
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

krzysieniek

  • Gość
Odp: czy sie da?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 27, 2014, 10:36:41 pm »
Chodzilo mi dokladniej o to po jakim czasie mozna w miarę trafiać, a co do używanych sprzętów to nigdy nie wiadomo czy ktoś kto sie pozbywa swojego łuku nie robi tego ponieważ ma jakas wade której moze nie rozpoznać laik jak ja a nowy to zawsze nowy.

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: czy sie da?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 27, 2014, 10:48:41 pm »
w cel wielkości gołębia, z powiedzmy 30 metrów to już po paru strzelaniach będziesz trafiał, może nie za kazdym razem ale przeważnie tak powinno być.

Co do używek, zawsze istnieje jakieś ryzyko, dlatego raczej nie polecam takich zakupów na znanym w Polsce portalu aukcyjnym tylko tutaj poszukać czegoś.

Naprawdę grono łuczników bloczkowych to u nas nadal wąska grupa ludzi, a to co się trafia w dziale giełda to zazwyczaj są sprzęty wychuchane przez swoich dotychczasowych właścicieli.

Najpierw sobie załóż budżet jaki masz na cały zestaw, od łuku poczynając przez spust, celownik, stabik, na strzałach kończąc.

Tu zazwyczaj ludzie sprzedają swoje sprzęty bo zmieniają na nowsze, lepsze, droższe ... a nie bo mają wadę.

Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: czy sie da?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 27, 2014, 10:49:54 pm »
Do przeciętnego poziomu dochodzi się w miarę szybko. I mam nadzieje że to o strzelaniu do gołębi to żart ;)
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


krzysieniek

  • Gość
Odp: czy sie da?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 27, 2014, 11:10:13 pm »
Tak oczywiście że był to żart chodziło mi o to ile czasu poświęca sie żeby trafić w cel mniejszy niż dom. Mam niedaleko zamknieta zwirownie myślę tam ustawic sobie jakiegoś hmm dzika 2d dostalem podwyżkę i myślę że te 1700 powinienem uzbierać do czasu aż zrobi sie przyjemnie na dworze tj koniec kwietnia początek maja. Wiem wlasnie, ze cobra druid czy inny boa albo gandalf moga zniechęcić do strzelania ale czy taki tani pse Np tez?

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: czy sie da?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 27, 2014, 11:13:53 pm »
Tanie PSE jest jak najbardziej ok na początek. Mają duże zakresy regulacji DL jak i siły, zatem masz pewność że łuk będzie pasował nawet jak kupisz w ciemno.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


lukilak1994

  • Gość
Odp: czy sie da?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 27, 2014, 11:20:20 pm »
No i do każdego łuku, nawet w CAMO  >:( możesz dobrać osprzęt sportowy. Na rynku pojawiła się firma DECUT, produkuje bardzo tanie a z tego co słyszałem nawet dobre celowniki, podstawki- cena taka sama jak akcesoriów myśliwskich bardzo podstawowych.
Więc mając ograniczony budżet możesz zacząć przygode ze sportem łuczniczym, a jak nie wiesz czy się zakochasz to myśle że spoko wyjście z sytuacji  ;D

krzysieniek

  • Gość
Odp: czy sie da?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 27, 2014, 11:33:24 pm »
Czyli Np www.centrum-lucznicze.pl/produkt/679,zestaw-luk-bloczkowy-pse-vision-70lbs-2014 nie byłby tragiczny do strzelania w papierowego dzika w starej zwirowni. ;D

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: czy sie da?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 27, 2014, 11:55:34 pm »
Kup osprzęt osobno.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Marcin Borowski

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 664
  • operator bloczka
Odp: czy sie da?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 28, 2014, 12:02:47 am »
Celownik - ujdzie
"stabilizator" - wtf?
podstawka pod strzałę - do wymiany!!!!
TRG7 59# / Strother SX1 70#
Axcel Achive/  accutouch + CBE/x41/x31...
Nap Smartrest /Vapor limb driver
BeeStinger microhex 33",15",12"
"czekulatka" insideoutX
Vap V1 400/ X-buster 400/ eclipse 2315
W wolnych chwilach tradycyjny kijek i bambusy z Aliexpres